Zavrieť

Porady

motocykel + doplnky, co ide do OC ?

SZCO kupuje do firmy motocykel, kupi sa k nemu par doplnkov od inych vyrobcov, vsetky doplnky stoja samostatne pod 30 000 Sk, mozte mi poradit ktore z nich navysuju OC a ktore budu VOZD?
- zimne pneumatiky
- alarm s pagerom
- retaz so zamkom
- nahradny plexistit, povodny bude vymeneny na zimu (poskytuje vacsiu ochranu pred nepriaznov pocasia), v teplejsom pocasi sa vrati naspat povodny
- odnimatelny kufor
- plachta na zakrytie motocykla pri parkovani
- specialna plachta na prekrytie jazdcovych noh a trupu pocas jazdy (ochrana jazdca pred pocasim v chladnych mesiacoch), pripina sa popruhmi na kapotaz motorky a volnym koncom sa jazdec prekryje

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Podľa môjho názoru všetko ako VOZD,pretože ani jedna z vymenovaných možností nemá za následok zmenu jeho účelu použitia,jeho výkonnosti alebo tech parametrov.Ale na druhe strane sa to dá považovať za modernizáciu majetku,nakoľko tieto veci tvoria neodeliteľnú súčasť a sú určené na spoločné použitie,takže tvoria jeden celok.Tým myslím tú plachtu,plexistit,kufor,ostatné ako VOZD.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    duficek Pozri príspevok
    SZCO kupuje do firmy motocykel, kupi sa k nemu par doplnkov od inych vyrobcov, vsetky doplnky stoja samostatne pod 30 000 Sk, mozte mi poradit ktore z nich navysuju OC a ktore budu VOZD?
    - zimne pneumatiky - VOZD,
    - alarm s pagerom - ešte nemáte zaradený motocykel do používania a kupujete to všetko naraz, alarm mi zvýši VC pre odpisy, ak by som ho dala nainštalovať až vtedy, keď budem mať motorku zaradenú do používania a rozhodnem sa dať o dva dni nainštalovať alarm a bude do ceny 30 tis., potom by som dala VOZD. Teraz vo vašom prípade nie.
    - retaz so zamkom - vOZD
    - nahradny plexistit, povodny bude vymeneny na zimu (poskytuje vacsiu ochranu pred nepriaznov pocasia), v teplejsom pocasi sa vrati naspat povodny-VOZD (je to ten istý prípad ako pneumatiky na aute, - prev. zežia)
    - odnimatelny kufor - tu to môže byť i VOZD i VC, závisí od obhajoby, ale keď je odnímateľný, môže byť VOZD.
    - plachta na zakrytie motocykla pri parkovani- VOZD
    - specialna plachta na prekrytie jazdcovych noh a trupu pocas jazdy (ochrana jazdca pred pocasim v chladnych mesiacoch), pripina sa popruhmi na kapotaz motorky a volnym koncom sa jazdec prekryje VOZD- ochranné oblečenie

    vdaka
    Majetok a jeho tZ DO čASU JEHO ZARADENIA DO POUžíVANIA vrátane nákladov súvisiacich s obstaraním, sú súčasťou Oc majetku.

    motocykel + doplnky, co ide do OC ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.