Zavrieť

Porady

povinnosť uzatvoriť zamestnávateľskú zmluvu

Neviem, či má niekto podobný problém. Sme spoločnosť, kde zamestnanci patria do kategórie 3 na ochranu zdravia podľa rozhodnutia príslušného orgánu. Dočítala som sa, že taktáto spoločnosť je povinná prihlásiť sa a platiť doplnkové dôchodkové sporenie za zamestnancov. Ide o zákon 650/2004. Vie mi niekto povedať, či to platilo už aj predtým? Nejak sa k tomu neviem dopátrať. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adina je offline (nepripojený) Adina

    Adina
    Tak už som to našla. Ide o Zákon č. 123/1996 par. 35 ods. 4. A teraz čo, keď to spoločnosť neplatila? Treba to doplatiť spätne? Kto nás môže sankciovať?
    Vie o tom niekto niečo? Ď.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Nemám takých zamestnancov, ale viem, že to platí už dávno. Kto ťa môže sankcionovať? No ja si myslím, že inšpektorát práce a hlavne zamestnanci, ktorých si tým pádom obrala o dosť peňazí a budú sa ich dožadovať súdnou cestou. Veď si im tým pádom skrátila dôchodok o tú časť z DDP.

    Adina je offline (nepripojený) Adina

    Adina
    Prečo ja? Ja som iba účtovník. Myslíš, že som o tom mala vedieť? Kto to má vlastne všeobecne na starosti? Ja som sa až teraz dozvedela, že patria do kategórie 3. Myslím, že najmúdrejšie bude im to spätne doplatiť a zaúčtovať ako PP. Čo myslíš? PS. Oni doteraz nemali ani individuálne Zamestn. zmluvy s DP, až na jednu pracovníčku, ktorá ju uzatvorila v 9/2004.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ale veď ja neobviňujem konkrétne Teba, ale hovorím o zamestnávateľovi. No a kto to má na starosti? Ten, kto to má takéto veci v popise práce.

    povinnosť uzatvoriť zamestnávateľskú zmluvu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.