Zavrieť

Porady

dodatočné danove priznanie k dph

Dobry den, prosim vas o vas nazor:
mesacny platca dph vystavil fa do holandska za konzultacne sluzby za jun 2007. fa vystavíl aj s dph. nakolko je vsak miestom dodania sluzby holandsko (§15/7) - fa mala byt vystavena bez dph.... co teraz?treba urobit dodatocne danove priznanie a len vymenit fa za fa so spravnymi udajmi?? alebo urobit dobropis s datumom 7/2007, a v danovom priznani si odvedenu dph vyziadat naspat....
odberatel uhradil len zaklad dane - pozaduje opravenu fa.
dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    danové priznanie za jún si podala. Urob dobropis (všetko mínusom) a novú faktúru. Nemôžeš mať dva doklady na to isté plnenie - takto preukážeš, že si "stornovala" pôvodný doklad. Kedže chybu si urobila Ty, nejde o opravu
    v zmysle zákona o DPH. Treba dať dodatočné DP_DPH za jún.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Nemusíš mať stres z dodatočného DP DPH, keďže bola predtým tvoja daňová povinnosť vyššia a v dodatočnom bude nižšia, nebudú žiadne sankcie

    Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

    Maxima25
    KEJKA Pozri príspevok
    danové priznanie za jún si podala. Urob dobropis (všetko mínusom) a novú faktúru. Nemôžeš mať dva doklady na to isté plnenie - takto preukážeš, že si "stornovala" pôvodný doklad. Kedže chybu si urobila Ty, nejde o opravu
    v zmysle zákona o DPH. Treba dať dodatočné DP_DPH za jún.
    prosim, a s akymi datumami budu tieto nove doklady?? povodna fa je s datumom vystavenia 9.7.2007, zdanit. plnenie 30.6.2007,uhradena 20.7.2007, ake datumy bude mat dobropis a ake bude mat nova fa??
    dakujem

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Maxima25 Pozri príspevok
    prosim, a s akymi datumami budu tieto nove doklady?? povodna fa je s datumom vystavenia 9.7.2007, zdanit. plnenie 30.6.2007,uhradena 20.7.2007, ake datumy bude mat dobropis a ake bude mat nova fa??
    dakujem
    No ja by som sa poradila s odberateľom aby som mu nenarobila problémy, keďže to chcete riešiť stornom a novou Fa. lebo on možno tú daň už odviedol v 7. mesiaci, keďže píšete, že neakceptoval tú sl. DPH. A keď mu pošlete novú z augustovým dátumom vystavenia, tak bude mať v tom zmätok.V tomto prípade by som ju vystavila so siedmym mesiacom kôli nemu-odberatelovi, nech sa netrápi, čo s tým.(dátum dodania vždy šiesty)
    Ja by som ale skôr vystavila len jednu rozdielovú na tú DPH s mímusom a základ dane nič. Dátum dodania by bol 6. mesiac a dátum vystavenia 8. mesiac. A on by si mal daň dodaniť z tej pôvodnej siedmej keďže ju zaplatil a zaučtoval.
    Môj názor.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ALBO Pozri príspevok
    Ja by som ale skôr vystavila len jednu rozdielovú na tú DPH s mímusom a základ dane nič. Dátum dodania by bol 6. mesiac a dátum vystavenia 8. mesiac. A on by si mal daň dodaniť z tej pôvodnej siedmej keďže ju zaplatil a zaučtoval.
    Môj názor.
    Dátum dodania
    - podľa povodnej faktúry a DPH mínus....presne podla ALBO (ZD=0)
    dátum vystavenia august.

    Ty podáš dodatočné DP za jún (bez stresov !)
    odberateľ si týmto dobropisom vyrovná povodnú faktúru - zaplatí len rozdiel-základ na povodnej faktúre.
    Ak je znalý zákona, tak samozdanil povodný doklad, a má všetko
    v poriadku.

    dodatočné danove priznanie k dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.