Zavrieť

Porady

vyska materskeho prispevku

ahojte, chcela by som sa opytat. V decembri 2007 sa chystam na matersku dovolenku. Viem ze vyska materskeho sa vyrata ako 55% z denneho vymeriavacieho zakladu. Avsak nikde, som sa nedocitala ci existuje aj nejaka horna hranica. Ciste teoreticky, ak moj prijem bol mesacne vyssi ako 50 000,- sk, dostanem materske vo vyske 27500,-sk co je 55% z 50000-? Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Horná hranica pre výpočet materského neexistuje (aspoň zatiaľ, k 1.1.2008 bude možno horná hranica zavedená). Existuje však horná hranica pre platenie odvodov. Ak má niekto hrubých 50000, platí nemocenské len z 28182 Sk a v zásade len z tejto sumy sa mu počíta tých 55%.

    zuzkach je offline (nepripojený) zuzkach

    zuzkach
    ahojte, to znamena, ze aj ked mesacne zarobim v hrubom 50000,-sk, a statu odvadzam poistenie z VZ 28182,-sk z toho 55%= 15500,-moja materska bude len 15500,-? diky

    veraZ je offline (nepripojený) veraZ

    veraZ
    Dobry den, chcem sa spytat opat ohladom materskeho. V januari 2007 som odisla zo zamestnania (plat 34000,- trvanie 5 rokov).Ostala som nezamestnana a od jula som SZCO.Odvody do sco.poist neplatim. Otehotnela som, termin mam v januari 2008. Na matersku chcem odist v novembri. Je dobra moznost, ze sa v novembri zamestnam napr. na 2 tyzdne u manzela vo firme a odtial doidem na matersku (plat bude max. vymer.zaklad 29000.-).Mam takto moznost ziskat max. matersku? dakujem pekne za odpoved.

    vyska materskeho prispevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.