Zavrieť

Porady

ODISY V JÚ !!!!!!!!!!!!!!!

Včera som zadala túto otázku ale nikto mi neodpovedal.

Potrebovala by som vedieť či je možné V JÚ jeden rok proste neodpisovať HIM? Alebo sa musí dodržovať odpisový plán? Ide totiž o to, že majiteľ firmy sa takýmto spoôsobom tento rok dostane do straty keď si uplatní odpisy HIM.
Nemal niekto takýto prípad v účtovníctve?
Naposledy upravil marcelaStanakova : 28.03.05 at 14:23
Usporiadat
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Mám problém-nie som si istá do akej odpisovej skupiny by som dala televízor?Prosím pomôžte!
0 0
JuTu JuTu

JuTu je offline (nepripojený) JuTu

alex1
Mám veľký probléééém! Aspoň pre mňa

Máme JU a v roku 1992 sme mali prenajatý určitý majetok a v zmluve sme mali uvedené, že po dobu nájmu ho môžeme odpisovať. Tak sme ho odpisovali až po rok 2000, kedy sme odpisovanie prerušili. V roku 2002 tento majetok odkúpila za pár korún naša sro a tá nám faktúruje prenájom tohto zariadenia.
Čo mám teraz spraviť zo zostatkovou cenou , ktorá mi tam zostala.
Chceme JU už úplne vyčistiť a neviem čo mám spraviť.

Prosíííím.

Skúsim odpovedat, dufam ze spravne.
Dany majetok bol zaradeny v majetku len kvôli vycislovaniu rocnych odpisov. Vzhladom na zmenu majitela a obchodneho vztahu s novym majitelom (ze fakturuje) by som uvedeny majetok v JU vyradila z knihy HIM s poznamkou o vrateni majetku pôvodnemu vlastnikovi - podla mna to malo byt uz v roku 2002 najneskôr pri predaji. Kedze v JU neuctujem majetok nikde inde - len vediem knihu HIM, nie je uz potrebne nic ine robit.
Pekny vecer praje JuTu
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
JuTu
Predpokladam, ze televizor je zakúpeny pre potreby firmy za úcelom dosahovania zisku, podpory predaja, atd... V tom pripade by som ho zaradila do kancelarskych strojov - 1. odpisová skupina.
Klasifikácia produkcie 32.30.20 t.j. druhá odpisová skupina. Je to uvedené v prílohe č. 1 k zákonu o daniach z príjmov. Doba daňového odpisovania 6 rokov.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Maxinka
Mám problém-nie som si istá do akej odpisovej skupiny by som dala televízor?Prosím pomôžte!
Myslím že je to kód 32-20 Televízne a rozhlasové prijímače /Zákon o DP/ takže druhá odp. skupina. AVO sa predbehol-len ja som našla kód 32-20 v Zb. zákonov a nemám tu po ruke moje múdre knihy.
Naposledy upravil abel : 10.11.05 at 16:29
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
abel
Myslím že je to kód 32-20 Televízne a rozhlasové prijímače /Zákon o DP/ takže druhá odp. skupina. AVO sa predbehol-len ja som našla kód 32-20 v Zb. zákonov a nemám tu po ruke moje múdre knihy.
32.20 sú televízne vysielače a nie prijímače. Preto u mňa iná KP.
0 0
JuTu JuTu

JuTu je offline (nepripojený) JuTu

AVO
Klasifikácia produkcie 32.30.20 t.j. druhá odpisová skupina. Je to uvedené v prílohe č. 1 k zákonu o daniach z príjmov. Doba daňového odpisovania 6 rokov.
Ospravedlnujem sa, zle som si otocila stranu v prilohe - spravne je 2. odpisova skupina
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ešte raz ohľadne odpisov. Ak sme kupili auto na leasing 07/2005 suma 80000. Aku sumu si môžem uplatniť v odpisoch toho roku. Ake su danové odpisy pri tomto majetku?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mikolajova
Ešte raz ohľadne odpisov. Ak sme kupili auto na leasing 07/2005 suma 80000. Aku sumu si môžem uplatniť v odpisoch toho roku. Ake su danové odpisy pri tomto majetku?
Ak je to lizing na 36 mesiacov tak v r.2005 budú DO 13.334 Sk
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Mikolajova
Ešte raz ohľadne odpisov. Ak sme kupili auto na leasing 07/2005 suma 80000. Aku sumu si môžem uplatniť v odpisoch toho roku. Ake su danové odpisy pri tomto majetku?
Otázka nie je úplná, preto sa nedá konkrétne zodpovedať. Spôsob stanovenia daňových odpisov pre majetok prenajatý (nie kúpený) formou finančného lízingu je uvedený v § 26 ods. 8 a 9 ZDP. V Tvojom prípade (ak by šlo o auto prenajaté na dobu 36 mesiacov, odovzdané prenajímateľom a zaevidované do používania i obchodného majetku v júli 2005) je daňovým výdavkom za rok 2005 suma vo výške 6/36 hodnoty istiny, ktorá je uvedená v zmluve o finančnom prenájme. Ak by bola istina 80 tis. Sk, je to suma, ktorú uviedol Manual.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Len tu mi niekto ešte polopalisticky vysvetlite preco tie danove ak sa maju ak som spravne pochopila pocitať na roky napr. 80000/4 prečo ich tu pocitam na mesiace a nie 80000/3? Dufam, že som to nepoplietla.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Lebo "zákonodarca" tak rozhodol. Lebo je to v príslušnom § 26 ZDP pre finančný prenájom stanovené odlišne od majetku nadobudnutého bežným spôsobom.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Vdaka všetko jasné
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

JuTu
Skúsim odpovedat, dufam ze spravne.
Dany majetok bol zaradeny v majetku len kvôli vycislovaniu rocnych odpisov. Vzhladom na zmenu majitela a obchodneho vztahu s novym majitelom (ze fakturuje) by som uvedeny majetok v JU vyradila z knihy HIM s poznamkou o vrateni majetku pôvodnemu vlastnikovi - podla mna to malo byt uz v roku 2002 najneskôr pri predaji. Kedze v JU neuctujem majetok nikde inde - len vediem knihu HIM, nie je uz potrebne nic ine robit.
Pekny vecer praje JuTu
JuTu ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať