Zavrieť

Porady

Stará dovolenka

Dobrý deň, môžem niekoho požiadať o radu? Prechádzala som na money s3 z iného softvéru a chcela by som vedieť, či sa do money zadáva nejakým spôsobom stará dovolenka z roku 2004?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    akozuchova
    Dobrý deň, môžem niekoho požiadať o radu? Prechádzala som na money s3 z iného softvéru a chcela by som vedieť, či sa do money zadáva nejakým spôsobom stará dovolenka z roku 2004?
    Zadajte si do Money pre každého zamestnanca údaje platné od decembra 2004 a nahrajte každému decebrovú mzdu. Takto to dostanete aj na výplatné pásky v r. 2005 aj do zostáv priemerov na dovolenku. Alebo druhý spôsob je zadať v januári nárok na dovolenku jednou sumou napr. 30 dní (ako nárok na r. 2005 + zostatok z r. 2004) ale potom sa to už nebude zobrazovať ako stará dovolenka ale ako nárok v tomto roku.

    Shaman je offline (nepripojený) Shaman

    muž Shaman
    A je tu dalsi problem.
    Ked dam zamestnancovi dovolenku, odrata mu ju od zostatku ale neznizia sa vo vyplatnej listine polozky stara dovolenka ani narok na dovolenku.
    Proste aj ked zamestnanec vycerpa celu staru aj novu dovolenku, stale mu tam figuruje napr. 5 dni starej, 20 dni narok na tento rok, hoci zostatok dovolenky je 0!!!

    Alebo robim ci chapem ja nieco zle?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Nie je to problém, jednoducho sa tam zobrazuje nárok na celý rok ako aj aktuálny zostatok.
    Naposledy upravil Ľuba : 12.04.05 at 13:09

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ľubka, celý program Money na mzdy je na ho... Robím ho tretí rok a pri každej novej verzii niečo pobabre. Dovolenky som mala nulové na konci roka a keď nám dali novú verziu vo februári tak mi u niektorých dalo aj stará /to bol nárok z roku 2004/ aj nová tak niektorí zamestnanci mali aj 45 dní. Gebuzina. No a každoročne pri daňových priznaniach prídem na nejakú chybu, že keď davajú novú verziu, tak niečo dobabrú- Teraz to boli zrážky, kde napr. Dam jednou sumou 320,- zrážku za stravné a v účtovníctve som potom našla v sumách 200,200,-80 a je to bohová robota odsúhlasovať, alebo aj taký zápis že MD524,D521 a to úplne z brucha, kde nebola taká predkontácia bludná a len u jedného zamestnanca neviem skade. Mňa v tých mzdách už nič neprekvapí a keby sme nekončili zahr. projekt tak by som určite menila program na mzdy, pretože si trúfam povedať že robím skoro 30 rokov ale horší som nevidela čo sa týka spracovania miezd. Na účtovníctvo môže byť.

    Shaman je offline (nepripojený) Shaman

    muž Shaman
    Je smutne, ze dokonca i MRP v DOSe ma lepsie mzdy. I ked vystupy su tam biedne.
    Ja sa prave rozhodujem ze kupim na mzdy nieco ine. Len neviem co. Viete poradit?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Jara
    Ľubka, celý program Money na mzdy je na ho... Robím ho tretí rok a pri každej novej verzii niečo pobabre. Dovolenky som mala nulové na konci roka a keď nám dali novú verziu vo februári tak mi u niektorých dalo aj stará /to bol nárok z roku 2004/ aj nová tak niektorí zamestnanci mali aj 45 dní. Gebuzina. No a každoročne pri daňových priznaniach prídem na nejakú chybu, že keď davajú novú verziu, tak niečo dobabrú- Teraz to boli zrážky, kde napr. Dam jednou sumou 320,- zrážku za stravné a v účtovníctve som potom našla v sumách 200,200,-80 a je to bohová robota odsúhlasovať, alebo aj taký zápis že MD524,D521 a to úplne z brucha, kde nebola taká predkontácia bludná a len u jedného zamestnanca neviem skade. Mňa v tých mzdách už nič neprekvapí a keby sme nekončili zahr. projekt tak by som určite menila program na mzdy, pretože si trúfam povedať že robím skoro 30 rokov ale horší som nevidela čo sa týka spracovania miezd. Na účtovníctvo môže byť.
    Nechcem sa s Tebou hádať ale podľa mňa máš len niečo zle nastavené. Ak Ti napr. zaúčtuje 524/521 HM, to znamená, že ten zamestnanec má v pracovnom pomere nastavený účet 524 (namiesto 521) a na karte zamestnanca má účet 524 miesto 331. Prípadne napíš, ak sa jedná o nejakú zrážku, tak Ti napíšem, z ktorého nastavenia sa to berie.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    nemá to zlé nastavené, nikde to nie je nastavené 524/521 je to proste to, keď pri vytváraní novej verzie si asi ten softwer. technik jednoducho môže otvoriť čo chce a kedy chce pretože nechápem že uzamknutú mzdu ti jednoduché môže zobrať zle, tak len vtedy keď má prístup i do uzamknutých priestorov a to môže len ten kto tvorí zmenu... Vieš že hádanie nepomôže, ale potom by sa ako stalo, že napr. v decembri vytlačené výplatné pásky ale len niektorých boli s nulovou dovolenkou v januári boli tiež správne a vo februári keď bola nová verzia nainštalovaná tak už odrazu u pár zamestnancov boli načítané roky akoby ani v minulom roku nečerpali ani deň. Vieš to sú také zázraky, že sa neprestávame čudovať ani s mojim šefom a už nás nič na mzdovom programe nemôže prekvapiť a to si trúfam povedať, že nie som najblbšia a keď sme boli na školení v Prešove tak som tam excelovala a môj kolega je ešte lepší ako ja a v počítačoch je aj expert, takže jednoducho prosím uver, je to tak je to zlý program na mzdy.
    No a keď Ti ide rok správne, alebo 5 mesiacov a potom Ti u toho istého pri novej verzii niečo vypadne tak to nie je zlým nastavením. Veď to nerobím prvý krát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.