Zavrieť

Porady

Malovanie obyvacky

V obyvacke mam zvacsa cierny nabytok (obyvaciu stenu) a svetlo-tmavohnedo kombinovanu sedaciu supravu. Kedysi davno som chcel vymalovat obyvacku na hnedo, len som si neskoro uvedomil ze vysledkom kombinacie hnedej maliarskej farby + bieleho Primalexu nie je hneda, ale akasi ruzova ... Tak bola obyvacka az doteraz ruzova. Teraz sme sa rozhodli opat premalovat izbu. Vedel by niekto poradit, aka farba by sa tam najviac hodila? Nechcem ziadne experimenty, chcem vymalovat jednou farbou celu izbu, aj strop. Len sa neviem rozhodnut, co by sa hodilo. Uvazujem aj nad svetlo (tmavo?) oranzovou, alebo hnedou (uz nie ruzovou). Viete mi poradit aj to, ako namiesat farby, aby vysledok bol skutocne oranzova, alebo hneda? Dakujem!
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Wotan, na maľovanie už je rozbehnutá téma tu:
http://www.porada.sk/t56863-malovanie-izby.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

No v opise ako keby som videla našu obývačku. Máme ju vymaľovanú na kombináciu žltej a oranžovej. K tej hnedej to ukáže veľmi dobre a hlavne to tú izbu presvetlí. Nemáme však týmito farbami vymaľovaný strop, ten je biely.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...poradím Ti, choď do najbližšieho kolorovacieho centra a tam si požičaj vzorkovník farieb. Je v ňom "maketa" miestnosti na priesvitnej fólii a podložíš si pod to rôzne odtiene - a keď sa budeš rozhodovať medzi dvomi-tromi, tak si ho prilož ku gauču, nábytku... U nás v TN ho požičali za zálohu tuším 200 Sk a po vrátení sme korunky dostali naspäť. Tiež nám požičali na inšpiráciu takú knižku, kde boli rôzne farebné kombinácie v rôznych miestnostiach...až tak som presvedčila manžela na viacfarebné kombinácie - v detskej izbe sú dve steny modré a dve ružové...v spálni máme dva odtiene fialkovej (jedna stena je tmavšia)...no a obývačka - ja mám mahagónový nábytok, bukovú podlahu, gauč je béžový...volili sme kombináciu - za gaučom je tmavohnedá stena a zvyšné steny sú ako biela káva... stropy sme volili všade biele.

*Ľubica
Naposledy upravil LubicaN : 25.07.07 at 17:36
0 0
Wotan Wotan

Wotan je offline (nepripojený) Wotan

Dakujem za vase nazory a rady. Vedel by mi este niekto poradit to, ako ziskam oranzovu farbu? Ak zmiesam tekutu oranzovu farbu s bielym Primalexom, bude vysledok oranzovy? Ma s tym niekto skusenosti?
0 0
spisak spisak

spisak je offline (nepripojený) spisak

Navstiv farby laky, gde us miesaju farby. Podla vyberu. Potom uz len natierat, bez riedenia. Vyjto to drahsie, ale su kvalitne, a odolne voci oderu. Tam Ti vsetko vysvetlia.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Predovsetkym pri vybere farieb sa riad tym, aby vynikol interier, aby bol dominantny nabytok, aby tvorila farba steny s nabytkom a farmou nabytku harmonicky celok a teplota farby aby plnila svoj ucel pri pobyte v obyvacke.Pri vybere farby vzhladom k nabytku treba mat cit, aby neboli dominantne steny a nezanikol nabytok v interieri.
0 0
Katikaa Katikaa

Katikaa je offline (nepripojený) Katikaa

Ahoj, moje snaženie sa o miešanie oranžovej farby nevyšli zrovna podľa mojich predstav, ale aspon som sa poucila .
Tak za prvé, pri miešaní farieb určite použi obyčajný primalex a nie primalex polar . A zadruhé , k namiešaniu oranžovej farby potrebuješ oranžovú aj žltú farbu. Ak použiješ len oranžovú tak stena bude mať dosť výrazný nádych do ružova, a to by si si velmi nepomohol.
Ale pre namiešanie toho správneho odtienu budeš potrebovať veľa trpezlivosti. Alebo sa skús v obchodoch popozerať po už namiešaných hotových farbách, neviem presne ktorá firma to vyrába ale skús sa popýtať, viem že sa predávajú aj farby ako polotovar, kde si intenzitu tej farby reguluješ potom pridavaním už len malého množstva bielej farby.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Katikaa Pozri príspevok
Ahoj, moje snaženie sa o miešanie oranžovej farby nevyšli zrovna podľa mojich predstav, ale aspon som sa poucila .
Tak za prvé, pri miešaní farieb určite použi obyčajný primalex a nie primalex polar . A zadruhé , k namiešaniu oranžovej farby potrebuješ oranžovú aj žltú farbu. Ak použiješ len oranžovú tak stena bude mať dosť výrazný nádych do ružova, a to by si si velmi nepomohol.
Ale pre namiešanie toho správneho odtienu budeš potrebovať veľa trpezlivosti. Alebo sa skús v obchodoch popozerať po už namiešaných hotových farbách, neviem presne ktorá firma to vyrába ale skús sa popýtať, viem že sa predávajú aj farby ako polotovar, kde si intenzitu tej farby reguluješ potom pridavaním už len malého množstva bielej farby.
Tie lepšie obchody s farbami už ponúkajú aj miešanie farieb na požiadavku.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

