Zavrieť

Porady

materská po skončení VŠ

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Dcéra skončila v máji VŠ. V súčasnosti je evidovaná na ÚP a je na absolventskej praxi. Nebolo to plánované, ale je tehotná - termín pôrodu marec 2008. Poradí mi niekto, ako získať čo najvyššiu materskú - má možnosť zamestnanť sa súčasne aj v 3 firmách.
(ako sa má zamestnanť a s akými vymeriavacími základmi)
Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jika je offline (nepripojený) jika

    jika
    Ďakujem, už som to pozrela,

    ak môžem ešte poprosiť, ak by si vedela - z čoho sa jej bude vypočítavať materská v prípade, že sa zamestná / nezamestná. Myslím tým to, či sa v prípade zamestnania počíta aj doba počas ktorej bola vedená na ÚP, prípadne doba štúdia.

    Ďakujem

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Materskú dostane ak platila nemocenské aspoň 270 dní pred pôrodom, buď v zamestnaní alebo dobrovoľne. Ak nesplní túto podmienku má nárok na rodičovský príspevok, myslím ale až po pôrode.

    jika je offline (nepripojený) jika

    jika
    Ďakujem,
    až teraz mi je to jasné - nie som v tomto odbore celkom doma - ale už mi je jasné, že nijaká materská nebude - no čo už.
    Ešte raz ďakujem

    materská po skončení VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.