Zavrieť

Porady

stravné lístky a DPH+ich predaj ďalej

Ahoj poraďáci,

dosť dlho sa tu už hrabem, ale jednotlivé príspevky ma dosť domotali.
Takže mám s.r.o. aj SZČO, ktoré sú platbami DPH a kupujú stravné lístky a mám takéto otázky.

1. Pri DPH z manipulačného poplatku je nárok na odpočet, však? Zamestnancom predám lístky bez DPH a teda ani na výstupe nevykážem, správne?
2. SZČO, ktorá už nemá zamestnancov má tiež nárok na odpočet DPH, aj keď lístky spotrebuje sama? Od 01.01.2007 má nárok na plných 89,- Sk do nákladov, správne?
3. SZČO, chce pozastaviť živnosť, môže predať gastrolístky s.r.o. alebo ich má vrátiť a dajú jej dobropis, alebo ich môže dať do nákladov, aj keď má pozastavenú živnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. ak sú tie stravenky pre zamestnancov, tak nárok na odpočet je.
    2. nemá nárok na odpočet, nákladom je od 1.1. 89.-.(ak je preukázaný nákup straveniek, alebo je inak zabezpeč. stravovanie)
    3. stravenky vráti a vystavia dobropis a vrátia peniažky.

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    2. nemá nárok na odpočet, nákladom je od 1.1. 89.-.(ak je preukázaný nákup straveniek, alebo je inak zabezpeč. stravovanie)

    To znamená, že z faktúry za stravenky si SZČO, platca DPH nemôže uplatniť DPH vypočítané z manipulačného poplatku, ak sú to lístky pre neho?

    Tánička je offline (nepripojený) Tánička

    Tánička
    [quote=Tweety;502381]
    2. nemá nárok na odpočet, nákladom je od 1.1. 89.-.(ak je preukázaný nákup straveniek, alebo je inak zabezpeč. stravovanie)


    Prečo nemá nárok na odpočet? Keď si stravenky kupoval sám pre seba?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [quote=Tánička;502433]
    Tweety Pozri príspevok
    2. nemá nárok na odpočet, nákladom je od 1.1. 89.-.(ak je preukázaný nákup straveniek, alebo je inak zabezpeč. stravovanie)


    Prečo nemá nárok na odpočet? Keď si stravenky kupoval sám pre seba?
    Pretože platí usmernenie DÚ vydané v máji 2007.

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    [quote=Tweety;502439]
    Tánička Pozri príspevok
    Pretože platí usmernenie DÚ vydané v máji 2007.
    Tweety, ktoré usmernenie to je? Je na stránke drsr.sk? Chcela by som si ho vytlačiť.

    Ďakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    Skus tento link a vytlač si to - vypracovalo to daňové riaditeľstvo a je tam riešená aj problematika stravného SZČO

    http://www.uctovnictvo.sk/index.php?...=253&Itemid=68

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    Tweety Pozri príspevok
    1. ak sú tie stravenky pre zamestnancov, tak nárok na odpočet je.
    2. nemá nárok na odpočet, nákladom je od 1.1. 89.-.(ak je preukázaný nákup straveniek, alebo je inak zabezpeč. stravovanie)
    3. stravenky vráti a vystavia dobropis a vrátia peniažky.



    to je sice pekne, ale nemozem si predsa len tie gastrolistky predat do inej firmy, kde by som ich potrebovala. Ide o to, ze oni mi peniaze za gastrace vratia, ale proviziu asi nie. A ked si pojdem v tej druhej firme nakupit listky, znovu budem musiet platit proviziu.

    stravné lístky a DPH+ich predaj ďalej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.