Zavrieť

Porady

liečba krátkozrakosti laserom

Pekný deň, má niekto skúsenosti s laserovou operáciu krátkozrakosti. Ja mám túto vadu vrodenú. Ako dieťa som mala slabé dioptrie, ale vekom a po nástupe modernej techniky - počítačov sa mi stav mojich očí rapídne zhoršil. Uvažovala som o korekcii očí, ale nemám zatiaľ bližšie informácie kde takúto operáciu vykonávajú ( asi len v BA),nad akú dioptriu vykonávajú zákrok, koľko stojí na jedno oko, či je potrebné doporučenie očného lekára, či prepláca poisťovňa nejakú časť za zákrok a pod. Myslím že dnes je už oveľa viac ľudí s takouto problematikou a nebudem jediná koho táto téma zaujme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    shureido je offline (nepripojený) shureido

    shureido
    Ahoj. Ja som absolvovala tuto operaciu v oktobri 2006. Mala som -9 Dph na obe oči. Robili mi to v BA. Stalo ma to 26 000,- a + cca 3 000 Sk rôzne kvapky (pol roka si kvapkas stale). Moja osobna očna lekarka mi povedala, ze ona by si to nikdy nedala spravit, ale ja som to riskla (mozno preto ze nevedela ake to je byt poloslepy). Operaciu odporucam iba ak sa ti minimalne posledne dva roky nezhorsil zrak (mas ustalene dioptrie). Pisomne doporucenie nepotrebujes, je to vsetko cez sukromne kliniky, takze ked zaplatis a nemas kontraidikacie ...dostanes. Poisťovňa preplaca tento zakrok iba vo vynimocnych pripadoch - ked som sa pytala vo VsZP, odpisali mi, že to preplacaju iba v pripade, ak by bol rozdiel dioptrii na lavom a pravom oku väčší ako 3. Teda do tejto kategorie som nezapadala a nic mi nepreplatili. Viem ze sa robi v BA, KE, BB a aj v Ziline. Sesternica si to iste dala robit v Ziline ale nebola spokojna s personalom, ak ked vykon bol dobry. Teraz som 10 mesiacov po...a ostali mi -1,5 Dph. - zatial som bez okuliarov a nemam problem, obcas zrak kolise najma pri unave. Ale tento "nasledok" som ochotna akceptovat oproti "popolnikom" co som nosila alebo KS. Drzim palce.

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Napíš mi prosím kliniku, tel. kontakt kde ti robili zákrok. Mojej bývalej kolegyni to ronili v Brne a tak jej to zvrzali, že na to oko vydela ešte menej a dnes už vôbec. Takže sa bojím aby som si ho ešte viac nezhoršila. Dioptrie mi nekolíšu, ale to čo dám za niekoľko rokov do okuliarov, rám atď., to by sa oplatilo podstúpiť tú operáciu. Nosila som aj kontaktné šošovky, ale hrozne ma bolievala hlava a slzeli oči, že som ich musela prestať nosiť. Okuliare nosím vňčšinou na šoférovanie, v práci / počítač) a na čítanie, pozeranie televízora. Inak vidím dobre. Keď som za volanto sa mi však zle nosia, 0hlavne pri cúvaní. Neviem čo by bolo lepšie. Prečítala som si aj príspevky okolo nových kontaktných šošoviek tak neviem.

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Nikde som nenašla, koľko máš dioptrií. Od toho bude závisieť aj Tvoj vnútorný pocit spokojnosti alebo nespokojnosti s výsledkom zákroku.
    Bola som pred asi 10 rokmi v Žiline. Mala som: pravé oko -3,5, ľavé -4.
    Do roka po operácii, ktorá bola vyhodnotená ako veľmi úspešná - neostali mi takmer žiadne jazvy, sa mi ustálilo pravé oko na -0,5 a ľavé na -0,75. Pre mňa to pokrok určite je, ale šoférujem s okuliarmi. Reoperáciu vtedy robili, iba ak saTi do roka ustálili dioptrie nad -1,0.

    Monia je offline (nepripojený) Monia

    Monia
    Ahoj Jani, ja som bola na tejto operácii v 1997, takže pred 10 rokmi v Bratislave, mala som na oboch očiach -3 dioptrie, okuliare som nosila od svojich 13 rokov, nosila som ich 14 rokov, postupne sa mi zhorsoval zrak od -0,5 dioptrie až po tie spomínané 3. Ale teraz som spokojná, jediný problém čo mávam niekedy, je pocit suchých očí, hlavne v noci sa zobudím, na rezanie, ale to sa opláchnem studenou vodou a je to v poriadku. Tak sa neboj, a choď do toho. Je to oveľa lepší pocit, žiť bez potreby okuliarov. A čo sa týka doktorov, aj mne to ten môj absolútne neodporúčal, neviem prečo, že on by si to nedal spraviť, ale rozprávala som sa s ľuďmi, ktorí na operácii boli a boli tiež spokojní.

    liečba krátkozrakosti laserom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.