Zavrieť

Porady

štátny sviatok

Dňa 5.7.2007.som odpracoval 5,5hodiny. Dostal som hod. mzdu, 50% mzd. zvýhodnenie. Práca bola zároveň nadčasom, takže mám nárok na 25% príplatok? Náhradu mzdy som obdržal len za 2,5hod. Postupoval zamestnávateľ správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tu je výňatok z jednotlivých §§ zo ZP, kde sa pojednáva o danej problematike:

    § 121 Zákonníka práce
    Mzda za prácu nadčas
    (1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho priemerného zárobku.

    § 122 Zákonníka práce
    Mzda a náhrada mzdy za sviatok
    (1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

    aniratak je offline (nepripojený) aniratak

    aniratak
    Ja mam iny problem:
    Zamestnanci pracuju v 3 zmenach. Dna 29.082007 je sviatok a mam zamestnancov, ktorym na tento den pripadne ranna 7,5h a este aj nocna 7,5h. Z prevadzkovych dovodov v tento den budu pracovat a v piatok 31.08.2007 budu doma. Ako platit?
    Kedze odpracuju sviatok a dostanu zan nahradne volno, nemaju narok na priplatok vo sviatok. Ale oni by mali mat narok na 2 zmeny tj 2 dni nahradneho volna, nie???
    A co ti, ktorym na stredu sviatok nepripada ziadna zmena a nepojdu do prace ani v piatok, lebo v podniku sa nerobi??? Nahrada za sviatok im nepatri, lebo na den sviatku im nepripadla nijaka zmena, ale v piatok maju mat co? Sviatok? Dovolenku? V tom tyzdni budu mat nie vlastnou vinou o jednu prac. zmenu menej. Ako k tomu pridu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.