smith Pozri príspevok
Tie lepšie obchody s farbami už ponúkajú aj miešanie farieb na požiadavku.
Ja by som doma farbu nemiešal. Nikdy sa nepodarí namiešať požadovaný odtieň. Zato v týchto obchodoch máš vzorkovník a ten aj po nanesení a zaschnutí farby sedí presne. Už niekoľkokrát som si dával miešať farbu, ak chceš, napíšem ti, kde to robia (aspoň čo ja viem, určite je ich oveľa viac).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No u nás v SC hádam každý obchod ktorý predáva farby aj mieša tie farby.
0 0
Wotan Wotan

Wotan je offline (nepripojený) Wotan

Dakujem Vam vsetkym za rady, ale moj povodny prispevok tu uz je od jula 2007

Obyvacka je uz daaaavno vymalovana na peknu oranzovu ... Dal som si poradit a kupil som uz namiesanu farbu. Som spokojny.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Wotan Pozri príspevok
Dakujem Vam vsetkym za rady, ale moj povodny prispevok tu uz je od jula 2007

Obyvacka je uz daaaavno vymalovana na peknu oranzovu ... Dal som si poradit a kupil som uz namiesanu farbu. Som spokojny.
To sme radi. Ja osobne som reagoval na príspevok od Katikaa, v tom zmysle, že je zbytočná námaha miešať farbu doma.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

prosím o radu:
obývačka o rozmeroch 7 x 4,5 m, laminátka - buk, sedačka tehlovooranžová. Stolík tiež bukový. Ostatný nábytok ešte nemáme. Okná biele plastové.
Ako by ste radili vymalovať, aby som ju zútulnila?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

janaGT Pozri príspevok
prosím o radu:
obývačka o rozmeroch 7 x 4,5 m, laminátka - buk, sedačka tehlovooranžová. Stolík tiež bukový. Ostatný nábytok ešte nemáme. Okná biele plastové.
Ako by ste radili vymalovať, aby som ju zútulnila?
Tak jemne marhuľková
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Možno ako kontrast by bola pekná olivovo-zelená. Kamoška má obývačku vymaľovanú - 3 steny olivovo-zelená (jemná, nie sýta) a 4 (kde je okno) je oranžová. Závesy aj sedačku má v podobných farbách, nábytok krémovo-biely, parkety a tuším aj strop majú zelený. Vyzerá to perfektne.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hmmm... mna by skor tahalo ku tmavsej hnedej... napr. stenu za sedackou dat na cokoladovo a zvysok na jemnu hnedu...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Obdobne ako písala Blankake som videla aj ja a bolo to ozaj krásne. Také, že keď tam človek vojde, tak sa hneď cíti ako doma. Tým, že je to pestré,pôsobilo to ako samostatný kus nábytku, či doplnku, nie tak fádne ako sme boli zvyknutý, že tón v tóne, ale trošku odvážne ale fakt krásne. Mne to učarovalo a tiež rozmýšľam nad novým maľovaním. Vidím, že sa netreba báť experimentovania. Jednu izbu už mám tak, že mám 2 steny a strop žlté a 2 pomarančové. Vyzerá to fajn, tak teplo a akoby tam stále bolo slniečko.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Našla som pár obrázkov pre inšpiráciu. Najprv sa treba rozhodnúť, či chcete mať izbu tón v tóne alebo kontrastnú.
obyvacka1.jpg  
obyvacka2.jpg  
obyvacka3.jpg  
obyvacka4.JPG  
obyvacka5.jpg  

1/1
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ďakujem za rady, rozmýšľam nad tou tmavohnedou s bledo hnedou.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

prispievam mojou obyvackou
100_8424.jpg  
100_8425.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať