Zavrieť

Porady

131 - doprava v OC tovaru a DPH????

Poradíte?

Do obstarávacej ceny tovaru zahŕňa klient aj dopravu.
Problém mám taký, že na 131 dávam aj faktúry za dopravu tak majú aj príjemky na sklad, už s cenou s dopravou rozpočítanou na tovary dodané - doteraz bola z ČR, ale už má aj zo SR s DPH a tu je ten problém - pracovníčka nie je účtovníčka a zahrnula celú cenu aj s DPH a tak prijala tovar. Samozrejme mi nesedí 131, keď naúčtujem DF aj skladové príjemky. Čo s tým??? - fakt neviem.
Prerobiť príjemky na sklad je nemožné - ide o veľkoobchod a robí si to v inom SW, tovar dávno predaný...atď...
Ako vyrovnať rozdiel na 131??? - poradíte prosííím???

moc díík za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    sway, ja by som tú DPH, ktorú zarátali do tovaru odúčtovala ID mínusom 504 AU / 132 AU a priložila by som k tomu FA a príjemku, tovar na základe príjemky účtuješ 132 AU / 131 Au, čiže tu nebudeš mať rozdiel, ten Ti vznikne až na 132 AU. Možno niekto pridá svoj názor.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zuzka
    sway, ja by som tú DPH, ktorú zarátali do tovaru odúčtovala ID mínusom 504 AU / 132 AU a priložila by som k tomu FA a príjemku, tovar na základe príjemky účtuješ 132 AU / 131 Au, čiže tu nebudeš mať rozdiel, ten Ti vznikne až na 132 AU. Možno niekto pridá svoj názor.
    moc dík za radu, zajtra to skúsim, čo to spraví - robím od 8 hodiny, už mi to nemyslí, idem spinkať - dík

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zuzka
    sway, ja by som tú DPH, ktorú zarátali do tovaru odúčtovala ID mínusom 504 AU / 132 AU a priložila by som k tomu FA a príjemku, tovar na základe príjemky účtuješ 132 AU / 131 Au, čiže tu nebudeš mať rozdiel, ten Ti vznikne až na 132 AU. Možno niekto pridá svoj názor.
    Zuzka dík,
    urobila som to takto - mrkneš na to prikladám Ti KAE účet - urobila som si anal. na rozdiely v sklade 132 001
    Keďže doprava bola rozpočítaná do mnohých príjemiek - dováža sa veľa tovaru - tak mi nesedela 131 a bolo by pracné opravovať príjemky,tak som to dala podľa faktúr za dopravu takto.
    zatiaľ moc dík. Lebo už mi sedí 131 aj 132.:p moc si mi pomohla!

    Naposledy upravil sway : 13.02.05 at 07:34

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zuzka
    sway, máš to dobre ... a "rado sa stalo"
    dííííííííííííííík

    131 - doprava v OC tovaru a DPH????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.