Zavrieť

Porady

pravne služby v ponuke ??

Prosim Vas o info ak niekto z Vas vie odpoved .
Môže spoločnosť , ktorá robi na zaklade mandatnych zmluv spravu bytov davať do ponuky pravne služby - vratane zastupovania !! na sude pokial tuto činnosť nemaju vo výpise ORSR??? ...aj ked je jeden z konatelov s titulom Mgr / akosi mi to nesedí .
Ešte by som chapala keby sa jednalo o poradenstvo , ale zda sa mi divné ,aby niekto poskytoval pri poplatku za 100,-/ byt/ mesiac aj takéto služby . A ak ano myslim, že je to zas v rozpore so sadzobníkom , ktorý využívaju pravnici ,nie .?
Poradenstvo ako take robí každe dobre združenie SVB, aspon ja mam s nimi dobru skusenost, ale takto sa u nas vlastníci bytov rozhodli na základe domnienky ...ved ušetrime na pravnikoch .
Vie mi niekto v tomto smere dať nejake stanovisko ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Ja robím takisto správu bytov s právnym zastupovaním - toto stanovil zákon, na takéto činnosti máme uzatvorenú zmluvu s právnikom, ktorý nás pri takýchto úkonoch zastupuje.

    miriel je offline (nepripojený) miriel

    miriel
    ak sa môžem opytať ked sa už jedna o konkrétne zastupovanie na sude ako je to finančne . Je to stale v cene spravy bytov ?
    my sme presúdovali už také neskutočné peniaze , že sa mi to teraz javí ako zazrak ak to mame mať zrazu "zadarmo "...

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    ani jeden súdny spor nie je financovaný správcom,ak sa týka domu - náklady by mal znášať ten, kto je účastný súdneho sporu

    tami72 je offline (nepripojený) tami72

    tami72
    miriel Pozri príspevok
    Prosim Vas o info ak niekto z Vas vie odpoved .
    Môže spoločnosť , ktorá robi na zaklade mandatnych zmluv spravu bytov davať do ponuky pravne služby - vratane zastupovania !! na sude pokial tuto činnosť nemaju vo výpise ORSR??? ...aj ked je jeden z konatelov s titulom Mgr / akosi mi to nesedí .
    Ešte by som chapala keby sa jednalo o poradenstvo , ale zda sa mi divné ,aby niekto poskytoval pri poplatku za 100,-/ byt/ mesiac aj takéto služby . A ak ano myslim, že je to zas v rozpore so sadzobníkom , ktorý využívaju pravnici ,nie .?
    Poradenstvo ako take robí každe dobre združenie SVB, aspon ja mam s nimi dobru skusenost, ale takto sa u nas vlastníci bytov rozhodli na základe domnienky ...ved ušetrime na pravnikoch .
    Vie mi niekto v tomto smere dať nejake stanovisko ?
    Ahoj miriel,

    spoločnosť, ktorá vykonáva na základe mandátnej zmluvy "správu domu" (mandatár) môže zabezpečovať prostredníctvom mandátnej zmluvy (ďalej len MZ) akúkoľvek činnosť súvisiacu so správou domu (ekonomickú, právnu, technickú, atď.). Podstatné je na ktorých činnostiach sa obe zmluvné strany dohodnú, t.j. mandatár a SVB (mandant). Je to obchodný vzťah a uvedená spoločnosť nemusí mať tieto činnosti vo výpise ORSR. Môže ich pre SVB zabezpečiť dodávateľským spôsobom.
    Čo sa týka konkrétne právnych služieb, obvyklou praxou je, že v MZ si obe strany dohodnú tie právne služby, ktoré sú najčastejšie potrebné pri správe domu, t.j., napr. vymáhanie nedoplatkov z preddavkových platieb a ročného vyúčtovania. V oboch prípadoch za právne služby zaplatí konkrétny dĺžnik - vlastník bytu (pričom právnik si v takýchto prípadoch účtuje odmenu podľa vyhlášky) a penále by mali byť príjmom domu. Podmienky vymáhania nedoplatkov musia byť zadefinované v zmluve o spoločenstve, tým sú záväzné pre všetkých vlastníkov - členov SVB a tým sú nedoplatky prostredníctvom súdu vymožiteľné. Ostatné právne služby si zvyčajne mandatár a mandant dohodnú jednotlivo podľa potreby.

    miriel je offline (nepripojený) miriel

    miriel
    dakujem vam za rady . Tiež si myslim, že by to malo byť obsiahnuté v MZ , čo všetko a a za kolko nam budu poskytovať .

    pravne služby v ponuke ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.