Zavrieť

Porady

Oprávnený výdavok pri prenájme bytu - platené nájomné v inom byte?

Dobry den,
riesim takyto problem:
Som FO nepodnikatel. Stahujem sa za pracou do ineho mesta. Moj byt davam do prenajmu. V meste, kde idem si beriem iny byt do prenajmu. Mozem medzi opravnene vydavky z hladiska dan. priznania evidovat platene najomne (najomne v zmluve je rozdelene na 2 casti: samotne inkaso a trhove najomne), t.j. z hladiska zakladu dane spravit rozdiel medzi trhovym najomnym co utrzim ja a trhovym najomnym, co platim?
Dakujem.
Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    misin Pozri príspevok
    Dobry den,
    riesim takyto problem:
    Som FO nepodnikatel. Stahujem sa za pracou do ineho mesta. Moj byt davam do prenajmu. V meste, kde idem si beriem iny byt do prenajmu. Mozem medzi opravnene vydavky z hladiska dan. priznania evidovat platene najomne (najomne v zmluve je rozdelene na 2 casti: samotne inkaso a trhove najomne), t.j. z hladiska zakladu dane spravit rozdiel medzi trhovym najomnym co utrzim ja a trhovym najomnym, co platim?
    Dakujem.
    Peter
    Keby si nenapísal zruzumiteľný nadpis témy, tak to nepochopím , ale odpoveď je NIE.
    Môžeš využiť tzv. paušálne výdavky, 40 % z dosiahnutých príjmov z prenájmu .

    Oprávnený výdavok pri prenájme bytu - platené nájomné v inom byte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.