Zavrieť

Porady

Čas.rozlíšenie zostatku príspevku z podielu zaplatenej dane

Dobrý deň,

viete mi niekto poradiť, čo sa myslí pod pojmom časové rozlíšenie príspevku z podielu zaplatenej dane? Našla som predkontáciu v príručke pre neziskové organizácie - takú účtujem.

665/384 je predkontácia.
Konkrétny príklad: v období od mája 2007 sme prijali na účet napríklad 1.000.000 Sk ko podiel zaplatenej dane a hospodársky rok končí 31.7.2007. Ako určím správnu výšku časového rozlíšenia?

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    No odpočítaš od čiastky 1 milion Sk skutočne minuté finančné prostriedky, ktoré ste použili v súlade so zákonom a podmienkami, ktoré sú pre účely použitia 2% stanovené (napr. minuli ste 100 000 sk tak tie budu vo vynosoch bezneho hospodarskeho roka) a zvysnu ciastku vo vyske 900 000 Sk casovo rozlíšiš cez prekontaciu 665/384 tak ako uvadzaš. Pokial ste ešte neminuli nič v teraz končiacom sa hospodárskom roku tak všetko prenesieš cez časové rozlíšenie do budúceho roka.

    Lueli je offline (nepripojený) Lueli

    Lueli
    Ďakujem Victoria. My máme v stanovách vzdelávaciu činnosť, ten milión sme dávno minuli na mzdy, prenájom, stravu pre deti ap.

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    Síce trochu odbočenie od témy, ale mňa by zaujímalo nakoľko sa môžu použiť prostriedky z 2% na správu - teda nájom, poštovné, odmeny - ak má subjekt príjmy aj formou darov, dotácií - teda nie len z 2%.
    Ďakujem

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Nie je stanovene nakolko, skor sa to odvija od toho ako to viete zdovodnit ze ste to pouzili na ucely, ktore zakona na pouzitie 2% urcuje. Ak ma niekto v cinnosti vzdelavaciu cinnost a 2% vyuzije na prenajom ucebne, miestnosti v ktorej zorganizuje skolenie, konferenciu a zaplati z nich mzdu skolitelovi je to zdovodnitelne. Pokial to pouzijete na postovne ktorym budete zasielat nejake informacie ohladom vzdelavacich aktivit, prihlasky na sportove kurzy pre deti a mladez alebo nieco podobne je to tiez obhajitelne. Vsetko zalezi len na tom ako viete zdovodnit ucel pouzitia v sulade so zakonom. Zakone neurcuje ci mozete nejakym percentom vyvazovat pouzitie 2% a ostatnych prijmov na cinnost organizacie.

    Čas.rozlíšenie zostatku príspevku z podielu zaplatenej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.