Zavrieť

Porady

Uct. software a externa databaza?

Dobry Den,

hladam uct. soft co by vedel priamo tahat udaje z externej na webe dostupnej MySQL databazy.

Konkretne prevadzkujem e-shop, kde je vpisovanie vsetkych ( hlavne malych ) poloziek kontraproduktivne do sucasneho uct. software a vznikaju mi velke casove straty a naklady na osobitne uctovanie tzv. CTRL+C a CTRL+V . Kedze vsetko tak ci tak v konecnom dosledku len kopirujem a kopirujem a kopirujem.... do uctovneho software.

prip. ak tu je nejaky programator co sa v tom vie hybat, nech sa mi ozve a rad to s nim prekonzultujem, pretoze moje programatorske schopnosti nejak v tejto chvili nedosahuju adekvatny rozsah vedomosti... mozno potrebujem len nakopnut tym spravnym smerom

Dakujem Pekne !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brejo je offline (nepripojený) brejo

    www.candoo.eu you CAN .. we DOO .. CANDOO ...viac brejo
    Dobry den

    napada ma riesenie trosku ine ako to vase .. konkretne doprogramovanie vasho eshopu tak aby sa databaza dala exportovat a vybrat si uctovny software ak uz taky nahodou nemate ktory je schopny exportovanu databazu naimportovat ..

    dalsie mozne riesenie by bolo doprogramovanie eshopu tak aby zvladal vsetky vami pozadovane funkcie ekonomickeho softwaru praimo na webe tam by odpadol problem s komunikaciou s databazou kedze by to bolo robene cele namieru ..

    defakto existuje viacero rieseni potrebne je ale vediet ktore sa vam zda najschodnejsie kolko do toho chcete investovat a ine ..

    radioxxl je offline (nepripojený) radioxxl

    radioxxl
    nie som skrob, no nemam penazi velmi nazvys ( asi ako kazdy ) tak vela by som do toho vrazat nechcel. Ak tak moj cas by som radsej investoval asi do toho doprogramovania na export.

    Vytvorit ekonomicky softare na wbe sa mi nezda celkom stastne riesenie, kedze je to podla mna beztak dost nebezpecne prostredie.

    Konkretne pracujem s ALFA-ou od Kros, tak oni podporuju importy z .MDB - klasickych relacnych databaz... hlavne mi ide o automatizovane fakturizacie, teda aspon budu automaticky po importe aktualizovane. Neviem ci to potom aj tak prida do knihy pohladavok atp. takze je to dost od veci.

    Preto mozno aj ak niekto vie, a pozna program co dobre spolupracuje s databazou MySQL, tak vtedy by to bolo pre mna najstasnejsie riesenie.

    Dakujem.

    radioxxl je offline (nepripojený) radioxxl

    radioxxl
    Takže, pátral som v KROS-e, či nemajú nejaké iné účtovníctvo okrem ALFY, čo podporuje MySQL databázu, no jediný soft., čo spolupracuje so SQL serverom je OMEGA.

    Hľadal som v googli, no nenašiel som účtovnícky software na JÚ, ktorý by spolupracoval priamo so SQL serverom.

    Určite aspoň niekto, kto vlastní E-shop niečo také má a možno ani o tom nevie

    truesick je offline (nepripojený) truesick

    truesick
    Dobry den,

    to co pozadujete, tak sa riesi trosku inac. Vy operujete s MySQL databazou (na ktorej funguje eshop) a ze uctovny software musi vediet pracovat s MySQL. Nie je tomu tak. To by Vam musel hosting povolit externy pristup do db (co je potencionalne bezpecnostne riziko) a nie kazdy hosting toto poskytuje (je schopny nastavit).

    Export objednavok z eshopu do uctovneho softwaru sa riesi (resp. ja riesim) blablabla

    podakujte sa kolegom z fora ktory poctivo udali tento prispevok.
    Naposledy upravil truesick : 08.09.07 at 00:40

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Ja osobne pracujem s Pohodou, a aj ked nerobim (zatial e-shop), viem ze Pohoda podporuje priamo komunikaciu s niektorymi internetovymi domami (od zoneru, atd) - priamo do Pohody sa naimportuju dane objednavky, a taktiez podporuje xml import (popis maju na webe), kde podla dostupnej struktury by stacilo nastavit export z vasej databazy do pozadovaneho formatu .Snad na technickej podpore povedia viac (od stormware)

    Uct. software a externa databaza?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.