Zavrieť

Porady

ako zdanit prijem za akcie

Poprosil by som o radu pri zdaneni dvoch nasledovnych pripadoch.
Ako vlastnik akcii z 1.vlny kuponovky som dostal vyplatene dividendy z Ceskej republiky za rok....
1. Je potrebne tento prijem zahrnut do mojich celkovych prijmov a zdanit ich spolocne v SR alebo staci uz to, ze bola v CR uz zrazena dan? Musi sa uvedeny prijem uvadzat do danoveho priznania aj keby z neho nebolo treba zrazat dan? Ake dokumenty pre danove ucely si mam vyziadat od organizacie ktora platbu realizovala?

Majoritny vlastnik akcii sa rozhodol o zruseni vlastnictva akcii malymi akcionarmi a o financnom odkupeni akcii. Na zaklade tohto rozhodnutia realizoval platbu ako kompenzaciu za odkupenie akcii.Tato ciastka nebola zdanovana v Ceskej republike.
2. Podlieha taketo plnenie dani z prijmov v SR? Ak ano akym sposobom je ho potrebne zahrnut do prijmov a zdanit? Aky druh danoveho dokladu budem potrebovat pre jeho dokladovanie?

Dakujem vopred za Vasu pomoc, resp. dalsie podnety tykajuce sa tejto temy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sunborn Pozri príspevok
    Poprosil by som o radu pri zdaneni dvoch nasledovnych pripadoch.
    Ako vlastnik akcii z 1.vlny kuponovky som dostal vyplatene dividendy z Ceskej republiky za rok....
    1. Je potrebne tento prijem zahrnut do mojich celkovych prijmov a zdanit ich spolocne v SR alebo staci uz to, ze bola v CR uz zrazena dan? Musi sa uvedeny prijem uvadzat do danoveho priznania aj keby z neho nebolo treba zrazat dan? Ake dokumenty pre danove ucely si mam vyziadat od organizacie ktora platbu realizovala?
    Príjem z majetkovej účasti vo forme dividend nie je predmetom dane.
    Majoritny vlastnik akcii sa rozhodol o zruseni vlastnictva akcii malymi akcionarmi a o financnom odkupeni akcii. Na zaklade tohto rozhodnutia realizoval platbu ako kompenzaciu za odkupenie akcii.Tato ciastka nebola zdanovana v Ceskej republike.
    2. Podlieha taketo plnenie dani z prijmov v SR? Ak ano akym sposobom je ho potrebne zahrnut do prijmov a zdanit? Aky druh danoveho dokladu budem potrebovat pre jeho dokladovanie?
    Áno treba to zdaniť. Zdaňovať sa bude rozdiel medzi nadobúdacou cenou a predajnou cenou.
    Dakujem vopred za Vasu pomoc, resp. dalsie podnety tykajuce sa tejto temy.

    Dúfam, že som neuviedol nikoho do omylu.

    sunborn je offline (nepripojený) sunborn

    sunborn
    to Smith
    Dakujem za tvoju odpoved. Protihodnota odkupenych akcii mi poukazana na ucet. Aky druh danoveho dokladu svedciaceho o predaji akcii budem potrebovat k danovemu priznaniu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sunborn Pozri príspevok
    to Smith
    Dakujem za tvoju odpoved. Protihodnota odkupenych akcii mi poukazana na ucet. Aky druh danoveho dokladu svedciaceho o predaji akcii budem potrebovat k danovemu priznaniu?
    Určite máš nejaký doklad o rozhodnutí hlavného akcionára o odkúpení akcii menšinových majiteľov, kde je uvedená aj odkupná cena.

    ako zdanit prijem za akcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.