Zavrieť

Porady

Vydanie diela

Prosím Vás o radu. Manžel napísal knihu a vydal ju vo vlastnej réžii. teraz však nevieme ako postupovať ďalej. Máme distibútorov ktorí by knihu distribuovali do obchodov. Nevieme však ako máme postupovať my, aby to bolo " čisté " Manžel nemá živnosť, je zamestnancom, toto vydanie je jediné, čiže viac s tejto činnosti venovať nebude. Rozmýšlali sme či bude stačiť ak sa zaregistuje iba na dańovom úrade. Bude to stačiť? Čiže postupoval by tak, že by vystavil pri predaji knihy faktúru a príjem by potom zdanil v rámci daňového priznania. Na daňovom úrade mi poradiť nevedeli tak verím, že tu nájdem odpoveď ( ako vždy )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veduca SJ je offline (nepripojený) veduca SJ

    veduca SJ
    Skúsim sa ešte opýtať inak. Ide mi o to, že ak knihy manžel predá distribútorom, neviem ako tento predaj môžeme podchytiť, aby sme nemali problémy s daniarmi. Môžem tieto knihy im predať na základe nejakej kúpno predajnej zmluvy a potom tento príjem si zdaniť spolu s príjmom zo závislej činnosti v rámci daňového priznania ako ostatný príjem, alebo sa teda zaregistrovať na daňovom úrade ( ja som sa takto registrovala keď som robila 2. pilier DDS ) alebo je nutné aby si vybavil normálne živnosť a tieto knihy predať na základe faktúry? Toto by sme ale neradi keďže ide o jednorázovú " akciu ". Prosím veľmi, poraďte!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.