Zavrieť

Porady

545 Ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania

admin
Príklady účtovania na tomto účte (pri texte možno uviesť aj protiúčet)
Každý novú možnosť prosím uvádzajte odrážkou (neskôr ich zhrniem do jedného príspevku):

- (príklad účtovania) + súvzťažné účty
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanna Pozri príspevok
na fakture je uvedene zmluvna pokuta za oneskorenu uhradu a mozem to dat do danovych vydavkov ked je to vlastne moja chyba ze som ich zabudla zaplatit, tak asi nie ze???
Zmluvné pokuty účtujeme na účet 544. sú to daňovo uznané výdavky.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tweety Pozri príspevok
Zmluvné pokuty účtujeme na účet 544. sú to daňovo uznané výdavky.
súhlasím, ale až po zaplatení, treba si to usledovať.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Poprosím o radu. V roku 2007 sme prijali pôžičku od zahraničného spoločníka s.r.o.. Zmluva sa mi dostala do rúk až teraz a zistila som, že je dohodnutý úrok približne 5000 € ročne. Doteraz nebolo nič zaplatené, pôžička bola splatná až v roku 2012 - taktiež nesplatená. Úroky som doteraz neúčtovala. Môžem ich zaúčtovať v roku 2012 aj za staré roky na účet 544, ale predpokladám, že v DP ich budem mať ako pripočítateľnú položku keďže neboli zaplatené. Uisťujem sa, lebo na školení mi bolo povedané, že ak je to nová skutočnosť zistená v roku 2012 môže ísť celá do nákladov, ale ďalej sme to už nerozoberali. Je to dosť veľká suma a ovplyvní nám to aj preddavky. Ďakujem.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
katka s. Pozri príspevok
... zaúčtovať v roku 2012 aj za staré roky na účet 544, ale predpokladám, že v DP ich budem mať ako pripočítateľnú položku keďže neboli zaplatené. .... Je to dosť veľká suma a ovplyvní nám to aj preddavky. Ďakujem.
... ako to ovplyvní preddavky ???
veď keď to nie je zaúčtované, bude ZD taký istý, ako keď to bude zaúčtované a pripočítané k ZD ....
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Zle som sa vyjadrila. Moja prvotná info zo školenia bola - zaúčtovať do nákladov - nedomyslené ako to ovplyvní daňovú povinnosť. Keďže máme daňovú povinnosť vysokú, myslela som že sa týmto spôsobom zníži. Domyslené do konca - už viem, že je to blbosť. Lebo keď doúčtujem záväzok za úroky aj keď na nákladový účet v daň. priznaní to zas pripočítam. Išlo mi hlavne o to, či to môžem doúčtovať aj za staré roky do záväzkov.
0 0
selia5 selia5

selia5 je offline (nepripojený) selia5

Dnes (28.02.2013) som dostala predpis penále zo SP za oneskorenú úhradu odvodov za december 2012. Musím to doúčtovať ešte do roku 2012, alebo účtujem 545/336 do 02/2013? Už mám takmer hotové výkazy za rok 2012,nerada by som prerábala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

selia5 Pozri príspevok
Dnes (28.02.2013) som dostala predpis penále zo SP za oneskorenú úhradu odvodov za december 2012. Musím to doúčtovať ešte do roku 2012, alebo účtujem 545/336 do 02/2013? Už mám takmer hotové výkazy za rok 2012,nerada by som prerábala.
Zaúčtuješ ho teda do roku 2013.
0 0
selia5 selia5

selia5 je offline (nepripojený) selia5

Tweety Pozri príspevok
Zaúčtuješ ho teda do roku 2013.
Dakujem Tweety,z tvojej odpovede mi ale vyznieva,ze by bolo asi správnejsie ho predsa len zaúčtovať do r. 2012.
ak sa rozhodnem zaúčtovať to do r. 2012,môžem to zaúčtovať takto: 5 € 545/383 a potom
r. 2013 5 € 383/336, alebo nejako inak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

selia5 Pozri príspevok
Dakujem Tweety,z tvojej odpovede mi ale vyznieva,ze by bolo asi správnejsie ho predsa len zaúčtovať do r. 2012.
ak sa rozhodnem zaúčtovať to do r. 2012,môžem to zaúčtovať takto: 5 € 545/383 a potom
r. 2013 5 € 383/336, alebo nejako inak?
Kedže si písala, že už máš skoro hotové výkazy, tak už máš účto hotové, preto som napísala, že ho zaúčtuješ teda do tohto roka.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobry den poradaci
prosim ked Socialna poistovna vycisli pre sr.o. pokutu za neskore uhrady
(20 e), uctujem 545/379 ako NEdanovy naklad? (je to tiez za r.2012,ale dali mi to az teraz,takze to az v r.2013 zauctujem..)
podobne mame problem z Mestkseho uradu pokutu 50 e - za nedodrzanie
podmienok pri stavebnom dozore
su to danovo uznatelne naklady,alebo nedanove 545..?
dakujem vopred
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ÁNo sú to daňovo neuznané náklady.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Tibor 1000, pokutu od Sociálnej poisťovne zaúčtuj 545/336, pokutu od Mestského úradu 545/345. Obidve sú daňovo neuznané výdavky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať