Zavrieť

Porady

Nový vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ministerstvo financií Slovenskej republiky navrhuje nový vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty pre zdaňovacie obdobia začínajúce sa od 1. októbra 2007.

Viac nájdete tu:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6205
Naposledy upravil Jozef Mihál : 26.07.07 at 12:08
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja oceňujem najmä snahu o získanie finančných prostriedkov pre DU formou pokút - veď je to celkom jednoduché: už sme si celkom zvykli, ktorý riadok na DP čo predstavuje, tak prečo si to nepomýliť?
V neposlednom rade - vďaka bohu, opäť sa stretneme na nových školeniach
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

[quote=abel;504836
A ešte nám v dátume zmizol aj predtlačený začiatok tisícročia 200_ . Snáď nám to nechcú nechať v platnosti ešte aj v roku 2010 ?[/quote]

možno rátajú s platnosťou do roku 3000?
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

To znamena, ze za 3.stvrtrok mozem podat este na starom tlacive, alebo uz na novom? nie je mi jasna ta platnost.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

aktaK Pozri príspevok
To znamena, ze za 3.stvrtrok mozem podat este na starom tlacive, alebo uz na novom? nie je mi jasna ta platnost.

Opatrením MFSR číslo MF/19376/2007-73 bol vydaný nový vzor tlačiva daňového priznania na DPH .Opatrenie nadobúda účinnosť od 1.10.2007.
Nové tlačivo daňového priznania sa použije prvýkrát pri podávaní daňového priznania za zdaňovacie obdobie október 2007 pre platiteľov s mesačným zdaňovacím obdobím a pri podávaní daňového priznania za IV. štvrťrok 2007 pre platiteľov so štvrťročným zdaňovacím obdobím.
Naposledy upravil abel : 15.09.07 at 13:44
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

abel Pozri príspevok
Opatrením MFSR číslo MF/19376/2007-73 bol vydaný nový vzor tlačiva daňového priznania na DPH .Opatrenie nadobúda účinnosť od 1.10.2007.
Nové tlačivo daňového priznania sa použije prvýkrát pri podávaní daňového priznania za zdaňovacie obdobie október 2007 pre platiteľov s mesačným zdaňovacím obdobím a pri podávaní daňového priznania za IV. štvrťrok 2007 pre platiteľov so štvrťročným zdaňovacím obdobím.
Chýba tomu šťava. ((nie všetci rozumieme..)

Mesačný plátcovia- keď vystavujete daňové priznanie DPH, nezabudnite na nové tlačivo, kt. vyplňate už v novembri, t.j. najneskôr do 25.11.2007.

Štrvťročný plátcovia- keď vystavujete daňové priznanie DPH, nezabudnite na nové tlačivo, kt. vypĺňate až januári, t.j. najneskôr do 25.1.200á8
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Súčasťou nového tlačiva by malo byť aj potvrdenie o podaní
0 0
belia belia

belia je offline (nepripojený) belia

Prosím Vás kde je možné zistiť na webe firemné DIČ.JE to vôbec niekde zistiteľné? Ďakujem.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
belia Pozri príspevok
Prosím Vás kde je možné zistiť na webe firemné DIČ.JE to vôbec niekde zistiteľné? Ďakujem.
http://www.drsr.sk/wps/portal
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

belia Pozri príspevok
Prosím Vás kde je možné zistiť na webe firemné DIČ.JE to vôbec niekde zistiteľné? Ďakujem.
Na stránke drsr.sk v pravej roletke máš možnosť "zoznam platiteľov DPH". Ak zadáš názov a obec, je pravdepodobné, že sa dopátraš. U fyzických osôb musím dať niekedy najprv priezvisko, potom meno a niekedy naopak. Dôvod neviem, ale občas to funguje.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
abel Pozri príspevok
Na stránke drsr.sk v pravej roletke máš možnosť "zoznam platiteľov DPH". Ak zadáš názov a obec, je pravdepodobné, že sa dopátraš. U fyzických osôb musím dať niekedy najprv priezvisko, potom meno a niekedy naopak. Dôvod neviem, ale občas to funguje.
Myslím že otázka bola : kde sa dá zistiť DIČ a nie IČ DPH. Ak nie je firma platiteľom dph kde sa dá zistiť jej DIČ?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
abel Pozri príspevok
Súčasťou nového tlačiva by malo byť aj potvrdenie o podaní
V prípade podania DP DPH poštou treba pribaliť aj 10 Sk známku a obálku so spiatočnou adresou? Alebo sa budú musieť priznania podávať pekne z ručky do ručky osobne na DU a to iba počas stránkových dní?????
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
V prípade podania DP DPH poštou treba pribaliť aj 10 Sk známku a obálku so spiatočnou adresou? Alebo sa budú musieť priznania podávať pekne z ručky do ručky osobne na DU a to iba počas stránkových dní?????
ja si myslím, že dokladom o podaní by mal byť podací lístok z pošty?????
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Jozef I Pozri príspevok
Myslím že otázka bola : kde sa dá zistiť DIČ a nie IČ DPH. Ak nie je firma platiteľom dph kde sa dá zistiť jej DIČ?
Ospravedlňujem sa, pomýlilo ma, že sme v téme o DPH. Myslím, že pokiaľ firma nie je platcom DPH, na internete sa jej DIČ zistiť nedá.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Nemôžem otvoriť stránku drsr, a v tejto diskusii sú dva typy priznaní k DPh platné od 1.1.2007. Predpokladám správne ak si myslím že platí tlačivo kde riadok 18-23 mjú len len jedno okienko pre sumu?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ester plus Pozri príspevok
Nemôžem otvoriť stránku drsr, a v tejto diskusii sú dva typy priznaní k DPh platné od 1.1.2007. Predpokladám správne ak si myslím že platí tlačivo kde riadok 18-23 mjú len len jedno okienko pre sumu?
Pozri tlačivo v príspevku č. 20 od ZuzanaP. Tlačivo je platné od októbra 2007.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať