Zavrieť

Porady

Stavba Domu, Svojpomocne.

Zdravím.
Rozhodol som sa stavať do, ale trošku mám problémy. Kupujem prakticky záhradu, kde je územným plánom rozhodnuté o zástavbe domov.

Neviem, kde mám žiadať o vyňatie z pôdneho fondu. Aké sú tam poplatky.
Mám kúpený projekt, idem stavať z materiálu Velox svojpomocne, zaplatil som si od firmy technický dozor. Ale neviem ako všetky potrebné formality mám vybaviť. Stavebné povolenie má veľa príloh, ale neviem kde všetky tieto prílohy a vyjadrenia získam. Pozemok nemá ešte ani IS, tie sa idú stavať.

Neviem či má niekto skúsenosti s osobou, ktorá vybaví stavebné povolenie. Pretože na trhu je nespočetné množstvo ľudí, ktorý vraj vybavia stavebné povolenie, ale potreboval by som praktickú skúsenosť.

Ak by bol niekto taký ochotný a poradil. Idem stavať pri Senci v malej dedinke.

A ako vlastne mám potom postupovať, keď idem kolaudovať dom? Keď je ako tak hotový či sa už môže v ňom na čierno bývať, či hrozia pokuty? pretože budem predávať byt a potrebujem to zosúladiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stavebnicek Pozri príspevok
    Zdravím.
    Rozhodol som sa stavať do, ale trošku mám problémy. Kupujem prakticky záhradu, kde je územným plánom rozhodnuté o zástavbe domov.

    Neviem, kde mám žiadať o vyňatie z pôdneho fondu. Aké sú tam poplatky.
    Mám kúpený projekt, idem stavať z materiálu Velox svojpomocne, zaplatil som si od firmy technický dozor. Ale neviem ako všetky potrebné formality mám vybaviť. Stavebné povolenie má veľa príloh, ale neviem kde všetky tieto prílohy a vyjadrenia získam. Pozemok nemá ešte ani IS, tie sa idú stavať.

    Neviem či má niekto skúsenosti s osobou, ktorá vybaví stavebné povolenie. Pretože na trhu je nespočetné množstvo ľudí, ktorý vraj vybavia stavebné povolenie, ale potreboval by som praktickú skúsenosť.

    Ak by bol niekto taký ochotný a poradil. Idem stavať pri Senci v malej dedinke.

    A ako vlastne mám potom postupovať, keď idem kolaudovať dom? Keď je ako tak hotový či sa už môže v ňom na čierno bývať, či hrozia pokuty? pretože budem predávať byt a potrebujem to zosúladiť.
    Kde pri Senci budeš stavať? Tureň, Veľký Biel, Reca, Boldog? Ak chceš stavebné povolenie tak najprv navštív obecný úrad. Oni by ti mali dať zoznam čo všetko potrebuješ na to aby si to dostal.
    Ja staviam v Reci, a už aj bývam "načierno", lebo ešte nemám dokončený domček, a ku kolaudácii mám asi tak dva roky roboty pred sebou.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    O vyňatie z pôdneho fondu musíš požiadať na Obvodnom úrade - kedysi sa to volalo PPLH ale viem že je to už premenované, má to inú skratku. Je to odbor pôdohospodárstva. Spravidla sídlia v okresnom meste. K vyňatiu potrebuješ súhlas obce. Takže najprv choď na Obecný úrad, tam si pýtaj prílohu k žiadosti o stavebné povolenie, tiež súhlas s vyňatím z pôdneho fondu. Najprv by si mal mať geometrický plán, pretože na vyňatie ti bude stačiť to, čo ideš zastavať, aby si nemal vysoké poplatky. Výšku poplatku nájdeš v zákone alebo si tam zájdi pre žiadosť a povedia Ti. Ja som pod garáž platila pred 5 rokmi asi 1000.- Sk. U nás je taká osoba, čo vybavuje stavebné povolenia, lenže neviem či by išla až tak ďaleko vybavovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pozri si túto stránku ohľadne vybavenia stavebného povolenia:

    http://www.stavebnepovolenie.sk/

    Stavba Domu, Svojpomocne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.