Zavrieť

Porady

ako dať výpoveď zamestnancovi pre nedôveru

Kto mi poradí ako dať výpoveď zamestnancovi pre nedôveru.Po sobotňajšej smene som si urobila uzávierku v pokladni,ktorá sedela.V pondelok ráno mi oznámila kolegyňa,že mi chýba z tržby skoro 5000sk.Sobotná tržba ostala v kase.Kasa,kancelária aj vchodové dvere s mrežami boli zamknuté.Zistila som od strážnej služby,že pol hodinu po mojom odchode sa kolega s ktorým som v sobotu pracovala, vrátil so zámienkou, že musí kŕmiť psov.Bol to pre mňa šok,pretože neoprávnene vlastnil klúče.Taktiež som sa dozvedela,že vstupoval do objektu viackrát mimo pracovnej doby.Kolega-skladový robotník sa mi priznal po pohovore,že si dal spraviť klúč,ale len od vonkajšej brány.Nikto mu však nedal klúče,aby si dal spraviť kópiu.Mám podozrenie,že vlasní aj iné klúče,ale to nepriznal.Nikto sme o tom nevedeli.Je nás 8 spolupracovníkov.Peniaze nám záhadne miznú už asi 3mesiace.Oznámila som to nadriadenému.Má právo dať mu neakým spôsobom výpoveď aj keď sme ho priamo nevymákli,že sa vkradol do kancelárie?V kancelárii mimochodom nemá čo hladať.Skladníci majú vyhradené iné miesto na pracovisku,kde sa zdržiavajú.ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    erla Pozri príspevok
    Kto mi poradí ako dať výpoveď zamestnancovi pre nedôveru.Po sobotňajšej smene som si urobila uzávierku v pokladni,ktorá sedela.V pondelok ráno mi oznámila kolegyňa,že mi chýba z tržby skoro 5000sk.Sobotná tržba ostala v kase.Kasa,kancelária aj vchodové dvere s mrežami boli zamknuté.Zistila som od strážnej služby,že pol hodinu po mojom odchode sa kolega s ktorým som v sobotu pracovala, vrátil so zámienkou, že musí kŕmiť psov.Bol to pre mňa šok,pretože neoprávnene vlastnil klúče.Taktiež som sa dozvedela,že vstupoval do objektu viackrát mimo pracovnej doby.Kolega-skladový robotník sa mi priznal po pohovore,že si dal spraviť klúč,ale len od vonkajšej brány.Nikto mu však nedal klúče,aby si dal spraviť kópiu.Mám podozrenie,že vlasní aj iné klúče,ale to nepriznal.Nikto sme o tom nevedeli.Je nás 8 spolupracovníkov.Peniaze nám záhadne miznú už asi 3mesiace.Oznámila som to nadriadenému.Má právo dať mu neakým spôsobom výpoveď aj keď sme ho priamo nevymákli,že sa vkradol do kancelárie?V kancelárii mimochodom nemá čo hladať.Skladníci majú vyhradené iné miesto na pracovisku,kde sa zdržiavajú.ďakujem za pomoc
    Najlepšie dohodnúť sa s ním na rozviazaní pracovného pomeru dohodou. V opačnom prípade - ak nebude súhlasiť, musíte mať dôkazy na výpoveď pre porušenie (alebo hrubé porušenie) pracovnej disciplíny pre prípad napadnutia výpovede na súde.
    A kľúče a peniaze by predsa mali podliehať dosť striktnému režimu, pokiaľ ide o ich vlastníctvo a ochranu. Ako je to možné, že si nechal urobiť kľúče - ak nie je oprávnený ich používať, niekto mu ich musel vydať, nie ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Velettka Pozri príspevok
    a čo tak tajne nainštalovať kamery s pristihnuť ho pri čine?
    Bez vedomia zamestnancov nemôžeš vyhotovovať videozáznam. Preto sú všade v priestoroch kde je nainštalovaný kamerový systém na to aj upozorňujúce tabuľky.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Velettka Pozri príspevok
    a čo tak tajne nainštalovať kamery s pristihnuť ho pri čine?
    A čo tak urobiť konečne poriadok vo firme?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    erla Pozri príspevok
    Kto mi poradí ako dať výpoveď zamestnancovi pre nedôveru.Po sobotňajšej smene som si urobila uzávierku v pokladni,ktorá sedela.V pondelok ráno mi oznámila kolegyňa,že mi chýba z tržby skoro 5000sk.Sobotná tržba ostala v kase.Kasa,kancelária aj vchodové dvere s mrežami boli zamknuté.Zistila som od strážnej služby,že pol hodinu po mojom odchode sa kolega s ktorým som v sobotu pracovala, vrátil so zámienkou, že musí kŕmiť psov.Bol to pre mňa šok,pretože neoprávnene vlastnil klúče.Taktiež som sa dozvedela,že vstupoval do objektu viackrát mimo pracovnej doby.Kolega-skladový robotník sa mi priznal po pohovore,že si dal spraviť klúč,ale len od vonkajšej brány.Nikto mu však nedal klúče,aby si dal spraviť kópiu.Mám podozrenie,že vlasní aj iné klúče,ale to nepriznal.Nikto sme o tom nevedeli.Je nás 8 spolupracovníkov.Peniaze nám záhadne miznú už asi 3mesiace.Oznámila som to nadriadenému.Má právo dať mu neakým spôsobom výpoveď aj keď sme ho priamo nevymákli,že sa vkradol do kancelárie?V kancelárii mimochodom nemá čo hladať.Skladníci majú vyhradené iné miesto na pracovisku,kde sa zdržiavajú.ďakujem za pomoc
    Hmotná zodpovednosť nakoľko pracuje s hotovosťou , prevzatie kľúčov zamestnanca od obchodných priestorov , kancelárie a pododbne na protipodpis .............. ak uvedené máte , tak Vám chýbajú dôkazy ........nemôžete obviniť len tak , že ste sa dozvedeli a že ste zistili informácie od ďalšej osoby ........

