Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi RZD a potvrdením

Vysvetlí mi niekto rozdiel medzi ročným zúčtovaním dane a potvrdením o zúčtovaných a vyplatených príjmoch zo závislej činnosti??? Musím niečo z toho robiť, keď žiadny zamestnanec nedosiahol také príjmy, aby mal zrážanú daň z príjmu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bez ohľadu na príjmy a výšku preddavkov, ročné zúčtovanie zamestnávateľ robí zo zákona a potvrdenie zasa potrebuje FO, ktorá si sama podáva daň.priznanie.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    A čo mám urobiť so zamestnankyňou, ktorá je vo firme zamestnaná dlhší čas, v apríli v roku 2004 nastúpila do zamestnania po materskej dovolenke a teraz mi predložila potvrdenie o zúčtovaných príjmoch od zamestnávateľa, kde v mesiacoch február a apríl 2004 brigádovala, pričom v tomto potvrdení má aj zrazené preddavky a v našej firme žiadne preddavky nemá. Čo s tým mám ja vlastne spraviť? Ďakujem za odpoveď

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Vierka, urobíš jej zúčtovanie dane do ktorého zahrnieš aj jej príjem z brigády, zrejme u Vás poberá min. mzdu, keď jej nevychádzajú žiadne preddavky na daň, takže pri zúčtovaní jej výjde preplatok, ktorý jej potom vrátiš.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    A ako jej to vrátim? Ona si musí napísať žiadosť alebo ako to je? A keďže nastúpila po materskej len v apríli 2004 nemala by si sama podať daňové priznanie?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Vrátiš jej to normálne za mesiac, kedy budeš robiť zúčtovanie dane. Teda bude mať preplatok napr. 500 Sk, vyplatíš jej ho. Potom si o túto sumu ponížiš odvod preddavkov za ďalší mesiac. Predpokladám, že máte viac zamestnancov, teda všetko preplatky ktoré ti výjdu zrátaš a o to menej zaplatíš preddavok zo ZČ. A ak máte napr. všetkých ľudí s min. mzdou a žiadne preddavky neplatíte, požiadaš DÚ písomnou žiadosťo o poukázanie preplatku na váš účet.

    Rozdiel medzi RZD a potvrdením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.