Zavrieť

Porady

vznik s.r.o.

edep edep

edep je offline (nepripojený) edep

prosím o radu,

začínam účtovať v PU, a neviem si rady so vznikom s.r.o.,
sú dvaja konatelia, vložili do pokladne 120.000, ostáva im zaplatiť 80.000,
musia vytvoriť ešte zákonný rezervný fond (5% z ktorej sumy?).
mám použiť aj 701??

nesprávne som sa opýtala, som tu začiatočník,
ide mi o všetko, čo sa týka zaúčtovania vzniku s.r.o.,
1. vloženie peňazí do pokladne (splatenie vkladu spoločníkov 84.000 + 36.000) mám zaúčtovať 211/353 alebo 211/701?
2. nesplatený vklad (80.000) - 353/411 ?
3. rezervný fond (majú to v spolčenskej zmluve, že pri vzniku vytvoria 5%)
zaúčtujem 353/421 ?

nemám predstavu čo iné by sa mohlo ešte účtovať pri vzniku s.r.o.

ďakujem veľmi pekne Erika
Naposledy upravil edep : 16.02.05 at 22:08 Dôvod: zle zadaná otázka
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Majka Pozri príspevok
v spol zmluve maju napisane ze ho vytvoria ked dosiahnu zisk. viem ako sa uctuje RF staci vytovir uct. analytiku a v pripade pouzitia cerpat napr. z pokladne alebo z bezneho uctu?

Čerpanie RF na úhradu straty sa účtuje 421/429. Takže pokladňa alebo banka do toho nevstupuje.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ešte k tomu RF. V roku 2005 sme ho vytvorili 5% zo zisku, tento rok znova 5%zo zisku a narok keby sme tvorili zo zisku (predpokladajme že bude vysoký) presiahli by sme 10% z ZI. Potom už netvoríme, len prípadne dopĺňame?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bredikova Pozri príspevok
Ešte k tomu RF. V roku 2005 sme ho vytvorili 5% zo zisku, tento rok znova 5%zo zisku a narok keby sme tvorili zo zisku (predpokladajme že bude vysoký) presiahli by sme 10% z ZI. Potom už netvoríme, len prípadne dopĺňame?
Podľa toho čo je uvedené v spoločenskej zmluve.
0 0
MANAGERIA MANAGERIA

MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

Niekedy riadne panikárin
Vznik zaúčtuj v zmysle postupov
1/Predpis ZI 353 an/411
2/Splatenie ZI
pokladňa 211/353an
banka221/353an
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
Mam takúto otazku ...... ako je to s.r.o.-čky v s. r. o.,
koľko firiem može existovať v s.r.o-čke ??? napr. založí sa s.r.o a budú prevádzkovať rýchle občerstvenie, reklamnú kanceláriu a ešte dačo....
má niekto s tým skúsenosti toto všetko treba rozpísať v spoločenskej zmluve???? Poradíte dík
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
kolett Pozri príspevok
Mam takúto otazku ...... ako je to s.r.o.-čky v s. r. o.,
koľko firiem može existovať v s.r.o-čke ??? napr. založí sa s.r.o a budú prevádzkovať rýchle občerstvenie, reklamnú kanceláriu a ešte dačo....
má niekto s tým skúsenosti toto všetko treba rozpísať v spoločenskej zmluve???? Poradíte dík

