Zavrieť

Porady

Ako vybavit a pouzivat obchodny nazov-FO

Dobry den.Mam mensi problem (teraz po tych vacsich )chcem sa opytat ako to funguje pri zacati podnikania-otvarame si kadernictvo a kozmetiku 2 baby kazda ma 1miestnost a na tu ma aj najomnu zmluvu.Chceme mat na dverach spolocny nazov prevadzky kde by bolo napisane "nazov... kadernictvo a kozmetika".Ide mi o to,ako mozem zistit,ci sa uz tak niekto vola a ci musim tento nazov niekde ako FO nahlasovat (pokial viem v obchodnom registri nie) kde to treba udavat.ci to musi byt v hlavicke na kase a na peciatke,lebo na Ž.L. mame udane ako obchodne meno svije osobne meno a ci ak si dam nazov prevadzky budem si musiet tuto zmenu urobit aj na zivnostenskom liste?ako to terda riesit.dakujem vsetkym ktori mi dokazu pomoct.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Besan je offline (nepripojený) Besan

    Besan
    Používanie obchodného mena rieši Obchodny zákonník diel III. § 8-12. § 9 čl. 1 Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len "meno"). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania.
    Zmeny je potrebné nahlásiť v zmysle živnostenského zákona /455/1991 Zb./ § 49 čl.1 Podnikateľ je povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu všetky zmeny a doplnky týkajúce sa údajov a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti a predložiť o nich doklady spôsobom uvedeným v § 46 do 15 dní od vzniku týchto zmien, ak tento zákon neustanovuje inak. Oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale novým ohlásením.

    Besan je offline (nepripojený) Besan

    Besan
    Napíšem to tak, aby si tomu rozumela: Fyzická osoba – podnikateľ má oficiálny obchodný názov svoje meno a priezvisko. Toto je možné doplniť o dodatok, ktorý odlišuje osobu alebo druh podnikania. Napr.: Meno priezvisko – „názov kaderníctvo a kozmetika“. Pretože v živnosti máš uvedené len meno a priezvisko bolo by potrebné tento dodatok nahlásiť živnostenskému úradu. Na pečiatke, faktúre a.p. môžeš uvádzať len svoje obchodné meno, nie meno svojej kamarátky. Dodatok za menom môžete mať s kamarátkou rovnaký. Potom aj nad dverami by bol spoločný názov. Ale musia tam byť aj vaše mena.

    Ako vybavit a pouzivat obchodny nazov-FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.