Zavrieť

Porady

vznik s.r.o.

edep edep

edep je offline (nepripojený) edep

prosím o radu,

začínam účtovať v PU, a neviem si rady so vznikom s.r.o.,
sú dvaja konatelia, vložili do pokladne 120.000, ostáva im zaplatiť 80.000,
musia vytvoriť ešte zákonný rezervný fond (5% z ktorej sumy?).
mám použiť aj 701??

nesprávne som sa opýtala, som tu začiatočník,
ide mi o všetko, čo sa týka zaúčtovania vzniku s.r.o.,
1. vloženie peňazí do pokladne (splatenie vkladu spoločníkov 84.000 + 36.000) mám zaúčtovať 211/353 alebo 211/701?
2. nesplatený vklad (80.000) - 353/411 ?
3. rezervný fond (majú to v spolčenskej zmluve, že pri vzniku vytvoria 5%)
zaúčtujem 353/421 ?

nemám predstavu čo iné by sa mohlo ešte účtovať pri vzniku s.r.o.

ďakujem veľmi pekne Erika
Naposledy upravil edep : 16.02.05 at 22:08 Dôvod: zle zadaná otázka
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

thalia13 Pozri príspevok
Ahojte prosím Vás o info ako mam postupovať
naša spoločnosť kupila obchodný podiel v inej spoločnosti (kupila celu spoločnosť s.r.o.) ZI je 5,000 ktoré bolo vložené do pokladne, mam tu fakturu za služby ekon.organ. poradenstva za 831,81€ aj s DPH s.r.o. je registrovana pre DPH v OR bola zapísana 26.08.2009, dnes 04.09 prebehol predaj. Dočítala som sa tu vela veci o učtovaní novozaloženej s.r.o. ale neviem ako mam postupovať pri odkupenej s.r.o. Mam vytvoriť otváraciu súvahu? dakujem za odpovede
Spoločnosť vznikla 26.08.2009 (podľa výpisu z or), však?
Dňa 04.09.2009 sa zmenil štatutárny orgán z nejakej napr.FO a stal sa ním Vaša sro, dobre chápem?
Čiže nejde o predaj spoločnosti ale prevod obchodného podielu?
Ak je to tak, tak účtovať treba od 26.08. -všetky účtovné operácie od vzniku spoločnosti.
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

Ano presne tak ide o prevod obchodného podielu, takze začínam učtovať presne tak ako ked je novozaložená s.r.o.
Uctovanie vzniku s.r.o.
zaciname uctovat dnom vzniku-zapisom do OR
1. otvaracia suvaha
353AE pohladavka za upisane VI 5000eur
411AE Zakladne imanie 5000eur
2. uctovne zapisy
211/353AE splatenie vkladu do pokladne, PPD
538/365 vydavky zakladatela spojene so zalozenim, Interny Doklad???
365/211 uhrada zriadovacich nakladov zakladatelovi, VPD

správne?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

thalia13 Pozri príspevok
Ano presne tak ide o prevod obchodného podielu, takze začínam učtovať presne tak ako ked je novozaložená s.r.o.
Uctovanie vzniku s.r.o.
zaciname uctovat dnom vzniku-zapisom do OR
1. otvaracia suvaha
353AE pohladavka za upisane VI 5000eur
411AE Zakladne imanie 5000eur
2. uctovne zapisy
211/353AE splatenie vkladu do pokladne, PPD
538/365 vydavky zakladatela spojene so zalozenim, Interny Doklad???
365/211 uhrada zriadovacich nakladov zakladatelovi, VPD

správne?
prečítaj si túto celú tému:
http://www.porada.sk/t115429-mozem-takto-uctovat.html
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

thalia13 Pozri príspevok
Ahojte prosím Vás o info ako mam postupovať
naša spoločnosť kupila obchodný podiel v inej spoločnosti (kupila celu spoločnosť s.r.o.) ZI je 5,000 ktoré bolo vložené do pokladne, mam tu fakturu za služby ekon.organ. poradenstva za 831,81€ aj s DPH s.r.o. je registrovana pre DPH v OR bola zapísana 26.08.2009, dnes 04.09 prebehol predaj. Dočítala som sa tu vela veci o učtovaní novozaloženej s.r.o. ale neviem ako mam postupovať pri odkupenej s.r.o. Mam vytvoriť otváraciu súvahu? dakujem za odpovede
Ak vaša sro1 kúpila obchodný podiel inej sro2, týmto nevznikla nová sro, ale obidve ďalej fungujú - zmenili sa iba spoločníci=majitelia.
Preto sa nemôže použiť účtovanie ako pri novozaloženej sro.
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