ma niekto na túto tému odpoved....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kolett Pozri príspevok
Mam takúto otazku ...... ako je to s.r.o.-čky v s. r. o.,
koľko firiem može existovať v s.r.o-čke ??? napr. založí sa s.r.o a budú prevádzkovať rýchle občerstvenie, reklamnú kanceláriu a ešte dačo....
má niekto s tým skúsenosti toto všetko treba rozpísať v spoločenskej zmluve???? Poradíte dík
S.r.o je len jedna a v rámci nej nemôže existovať žiadna iná s.r.o.. Môžu v nej byť vytvorené strediská, prevádzky a pod. Predmet podnikania je uvedený v spoločenskej zmluve v nadväznosti na ŽL....
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
Evina dík za radu ...mám návod na založenie spoločnosti s ručeným obmedzeným........ .ale nejaký jednoduchší vzor by sa nenašiel.... Dík
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kolett Pozri príspevok
Evina dík za radu ...mám návod na založenie spoločnosti s ručeným obmedzeným........ .ale nejaký jednoduchší vzor by sa nenašiel.... Dík
My nevieme aký návod máš, tak nevieme , či máme jednoduchší...Hľadaj [SEARCH]vznik spoločnosti[/SEARCH]
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
kolett Pozri príspevok
Mam takúto otazku ...... ako je to s.r.o.-čky v s. r. o.,
koľko firiem može existovať v s.r.o-čke ??? napr. založí sa s.r.o a budú prevádzkovať rýchle občerstvenie, reklamnú kanceláriu a ešte dačo....
má niekto s tým skúsenosti toto všetko treba rozpísať v spoločenskej zmluve???? Poradíte dík
Z Tvojich otázok mám pocit, že ani nevieš čo je to s.r.o. a najskôr kým sa do niečoho pustíš by si si mala aspoň prečítať obchodný zákonník diel IV od § 105 do § 153.
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
MANAGERIA Pozri príspevok
Vznik zaúčtuj v zmysle postupov
1/Predpis ZI 353 an/411
2/Splatenie ZI
pokladňa 211/353an
banka221/353an
Dobrý deň poraďáci.. ..mam ďalšiu otazku na s.r.o-ku,....ide sa písať spločeská zmluva nakoľko budú dvaja zakladatelia, jeden z ních bude
konateľ a ten druhý bude mať na trvalom pobyte sídlo spoločnosti...čo treba priložiť okrem listu vlastníctva ešte aké dokumenty?
..dalo by sa aj tak ,že kde budú mať prevádzkáreň je tam aj malá kancelária že by tam mali aj sídlo a priložili by písomný súhlas majiteľa a pozdejšie sa spraví nájomná zmluva...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kolett Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci.. ..mam ďalšiu otazku na s.r.o-ku,....ide sa písať spločeská zmluva nakoľko budú dvaja zakladatelia, jeden z ních bude
konateľ a ten druhý bude mať na trvalom pobyte sídlo spoločnosti...čo treba priložiť okrem listu vlastníctva ešte aké dokumenty?
..dalo by sa aj tak ,že kde budú mať prevádzkáreň je tam aj malá kancelária že by tam mali aj sídlo a priložili by písomný súhlas majiteľa a pozdejšie sa spraví nájomná zmluva...
Pri založení sro musia mať právo na užívanie nehnuteľnosti, ktorú označili ako sídlo firmy. Takže buď list vlastníctva jedného z majiteľov, alebo nájomná zmluva.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Katarína STR Pozri príspevok
Ja som to účtovala takto /myslím/ :

353/411 = 200.000,- Sk predpis ZI
221,211/353 = 200.000,- Sk splatenie ZI

353/417 = 10.000,- Sk predpis tvorby RF pri vzniku spoločnosti
221,211/353 = 10.000,- Sk splatenie RF

takze si rovno uctovala cez doklady - ID a neuctovala si cez pociatocne stavy?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mozem zauctovat vklad do pokladne datumom vzniku s.r.o. 300tis. a neskor vklad na b.ucet 200tis. ZI a 100tis. osob.vklad navyse.
kdeze po zauct. vydavkov v pokladni mam minus musim urobit vklad k datumu zalozenia na sumu kt. mi vyrovna minusovy stav, ako zauctovat tento pociato. vklad do pokl.?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Majka Pozri príspevok
mozem zauctovat vklad do pokladne datumom vzniku s.r.o. 300tis. a neskor vklad na b.ucet 200tis. ZI a 100tis. osob.vklad navyse.
kdeze po zauct. vydavkov v pokladni mam minus musim urobit vklad k datumu zalozenia na sumu kt. mi vyrovna minusovy stav, ako zauctovat tento pociato. vklad do pokl.?
Tých 100 tisíc zaúčtuješ ako pôžička od spoločníkov cez 365.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem,zuctuje sa to 221/365 100tis. a 211/365 20tis do pokl. /napriklad/ a potom z 365 to ako dostanem? ze mu to vratim?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Majka Pozri príspevok
dakujem,zuctuje sa to 221/365 100tis. a 211/365 20tis do pokl. /napriklad/ a potom z 365 to ako dostanem? ze mu to vratim?
Presne tak, veď ide o pôžičku, resp. krátkodobú finančnú výpomoc.Najlepšie to mať podchytené aj formou zmluvy.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

smith Pozri príspevok
Presne tak, veď ide o pôžičku, resp. krátkodobú finančnú výpomoc.Najlepšie to mať podchytené aj formou zmluvy.
a to ZI kt. volozil na ucet zuctujem cez pokladnu alebo rovno cez ucet? vkladal to konatel a je podpisane vyhlasenie ze zriadi ucet a ZI v sume 200tis. vlozi na bankovy ucet. no ja som nahodila pociatocne stavy pokladnu a ZI v programe cez 701 a to som asi nemala.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Táto téma je dosť obsiahla a v súvislosti so založením je tu spomenuté skoro všerko. Bolo by dobré, ak by si to zadávatelia prečítali celé a až potom pripli otázku. Ináč dobre založená téma bude zbytočne neprehľadná, a preto saVám to aj nechce čítať. Nestačí si iba nájsť tému, v ktorej chcem položiť otázku, ale najpv si ju aj prečítať
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

evina Pozri príspevok
Táto téma je dosť obsiahla a v súvislosti so založením je tu spomenuté skoro všerko. Bolo by dobré, ak by si to zadávatelia prečítali celé a až potom pripli otázku. Ináč dobre založená téma bude zbytočne neprehľadná, a preto saVám to aj nechce čítať. Nestačí si iba nájsť tému, v ktorej chcem položiť otázku, ale najpv si ju aj prečítať
citala som si vsetky strany a velmi mi to pomohlo,avsak mozno sa mylim ale toto konkretne som nenasla.... a preto sa pytam priamo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať