Zavrieť

Porady

Keratokonus

Máte niekto skúsenosti s touto očnou chorobou? Ja sa s ňou už pasujem 7 rokov.Najprv ľavé oko,teraz už pomaly začína aj pravé.Nosil som klasické šošovky,teraz som objednaný v BA na tvrdé. Má niekto skúsenosti s ich nosením?
Usporiadat
x2x2 x2x2

x2x2 je offline (nepripojený) x2x2

Ja nosim tvrde kontaktne uz siesty rok. Ked si na ne zvyknes tak to bude celkom vpohode. Najhorsie je to cez leto ked fuka. (prach, spina atd...)

To asi ides k Angelike De Rossi co? do Karlovej Vsi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

Uz som tam bol aj som ich dostal,pred mesiacom.Prve dni som ich nosil tak hodinku dve denne ale stale mi dost vadia,teraz to priznam sa trochu flakam.
0 0
x2x2 x2x2

x2x2 je offline (nepripojený) x2x2

Jasne zo zaciatku tez kym som si zvykol tak to trvalo, ale teraz uz ich mam vpohode na ociach aj cely den. A ja to flakat nemozem bo ked ich nemam na ociach vydim strasne zle. A radam ti neflakaj to ani ty, pretoze zrak sa ti pokazi este viac. Nosenim sa ti oko nezlepsi ale aspon ostane take ake je. Vylicit sa to neda, da sa to len zastavit. A v poslednom stadiu pomoze uz len transplantacia rohovky.
0 0
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

ved viem,ze je to v podstate nevyliecitelne, len ta transplantacia. Ja to mam na lavom oku uz dost rozvinute,prave je este ako tak,ale ide to aj tam.
ja viem,musim to prestat flakat
0 0
x2x2 x2x2

x2x2 je offline (nepripojený) x2x2

Ja som sa teraz dozvedel ze je uz aj daky novy sposob liecby. voperuju ti daky silikonovy kruzok do oka a to je ako nahrada tej tvrdej sosovky. V blave to roby jeden Doktor. Sa tam cez leto chcem obiednat na prehliadku bo s tymi sosovkami su len starosti. Viac krat sa mi stalo ze som napriklad aj jedno stratil (Ak ces kontakt, daj vediat)
0 0
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

pocul som o tom, vola sa to tusim keraring.Moja lekarka je ale voci tomu mierne skepticka, lebo je to vraj neodskusane. Ale aj tak by som kontakt prijal.Diky.
0 0
x2x2 x2x2

x2x2 je offline (nepripojený) x2x2

No je to nejaka novinka ale vraj uz ma niekolko zakrokov zasebou a uspesne.

Ocna klinika SZU Bratislava-Petrzalka
Antolska 11
Profesor Černak
02/68672039
02/68672831

Ja sa tam cem objednat v lete ked si pojdem po nove cocky do blavi. Tak uvidime.
0 0
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

vdaka,tak potom sa ozvi ako to vyzera
0 0
NTV NTV

NTV je offline (nepripojený) NTV

Smiem sa spytat ako to vyzera s Tvojim okom teraz? Manzel má tú istu diagnozu. Len to zanedbal a siel k lekarovi,ked uz takmer vobec nevidel. Najskor mu diagnostikovali zákal, ale po vysetreniach v Bratislave u Dr.Strmena sa urcil keratokonus. Ako vidis na postihnute oko? Bez sosoviek vidis rozmazane alebo takmer vobec? Ako si si zvykol na tvrde sosovky?
0 0
Marthy Marthy

Marthy je offline (nepripojený) Marthy

Keratokonus mi diagnostikovali v roku 1992 keď som mal 18 rokov najrpv som nosil mäkké šošovky a od roku 1995 som nosil veľké celokorneálne tvrdé kontaktné šošovky na aplikáciu som musil chodiť až do Brna lebo na Slovensku neboli ...neviem ako je to teraz....zo začiatku som si ich v celku pochvaloval no čím ďalej tým viac sa mi zdalo ich nosenie ako príťaž...nález sa mi zhoršoval a zhoršoval a tak som sa v roku 2003 rozhodol podstúpiť keratoplastiku v Banskej Bystrici...najprv lavého oka a potom v roku 2005 pravého oka...teraz nosím okuliare...lebo tranplantáciou sa nepodarí odstrániť astigmatizmus...počul som a čítal som aj o Keraringu ...myslím si že to skutočne môže pomôcť a človek pokiaľ nemá už vážne poškodenú rohovku tak nemusí isť na karatoplastiku. My sme v rodine traja čo máme túto diagnózu ...okrem mňa aj moja sestra a otec....my s otcom sme už obojstrane zoperovaní...a sestre lekár odporúčil aplikáciu toho keraringu.
0 0
wurmki wurmki

wurmki je offline (nepripojený) wurmki

Mojmu synovi diagnostikovali keratokonus ako 15-ročnému minulý rok - na obidvoch očiach. Nosí tvrdé kontaktné šošovky, ale v priebehu roka sa mu nález podstatne zhoršil. Tiež sme uvažovali o keraringu, ale rohovku má už dosť poškodenú, tak to neodporúčali. Navyše je aktívny športovec, hrá hokej, tak neviem či keď bude musieť podstúpiť keratoplastiku, bude môcť ešte športovať. Nemá s tým niekto skúsenosť?
0 0
MiškaH MiškaH

