Zavrieť

Porady

Daňový bonus - vyplácanie počas prázdnin po ukončení strednej školy

Chcem sa spýtať ako postupovať pri vyplatení daňového bónusu za mesiace Júl a August. Ide o to, že zamestnanec na dcéru, ktorá v Júni ukončila strednú školu. Za mesiace Júl a August poberá rodinné prídavky, takže teraz neviem, či jej patrí danový bónus alebo nie za tieto dva mesiace. Mám vyplatiť DB alebo nie? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Keďže sám píšeš, že za 07 a 08/2007 poberá prídavky - patrí jej aj daňový bonus za tieto mesiace.

    stanuss je offline (nepripojený) stanuss

    stanuss
    Má nárok na DB za mesiac 7.,8.07 študent, ktorý ukončil SOU v júni 2007 a získal výučný list ak ďalej bude pokračovať v nadstavbovom štúdiu 2 roky na tej istej škole.
    Odbor stolárstvo a nábytkárstvo - mám doklad o prijatí na toto štúdium na rok 2007/2008.
    Ďakujem za skorú odpoveď

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    predpokladám, že študent po ukončení učňovky sa neprihlásil na úrad práce. ak sa neprihlásil a bude pokračovať v štúdiu, má jeho rodič nárok na DB

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    stanuss Pozri príspevok
    Má nárok na DB za mesiac 7.,8.07 študent, ktorý ukončil SOU v júni 2007 a získal výučný list ak ďalej bude pokračovať v nadstavbovom štúdiu 2 roky na tej istej škole.
    Odbor stolárstvo a nábytkárstvo - mám doklad o prijatí na toto štúdium na rok 2007/2008.
    Ďakujem za skorú odpoveď
    Študent nemá nárok na daňový bonus, pokiaľ nemá príjem a nemá dieťa.

    Ale myslela si asi, či má nárok na DB za neho jeho rodič. Áno, pokiaľ sa nepretržite pripravuje na povolanie, tak majú nárok. Dokonca študent strednej školy je považovaný za študenta aj po skončení školy až do 31.8., pokiaľ sa v priebehu júla a augusta nezamestná alebo neprihlási na ÚPSVaR.

    Bubasis je offline (nepripojený) Bubasis

    Bubasis
    prosim vas o radu...co v pripade ak mi zamestnanec nahlasil, ze jeho syn (na ktoreho si u nas uplatnoval danovy bonus) ukoncil strednu skolu a od 16.7.2007je zamestnany...patri mu danovy bonus za júl 2007?...ak vychadzam z par.33 ods.5 zakona o dani z prijmov, asi ano, vsak? ..na zaciatku mesiaca podmienky splna..takze asi by som mu za jul DB dala...hmm?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Bubasis Pozri príspevok
    prosim vas o radu...co v pripade ak mi zamestnanec nahlasil, ze jeho syn (na ktoreho si u nas uplatnoval danovy bonus) ukoncil strednu skolu a od 16.7.2007je zamestnany...patri mu danovy bonus za júl 2007?...ak vychadzam z par.33 ods.5 zakona o dani z prijmov, asi ano, vsak? ..na zaciatku mesiaca podmienky splna..takze asi by som mu za jul DB dala...hmm?
    Áno, presne tak ako hovoríš. Pojednáva o tom § 33 ods. 5:

    "(5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu vo výške 1/12 daňového bonusu za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu."

    Daňový bonus - vyplácanie počas prázdnin po ukončení strednej školy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.