áno obe funguju dalej, ako mam teda postupovať? Myslela som si ze vytvorim počiatočnu suvahu k našej novej spoločnosti a teraz neviem čo mam robiť
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Veď ak spoločnosť vznikla 24.08.2009 a obchodný podiel sa zmenil 04.09.2009, tak spoločnosť musí mať zaúčtované všetko od jej vzniku, takže ak nič predchádzajúci konateľ neúčtoval, nedal Vám žiadne podklady, tak všetko treba spätne naúčtovať. (Stáva sa, že niekto založí firmy a potom ich predáva=teda svoj obchodný podiel, ale tá firma musí podať DP a viesť účto od jej vzniku)a keďže to asi nikto nerobil, tak to musíš spraviť ako za firmu..
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

Musim zistiť či to niekto učtoval ako podklad sme dostali pokladničnu knihu kde je vklad ZI z toho mi vyplýva ze by teda počiatočna suvaha mala existovať, v takom prípade by som mala ako postupovať? iba zaradiť faktúru ktorú sme dostali za poradenské služby?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

thalia13 Pozri príspevok
Musim zistiť či to niekto učtoval ako podklad sme dostali pokladničnu knihu kde je vklad ZI z toho mi vyplýva ze by teda počiatočna suvaha mala existovať, v takom prípade by som mala ako postupovať? iba zaradiť faktúru ktorú sme dostali za poradenské služby?

najlepsie bude zistit, od toho kto ti poskytol pokladnicnu knihu ze ako to vlastne je
v pripade, ze boli vsetky pociatocne operacie zauctovane a predchadzajuca uctovnicka uctovala v takom istom SW ako ty tak si jednoducho vypytaj databazu a nahraj si ju do svojho pc, prekontroluj ci je vsetko v poriadku a pokracuj v uctovani
v pripade, ze uctovnictvo este vedene nebolo, tak si vsetko nahod sama od zaciatku pricom ta pokladnicna kniha ti bude sluzit ako podklad, zrejme tam boli iba uhrady z pokladne
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

ďakujem Vám za rady dnes som zistila, že učtovníctvo vedené nebolo takže začínam s ním ja k dátumu 26.08.2009 (zápis do OR) cez ID vytvorim počiatočnu suvahu 353/411 5000€ další zápis je splatenie ZI 211/353, potom nahrám faktúru za služby 699 + 132,81 dph (tu si môžem už uplatit lebo s.r.o. je už registrovana pre DPH) a účtujem dalej všetko tak ako pride však?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

thalia13 Pozri príspevok
ďakujem Vám za rady dnes som zistila, že učtovníctvo vedené nebolo takže začínam s ním ja k dátumu 26.08.2009 (zápis do OR) cez ID vytvorim počiatočnu suvahu 353/411 5000€ další zápis je splatenie ZI 211/353, potom nahrám faktúru za služby 699 + 132,81 dph (tu si môžem už uplatit lebo s.r.o. je už registrovana pre DPH) a účtujem dalej všetko tak ako pride však?
presne tak
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

thalia13 Pozri príspevok
ďakujem Vám za rady dnes som zistila, že učtovníctvo vedené nebolo takže začínam s ním ja k dátumu 26.08.2009 (zápis do OR) cez ID vytvorim počiatočnu suvahu 353/411 5000€ další zápis je splatenie ZI 211/353, potom nahrám faktúru za služby 699 + 132,81 dph (tu si môžem už uplatit lebo s.r.o. je už registrovana pre DPH) a účtujem dalej všetko tak ako pride však?

Ešte si over, či dátum dodania služby je už v čase keď odberateľ služby bol platiteľom.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ahojte poraďáci, možno zvláštna otázka, ale začínam s novým programom a nejako som mimo.
Ak vznikne sro 14.07.2009, tak daňové priznanie podáva za 07-12/2009 a nie nejaký hospodársky rok (07/09-07/10), však?
Pretože soft ma núti do hospodárskeho roku, lebo na otváracej súvahe mi dáva od januára do januára...
Prosím poradíte mi???
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

grammatika Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, možno zvláštna otázka, ale začínam s novým programom a nejako som mimo.
Ak vznikne sro 14.07.2009, tak daňové priznanie podáva za 07-12/2009 a nie nejaký hospodársky rok (07/09-07/10), však?
Pretože soft ma núti do hospodárskeho roku, lebo na otváracej súvahe mi dáva od januára do januára...
Prosím poradíte mi???
Resp. vie mi prosím niekto poradiť v Omege:
1. Zaúčtujem IDx 353/411 zo dňa 14.07.2009, do obdobia júl či otvorenie?
2.Zaúčtujem PPD 211/353 zo dňa 14.07.2009, do obdobia júl či otvorenie?

