Zavrieť

Porady

Odstupné v statnej sluzbe

Dobrý den, potrebovala by som poradit. V zakone o statnej službe (312/2001) v §40 je,ze ak sa zrusi statnozamestnanecke miesto,tak patri nahrada mzdy ...
Chapem to ako odstupne a nedavame to do ZP a SP. Je to tak spravne.Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Náhradu podľa § 40 zákona o štátnej službe nemožno stotožňovať s odstupným ! Ak sa takáto náhrada poskytne vo výplate za mesiac, v ktorom ešte štátnozamestnanecký pomer trval, platí sa ZP aj SP.
    Ak sa však poskytne po skončení štátnozamestnaneckého pomeru, neplatí sa ZP ani SP.

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    Do ZP to som si myslela,ale do SP je predsa VZ - prijem za vykonanu pracu a to nie je prijem za vykonanu pracu. Preco potom nejde do VZ do SP ani preplatok z RZ ZP. Uz som totalne dopletena.

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    Prosim,kde v zakone o soc.poisteni najdem,ze to ide do VZ,lebo to nie je ani prijem za vykonanu pracu a ani v nahradach to nie je vymenovane.
    Dakujem pekne a krasny den.

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    Prosim p. Mihal pomozte,aj s vasou kolegynou p. Motyckovou sme sa rozpravali a tiez si nie je ista. Dakujem pekne

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    Ked mi nikto nevie poradit a poradili mi spytat sa p. Mihala, neberie sukromne spravy,tak ako ho mam oslovit. alebo mi poradite vy??????????

    Odstupné v statnej sluzbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.