Zavrieť

Porady

Vírus? Alebo čo je na porade??,

Mám problém asi takýto:
na tejto stránke mi ide prehliadanie (IE) dosť pomaly, mám aktívny NOD32, a pravdepodobne mi niečo blokuje túto stránku...
čo je zaujímavé, reklama hore nie je na draka (alebo sa len mihne) a potom tam sú nejaké banery, že som 9999999 vistor a som win (vyhrala??) Po kliknutí na baner ma presmeruje: http://ad.directaclick.com/click,Wjw...hread%26f%3D74,

neviem prečo ani ako to odstrániť Spybot nenašiel nič ani NOD32 (včera nič, predtým čosi uložil do karantény... )

alebo po kliknutí na ten istý baner ale inú reklamu (preskakuje) mi nod zahlási:
http://ad.directaclick.com/click,Wjw...hread%26f%3D74,
Upozornenie antivírusového systému NOD32: IMON
Prístup zablokovaný!

Informácie:

Stránka:
http://www.winantispyware.com/download/2006/?aid=d3_el_spt_kw7_mtrt_asr&lid=virus&affid=d3_680 55__{46d9783f-1203-4c28-aa30-c30f84f3e288}&rff=&ax=1&ex=1

Popis:
Prístup na stránku bol zablokovaný modulom IMON. Stránka sa nachádza
na zozname stránok s potenciálne nebezpečným obsahom.

www.eset.sk
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tie deviatky mám aj ja, okrem toho pri prvom otvorení porady tam nemám nick, objaví sa až keď otvorím nejakú tému.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

s nickom som postrehol podobne problemy, banner nie. odpoved na vase (nase)votazky by mali mat najskor admini. zeby pishing alebo podobna injektaz?
nechceny banner + "prihlasovacia stranka" aj v pripade, ze som prihlaseny je dost podivna vec.
virus to nebude. v skolskej sieti virus nema sancu a robi to na kazdom pc.
vo vistach s IE7 a zapnutym pishingovym filtrom, ktory funguje dost podivne to hlasi moznu injektaz skodliveho kodu (osobne tuto hlasku berem s rezervou hlavne pokial to hlasi nejaka fircura od MS).

jedina rada - neklikat na vsetko co sa hybe a premyslat ci som sa odhlasoval alebo nie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ďakujem tuxik.... ale pravdupovediac rozumiem ti tak každé tretie slovo...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zaujímavé, že tu doma to nemám... tu frčím o sto osem... V práci ma čosi brzdí...
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

hmmm tak to je hodne divne, skus sa opytat vaseho IT samana, mozno v tom bude nejaky skodlivy kod v pc v praci a bug s prihlasovanim bude len plany poplach.
zdrojov problemov moze byt viac.

mojim zamerom nie je znizovat profesionalitu adminov tohoto fora, myslim ze svoju pracu odvadzaju znamenite.

za to kazde tretie slovo sa ospravedlnujem holt vacsina mojich prispevkov je dlhych a malo zrozumitelnych ale snazim sa to pisat polopate.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a keď toho IT šamana robím ja tak čo potom? Ako zlikvidujem škodlivý kód? Ako sa mi dostane cez ofic. Windows a ofic. Nod32 a spybot?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ermon Pozri príspevok
a keď toho IT šamana robím ja tak čo potom? Ako zlikvidujem škodlivý kód? Ako sa mi dostane cez ofic. Windows a ofic. Nod32 a spybot?
Monika nestraš ma. To čo píšeš, je pre mňa japončina, ale inak mám monitor samé lietajúce čudo.....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som nemala problémy ani s IE7, ani s Firefox.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Lenka a máš aj ty deviatky? Prosím pozri môj príspevok.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nemám ani banery ani deviatky. Všetko šlape. Aj v robote aj doma.
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior


to ermon
holt budeme musiet aktualizovat antispyware databazu
ako sa pozeram na pripsevky ostatnych tak to vypada na problem priamo u nas
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
a len tak medzi nami..
kombináciu na lottto ti to neukazuje??
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Hlinkovx Pozri príspevok
a len tak medzi nami..
kombináciu na lottto ti to neukazuje??
JASNAČKA ŽE ÁNO, A UŽ SOM PODALA!!!
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
prosím ak sa niečo podobné niekomu stane, nahláste mi to osobne čo najskôr.

ÚPLNE NAJLEPŠIE by ste spravili keby ste mi poslali printscreen vašej obrazovky, aby som aj ja videl o čo ide.
Kľudne to môže byť problém aj na vašej strane, ale môže to byť aj problém na našej strane (to by sa však zobrazovalo viacerým).

Ďalšia možnosť je že sú to fakt reklamy, nie však tam kde je rekalama na draka. Mám tu reklamy cez Google (textové reklamy pod navigačnou lištou). Nikedy môže dať Google aj banerovú reklamu. Bolo by vhodné okrem toho printscreenu poslať mi na email aj zdrojový kód stránky na ktorej sa to zobrazilo. Ďalej si skúste preveriť pôvod toho banera kliknutím naň pravým tlačidlom myši a potom na vlastnosti. Bude tam cesta odkiaľ prichádza tento baner. Ak to bude z Google domény (napr. takéto: http://pagead2.googlesyndication.com...MggdgCpu-CN9RA ) tak to je OK.

Čo sa týka toho prihlasovania. Buď Vás prihlásy Váš prehliadač automaticky (ak ste si zvolili možnosť zapamätať), alebo sa prihlasujete vždy ručne. Ak to prebieha automaticky, tak by Vás to malo prihlásiť automaticky pri prvom načítaní stránky. Ak s tým má prehliadač problémy, môže sa stať že vás prihlási až pri načítaní druhej strany, ktorú si pozeráte na Porade.

Taktiež prosím aby ste písali problémy ohľadom stránky do sekcie "Ohlasy" nie hobby, lebo tam sa mi to môže stratiť z dohľadu...
Naposledy upravil Richard : 11.08.07 at 21:40
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ako pošlem Richardovi súbor???
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Súbor, alebo obrazovku? Keď otvoríš Poradu, stlač Print Screen a máš ju skopírovanú, stačí vojsť do Wordu a cez Upraviť stlačíš Vložiť a máš to tam, alebo stlačíš pravé myšítko a prilepíš.
Možno vie niekto jednoduchšie.
Akurát ten dokument nemôžem Richardovi poslať, lebo má neprístupný mail.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
admin zavinacik porada.sk
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ermon, máš tento vírus (adware) v počítači:

http://www.symantec.com/security_res...080116-4112-99

kontaktuje admina, aby vám ho odstránil
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ďakujem pekne

Niečo s tým zajtra urobím.... prečo ho NOD nenašiel???
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
akože nenašiel, však ťa upozornil správou o infiltrácii. Nie je to vírus, ktorý niečo ničí, je to adware ktorý sa inflitruje do tvojho prehliadača a zobrazuje ti reklamy, keď na ne klikneš tak oni majú z toho províziu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať