Zavrieť

Porady

Nadobudnutie pozemku

Zdravim Vas,

Mam nasledovny problem, neviem ci mam platit dan zo zdedeneho pozemku:
1. jeden pozemok som zdedil a mam ho vo vlastnictve dva roky a porucitel ho mal jeden rok a v zakone je napisane ze platim len rozdiel medzi prijmom a preukazanymi vydavkami a neviem ci tie vydavky su aj suma ktora je uvedena v dedictve alebo treba napr. daky doklad o kupe este co mal porucitel.
2. druhy pozemok my bol vyvlastneny a mam ho vo vlastnictve 3 roky.

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  betka je offline (nepripojený) betka

  betka
  1. oslobodenie sa na Vás nevzťahuje. Nie ste vlastníkom pozemku viac ako 5 rokov. Oslobodenie podľa par.9/C tiež nie, pretože poručiteľ ho nevlastnil viac ako 5 rokov.
  Ide o Váš príjem podľa 8/b. Ako daňový výdavok si môžete uplatniť pri nehnuteľnostiach získaných dedením cenu podľa par. 25 - zákona o účtovníctve.( znaleckú hodnotu nehnuteľnosti)

  2.. tu si myslím, že ide o oslobodenie podľa par. 9/1/e-z predaja nehnuteľnosti vydanej oprávnenej osobe podľa osobitných predpisov 3), prijatých touto osobou. (ak sa dostane v reštitúcii dom, a predám ho, ak mi niekedy družstvo zobralo pozemok, a teraz sa zrušilo dostanem spať svoj pozemok a predám ho....)

  3) Napríklad zákon č. 119/1990 Zb. o súdnej rehabilitácii v znení neskorších predpisov, zákon č. 403/1990 Zb. o zmiernení následkov niektorých majetkových krívd v znení neskorších predpisov, zákon č. 87/1991 Zb. o mimosúdnych rehabilitáciách v znení neskorších predpisov, zákon č. 229/1991 Zb. o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku v znení neskorších predpisov, zákon Slovenskej národnej rady č. 319/1991 Zb. o zmiernení niektorých majetkových a iných krívd a o pôsobnosti orgánov štátnej správy Slovenskej republiky v oblasti mimosúdnych rehabilitácií v znení neskorších predpisov, zákon č. 42/1992 Zb. o úprave majetkových vzťahov a vyporiadaní majetkových nárokov v družstvách v znení neskorších predpisov, zákon č. 105/2002 Z. z. o poskytnutí jednorazového finančného príspevku príslušníkom československých zahraničných alebo spojeneckých armád, ako aj domáceho odboja v rokoch 1939 1945 v znení neskorších predpisov, zákon č. 462/2002 Z. z. o poskytnutí jednorazového finančného príspevku politickým väzňom v znení zákona č. 665/2002 Z. z. "

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.