MiškaH je offline (nepripojený) MiškaH

Máte už prosím niekto osobnú skúsenosť s Keraringom. Pomohlo to? Môjmu priateľovi zistili keratokonus pred 3 mesiacmi a odporučili mu práve túto operáciu. Rozhodovanie je pomerne ťažké, pretože názory doktorov sa veľmi rôznia.
0 0
xazx xazx

xazx je offline (nepripojený) xazx

Re:MiškaH
Ahoj nepoznam nikoho, kto by to mal implantovane ale na slovenskych strankach sa toho vela nedozvies. Skus ceske napr. Lexum.cz
Tiez by ma zaujimalo kde na slovensku to robia a ake su pooperacne vysledky,
prip. ci nieco hradi poistovna. Napis prosim ak mas k tomu informacie.
Rozmyslam tiez ze by som skusil keraring. Zaujimalo by ma v com su rozne nazory lekarov ako si pisala v prispevku.
Ja budem tiez zhanat info a dam prispevok ak zistim nieco nove co by pomohlo.
Diiik
0 0
wurmki wurmki

wurmki je offline (nepripojený) wurmki

My sme boli so so synom na vyšetrenie v Prahe na klinike Lexum, tam nám už keraring neodporúčasli, nakoľko má rohovku už velmi poškodenú, ale keby sa mu to dalo urobiť , tak by sme to asi skúsili. S ich prístupom a profesionalitou sme boli velmi spokojní, až na to, že sme boli sklamaní z toho , v akom stave má oči, že ho čaká už len keratoplastika. Tu sa o tom veľa nehovorí,ale neviem či to nerobí prof. Černák.
0 0
MiškaH MiškaH

MiškaH je offline (nepripojený) MiškaH

Na Slovensku podľa mojich informácií robia keraring v Bratislave. Ale neviem presne kde. V Ostrave na klinike Lexum sme boli koncom novembra na vyšetrení a práve tam mu odporučili keraring. Cena je 35000 Czk za jedno oko. Ohlasi na ich stránke sú síce dobré, ale nie som si celkom istá či nie sú tak troch reklamným ťahom, vzhľadom na pomerne vysoké ceny zákrokov. Poisťovne ich nepreplácajú. Ťažko povedať. Čo sa týka prístupu a vyšetrenia, boli sme veľmi spokojní. Okrem toho absolvoval vyšetrenie v Bratislave vo fakultnej nemocnici a konzultáciu u jedného známeho očného. Práve oni neodporúčali žiadny zákrok laserom, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Jednoznačne sa ale nevyjadrili prečo, takže neviem. Mám troch obavy do kedy čakať, aby to nedopadlo tak, že už bude neskoro. Keď zistím niečo nové ozvem sa.
0 0
xazx xazx

xazx je offline (nepripojený) xazx

Minuly tyzden som sa objednal na vysetrenie do BA k panovi prof. Černákovi. Idem tam vo februari a uvidim ci mi odporuci keraring. Ak ano, tak zistim vsetko okolo toho a dam vediet.
0 0
vratislavcek vratislavcek

vratislavcek je offline (nepripojený) vratislavcek

ja mam za sebou 3 operacie co sa tyka keratokonusu, na lavom oku mam INTACS (inac povedane prstence alebo Ferrara ring(ina znacka) alebo keraring) robili mi to v BB a preplatila vsetko poistovna a na oboch ociach mam uz aj CROSS LINKING inac povedane CCL ( nasycovanie ryboflavinom a ozarovanie UV lampou. A uz je aj novsia metoda voperovanie ICL sosovky...

Inac u mna keratokonus aj napriek operaciam pokracuje ( , momentalne opat nosim aj tvrde sosovky z BRna , tie z Bratislavy od Angeliky de Rossi som neznasal dobre.
0 0
alicia alicia

alicia je offline (nepripojený) alicia

Môžem sa opýtať ku komu do Brna chodíte?
Ja som tam začala chodiť pred 30 rokmi, / p. Tatár už zomrel/, ale teraz som stratila kontakt, viem, že ich je tam viac, ale neviem sa nakontaktovať.
Sô tie z Brna teraz pre Vás lepšie ako od Angeliky de Rossi?
0 0
greghouse greghouse

greghouse je offline (nepripojený) greghouse

Priatelia moj keratokonus dosil do takeho stadia ze ma asi o 3 tyzdne caka transplantacia rohovky...
Takze tak...Inak moje skusenosti najlepsi odbornici ...BB roseveltova nemocnica
0 0
jarora jarora

jarora je offline (nepripojený) jarora

Chcem sa opýtať koľko stojí tvrdá šošovka od Angeliky de Rossi a v Brne. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať