Zavrieť

Porady

Aku firmu zvolit na stavbu domu?

Zdravím Vás .....viem je to blbá otázka že akú firmu zvoliť na stavbu domu lebo vlastne budete robiť reklamu no nevadí
Preto dávam tuto otázku lebo zväčša počujem samé sťažnosti na firmy že odflákajú prácu a je veľmi ťažké si vybrať preto by som chcel rady, postrehy, skúsenosti aj dobre aj zle. Som z KE preto by som poprosil firmy ktoré tu dokážu zrealizovať stavbu. Viem že najlepšie je si postaviť sám ale na to nemám ani čas a ani mi veľmi nemá kto pomôcť. Takže tak a ďakujem za všetky podnety. Majte sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Smolkat je offline (nepripojený) Smolkat

    Smolkat
    otvorte si www.eurostav.sk, kde mate e-shop a prezrite si ponuku publikacii so stavebnou tematikou, konkretne ediciu DOBRA RADA NAD ZLATO, kde si mozete objednat Chystate sa stavat rodinny dom?, kde je na konci adresar firiem.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Radím obehnúť si zopár oficiálnych stavebných firiem, presondovať ich postoj k uvedenej stavbe, overiť si ich kredit v Obchodnom registri, popýtať sa prípadne na už zrealizované stavby a nebáť sa opýtať na riešenie prípadných vzniknutých problémov. Nezabudnúť samozrejme na spôsob platieb a dokladovanie. Určite by som nevolila medzi drobnými živnostníkmi, alebo "fuškármi" a tiež nevyberala tú najlacnejšiu ponuku. Je fakt, že stavební robotníci sú, akí sú, ale ak funguje spolupráca s vedením firmy, všetko sa dá vyriešiť a prípadne dať do poriadku (fuškár sa pri probléme väčšinou rýchlo zdekuje). Ak si už nejakú firmu vyberieš, rozhodne spíšte spolu Zmluvu o dielo, kde dohodnete všetko, čo je potrebné pre obe strany. Bez dokladov (hoci lacnejšie) by som to určite nerobila, lebo nielenže strácaš akúkoľvek záruku, ale v budúcnosti - a možno dosť krátkej - sa ti to môže riadne vypomstiť, a neraz sa ti celkové náklady na stavbu môžu vyšplhať vyššie, ako keby ti to robila riadna firma ako sa patrí a potom sa často už nemáš ani na koho s reklamáciou obrátiť. Stavať dom nieje žiadna sranda, tak vsaď radšej na kvalitu a serióznosť.

    Aku firmu zvolit na stavbu domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.