Zavrieť

Porady

Vymariavaci DZ - prenájom - Sociálna poisťovna

Prosím Vás , vypisujem daňové priznanie FO , ktorá má živnosť a prenajíma byt OV , vychádza to tak , že do vymeriavaceho DZ pre odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne vstupuje aj zisk z prenájmu bytu v OV .Vypisujem aj Výpis z DP za rok 2004 a podľa všetkého tak to vychádza . Je to možné ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Mna sa to týka tiež, a podla Výpisu z DP to vychadza tak ako píše Zita. Prosím Vás vyjadrite sa k tomu. Ďakujem.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Aj mna by to zaujimalo! Ked si FO prenajima byt v OV, tak tato suma vstupuje do DZ?? Co to ma spolocne s nemocenskym a dôchodkovym zabezpecenim?

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Ja by som príjmy z prenájmu považovala za príjem oslobodený od dane do 21050,- par.9 ods.1h). Do ZD sa zahrnú len príjmy nad touto sumou.
    Ale nie som si istá, ked prenajíma byt dlhodobo

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Susan
    Aj mna by to zaujimalo! Ked si FO prenajima byt v OV, tak tato suma vstupuje do DZ?? Co to ma spolocne s nemocenskym a dôchodkovym zabezpecenim?
    Susan robila som DP za rok 2004

    príjem zo živnosti 248 798 výdavky 61 247

    príjem z prenájmu OV 64 500 výdavky 49 233

    Celkom 313 298 110 480


    DZ r.70 DP 202 818 z čoho vypočítavaš odovody do fondov jasne, že :2:12 x príslušné percentá, ale je to presne tak .


    Skús si to hodiť na papier a uvidíš, čo Ti to spraví . Já robím DP v Alfe .

    Vymariavaci DZ - prenájom - Sociálna poisťovna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.