Keď si dám tlačiť súvahu:
ak som to dala do otvorenie, tak na súvahe, je obdobie 01/2009-01/2009, čo asi neni teda pravda
ak som to dala do obdobia júl, tak mi dal obdobie 07/2009-07/2009,ale súvaa je k 31.07.2009, čo tiež neni bohviečo, keď ešte v júli budem účtovať ďalšie prípady.
Prosím vyjadrite sa, nemôžem sa bez toho pohnúť
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Prosím poradíte mi, viem, že je to narychlo, ale tentokrát i ja potrebujem pomoc
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Omegu nepoznám.

Účtuješ do júla, otváraciu súvahu zostavuješ k 14.7.2009.

Ak Ti to program neumožní nastaviť (?), tak sa s tým netráp, nejde o život, jednoducho si to vytlač, prebieľ a prepíš.- a založ.
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

Ahojte potrebovala by som opäť poradiť. Nechcem zakladať novu tému. Kupili sme obchodný podiel vo firme. Firma bola čista mala iba ZI v hodnote 5,000 euro. Teraz sa majiteľ rozhodol že by do nej chcel vložiť projekt ( pozemok + stavebne povolenie, ZSE-zapad.slove.elektrarne. -povolenie. - mala by sa tam stavať fotovoltaicka elektraren) nevieme či sa to môže vložiť ako nepenažný vklad a čo z toho vyplýva hľadala som na internete a nie veľmi tomu rozumiem, ak je to nepenažný vklad vzniká danová povinnosť? zákon hovorí ze danova povinnosť vzniká ak bola dodana služba alebo tovar za protihodnotu.. Má už aj kupcov ktorý by chceli isť do tohto projektu tak asi sa preda časť obchodného podielu. Čo si o tom myslíte?
0 0
veronika2322 veronika2322

veronika2322 je offline (nepripojený) veronika2322

ahojte, pri založení s.r.o. je mi po prečítaní jasné ako mám účtovať, ale moja otázka na vás znie, možno vyznie smiešne, ale ten kto sa nepýta nevie, tak tá otázka: keď nemám program môžem resp. asi musím účtovať manuálne aj počiatočnú súvahu aj účtovné prípady,,,na aké doklady / dokumenty sa to účtuje ak je to manuálne? resp. zaúčtujem si a založím? totižto v oktobri sa založili a prenajali halu a to je celé čo plánujú do konca roka..vopred dakujem za
0 0
lucy25 lucy25

lucy25 je offline (nepripojený) lucy25

Dobry den, mam jednu otazocku. Mozem do zriadovacich vydavkov zahrnut aj parkovanie ... za ten cas co som bola vybavovat zivnostenske listy??? Vlastnikom auta je jeden zo spolocnikov???
0 0
lucy25 lucy25

lucy25 je offline (nepripojený) lucy25

Dobre ranko vsetkym. Potrebujem opat poradidt. Zakladali sme novu s.r.o. do Obchodneho registra, kde bol zamietnuti zapis z dovodu, ze chybal suhlas vlastnika nehnutelnosti aby s.r.o. mala na tej adrese sidlo. Moje otazky su nasledovne:
a) ked dokladame v lehote listiny k navrhu(ktory bol zamietnuty) musi byt sprievodny list napisany a podpisany vsetkymi spolocnikmi?
b) ak ano, musia byt podpisy overene?
c) v kolkych vyhotoveniach sa predklada suhlas vlastnika a LV?
(suhlas vlastnika bude overeny notarom a LV bude na pravne ucely - to si myslim hadam spravne)

Vopred Vam dakujem za odpovede.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lucy25 Pozri príspevok
Dobre ranko vsetkym. Potrebujem opat poradidt. Zakladali sme novu s.r.o. do Obchodneho registra, kde bol zamietnuti zapis z dovodu, ze chybal suhlas vlastnika nehnutelnosti aby s.r.o. mala na tej adrese sidlo. Moje otazky su nasledovne:
a) ked dokladame v lehote listiny k navrhu(ktory bol zamietnuty) musi byt sprievodny list napisany a podpisany vsetkymi spolocnikmi?ja som žiaden sprievodný list neposielala,(ak máš na mysli len obyčajný sprievodný list v znení: "posielame Vám .....") v návrhu na zápis spoločnosti do OR je jasné,čo od nich chceš.
b) ak ano, musia byt podpisy overene? podľa vyššie uvedeného nie-lebo žiadny nebude
c) v kolkych vyhotoveniach sa predklada suhlas vlastnika a LV? súhlas vlastníka nehnuteľnosti posielaš 2x overený, LV - kópia-stačí neoverená.
(suhlas vlastnika bude overeny notarom a LV bude na pravne ucely - to si myslim hadam spravne)

Vopred Vam dakujem za odpovede.

odpovede v texte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať