Zavrieť

Porady

DPH a preplatok za plyn

Som platcom DPH od 1.6. 2007., 25.6. mi prislo vyuctovanie za plyn za obdobie 16.6.06 - 18.6.2007. Mam tam preplatok a vratili mi to aj s DPH. Co s tym preplatkom? Mam zauctovat celu tu DPH ako DPH na vstupe, alebo len vypocitat ciastku za tych 18 dni v júni 07, ked som uz bola platcom DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    človiečik Vladimír Ozimý
    Tweety Pozri príspevok
    Neprepočítaš nič.Uplatníš tak, ako je na fa.
    ak je preplatok asi skôr odvedie ...ale vyjadroval som sa k tomu v inom príspevku noo ja Tweety tiež som tohoto zástanca len ma mýli to že je to vyučtovanie už k uskutočneným úhradám...inak by som neváhal ale toto ma mätie lebo v danom období hradila splátky pri ktorých nemala nárok na uplatnenie si dph keďže bola neplatiteľ a teraz má z toho odviesť dph? hm...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Podľa môjho názoru sa prepočíta čiastka za 18 dní v júny. Zo zálohovej FA za jún mohlo byť uplatnené DPH. Ak bol preplatok, tak sa nárok na odpočet DPH znižuje.

    Ivuska je offline (nepripojený) Ivuska

    Ivuska
    ekopo Pozri príspevok
    Podľa môjho názoru sa prepočíta čiastka za 18 dní v júny. Zo zálohovej FA za jún mohlo byť uplatnené DPH. Ak bol preplatok, tak sa nárok na odpočet DPH znižuje.
    Ziadna zalohova fa za jun mi neprisla, lebo vtedy chodi vyuctovanie, takze v tento mesiac sa neplati.

    DPH a preplatok za plyn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.