Zavrieť

Porady

Zákon o cestovných náhradách

Dborý deň,

rada by som sa informovala na jednu vec, ktorá v zákone bez komentára nie je jasne definovana.
Zamestnanec ma miesto vykonu prace v Bratislave a dohodnute pravidelne pracovisko v Piestanoch, odkial jadzi v ramci celeho Slovenska. Co vsak v pripade, ked ide na sluzobnu cestu (2krat za mesiac) do Bratislavy - do miesta vykonu prace. Ma narok na preplacanie diet (hotelov, stravneho, benzinu)?

Ked s tym ma niekto skusenost, rada uvitam akekolvek rady.

Bubulka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    Myslím si , že sa jedná u zamestnanca o klasickú pracovnú cestu s nárokom na všetky cestovné náhrady , ktoré mu podľa zákona o cestovných náhradách patria.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bubulka Pozri príspevok
    Dborý deň,

    rada by som sa informovala na jednu vec, ktorá v zákone bez komentára nie je jasne definovana.
    Zamestnanec ma miesto vykonu prace v Bratislave a dohodnute pravidelne pracovisko v Piestanoch, odkial jadzi v ramci celeho Slovenska. Co vsak v pripade, ked ide na sluzobnu cestu (2krat za mesiac) do Bratislavy - do miesta vykonu prace. Ma narok na preplacanie diet (hotelov, stravneho, benzinu)?

    Ked s tym ma niekto skusenost, rada uvitam akekolvek rady.

    Bubulka
    Nech to nazveš akokoľvek, miesto výkonu práce môže byť iba jedno. Je to miesto, kde zamestnanec vykonáva prácu. Teda "miesto výkonu práce" = "pravidelné pracovisko".

    To, čo ty uvádzaš, bude asi tak, že sídlo firmy je v BA a miesto výkonu práce je v Piešťanoch. Potom cesta z Piešťan do BA bude služobná cesta.

    Alebo to môže byť tak, že miestom výkonu práce je BA, ale pretože on býva v Piešťanoch, tak tam začína služobné cesty, ktoré sú po celom Slovensku. Potom cesta do BA bude cestou z domu do zamestnania a v tom prípade nemá nárok na cest. náhrady.

    Takže musíš to upresniť, čo má v pracovnej zmluve.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ja by som potrebovala vedieť, či je nejak obmedzené, akou triedou môže zamestnanec cestovať na služobnú cestu - upresním, môže cestovať vlakom 1. triedou a zamestnávateľ mu to musí celé preplatiť, alebo musí ísť druhou triedou?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Náhrady pri pracovnej ceste § 3 zák.o cestovných náhradách-zamestnávateľ určí spôsob dopravy...

    Zákon o cestovných náhradách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.