Zavrieť

Porady

Daňové priznanie-dôchodca

Ahojte,prosím kto mi poradí?
Mám kolegu dôchodcu/výsluhový dôchodok/ je u nás zamestnaný od 11/04 na dobu určitú 1 rok. Jeho príjem zo závislej činnosti v roku 2004 bol cca
15,000,- Sk.Boli mu odvedené všetky povinné odvody a bola mu zrazená i daň. Má povinnosť podať DP alebo mu stačí vykonať ročné vyúčtovanie dane.
Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť za rok 2004. Výsluhový dôchodok poberá už od roku 2003. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    to by ma tiež zaujímalo...

    ináč, ja som sa pri výsluhovom dôchodku stretala so samými protichodnými názormi, pretože v niektorom zákone je medzi vymenovanými dôchodkami, niekde nie... dokonca ani v SP nemali na to vyhranený názor...

    a ešte som zvedavá: odvádzali ste mu aj príspevok na poistné v nezamestnanosti?

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Výsluhový dôchodca sa z hľadiska odvodov do sociálnej poisťovne považuje ako každý iný pracovník, čiže všetky odvody. Povinnosť podať daňové priznanie je, pokiaľ zarobí viac ako 40 416,- Sk. Nezdaniteľnú časť za rok 2004 si nemôže uplatniť. Mohol by si v tom prípade, že jeho výsluhový dôchodok za rok 2004 bol nižší ako 80 832,- Sk, čo pri výsluhovom dochodku asi nebude.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Marta V
    Výsluhový dôchodca sa z hľadiska odvodov do sociálnej poisťovne považuje ako každý iný pracovník, čiže všetky odvody. Povinnosť podať daňové priznanie je, pokiaľ zarobí viac ako 40 416,- Sk. Nezdaniteľnú časť za rok 2004 si nemôže uplatniť. Mohol by si v tom prípade, že jeho výsluhový dôchodok za rok 2004 bol nižší ako 80 832,- Sk, čo pri výsluhovom dochodku asi nebude.
    ...z hľadiska odvodov sa považuje ako každý iný pracovník? veď on už nebude nezamestnaný, či áno?

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Ďakujem MARTA V za odpoveď a HENI odkaz, po konzultácii s pracovníčkou SP smeneodvádzali ani IP ani PvN. Poraďáci ste S U P E R !!!

    Daňové priznanie-dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.