    Jednoducho na základe toho , že obrazne povedané jedna pani povedala , výpoveď dostať nemôže .

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    smith Pozri príspevok
    Bez vedomia zamestnancov nemôžeš vyhotovovať videozáznam. Preto sú všade v priestoroch kde je nainštalovaný kamerový systém na to aj upozorňujúce tabuľky.
    Tak ja keď chcem chytiť zlodeja musím ho upozorniť, že si na neho dávam bacha. Čo tak uzákoniť, že zlodej má povinnosť upozorniť, že chce dotyčného okradnúť. To by bola iná sranda.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Môj názor - okamžite povymieňať všetky kľúče, nové dať zamestnancom prevziať oproti podpisu, skontrolovať, kto a akú hmotnú zodpovednosť má podpísanú a prípadne okamžite doplniť. A aj technicky lepšie zabezpečiť uloženie tržby. Náklady na kľúče, prípadne nový trezor zrejme firmu nepoložia na lopatky. Ale ak bude musieť hmotne zodpovedná osoba doplácať chýbajúce peniaze z tržby, tú to na lopatky položiť môže. A nezabudnúť na internú smernicu o manipulácii s kľúčami, peňažnou hotovosťou a pod. So smernicou oboznámiť zase oproti podpisu všetkých pracovníkov. A ako sú upravené pravidlá pre strážnu službu? Aj tá by mala vedieť, kto a kedy vstupuje do objektu a kto je oprávnený mať aké kľúče. Okrem toho by mala byť práve u strážnej služby evidencia príchodu a odchodu pracovníkov do objektu.

    erla je offline (nepripojený) erla

    erla
    Je možné považovať nastúpenie na dovolenku bez oznámenia nadriadenému za hrubé porušenie pracovnej disciplíny?ZC upovedomil iba svojho kolegu,možno mu dať za takéto porušnie okamžié skončenie PP?Ďakujem za príspevky

    erla je offline (nepripojený) erla

    erla
    ...neviem si predstaviť s takýmto kolegom ďaľšiu spoluprácu.Kľúče sme povymieňali v momente.Vrátnici sa priznali,že veľakrát nás už ani nezapisovali nakoľko nás poznajú.V momente ako som oznámila pracovníkovi,že ho upodozrievam,nenastúpil do práce.Kolegyni volal v sobotu o pol 11 večer,že si berie dovolenku.Nenahlásil to ani mne, ani majitelke firmy.čo s ním môžeme urobiť?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    erla Pozri príspevok
    Je možné považovať nastúpenie na dovolenku bez oznámenia nadriadenému za hrubé porušenie pracovnej disciplíny?ZC upovedomil iba svojho kolegu,možno mu dať za takéto porušnie okamžié skončenie PP?Ďakujem za príspevky
    Ak nikto neodsúhlasil tú dovolenku (ten kto má na to kompetencie) tak by som to považoval za porušenie disciplíny, a evidoval by som v dochádzke absenciu.

    zázrak je offline (nepripojený) zázrak

    zázrak
    myslím si že ,
    ano je to hrube porušenie disciplíny, ale ak sa zamestávateľ rozhodne može dat písomné pokarhanie (2 pokarhania = výpoved), ale bo penaznu pokutu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V tej konkrétnej firme naozaj nieje všetko v poriadku...toto je už druhá téma, ktorá signalizuje s prepáčením firemný mrník

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    erla Pozri príspevok
    ...čiže keď mu dáme A,akou formou sa sním možno rozlúčiť?
    Za každé A môžeš krátiť dovolenku. A musíš toho zamestnanca písomne upozorniť, že jeho konanie považuješ za hrubé porušenie. Až potom môžeš postupovať podľa

    § 68 Zákonníka práce


    (1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer, ak zamestnanec

    a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
    b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

    (2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí mesačnej lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    erla Pozri príspevok
    Kto mi poradí ako dať výpoveď zamestnancovi pre nedôveru.Po sobotňajšej smene som si urobila uzávierku v pokladni,ktorá sedela.V pondelok ráno mi oznámila kolegyňa,že mi chýba z tržby skoro 5000sk.Sobotná tržba ostala v kase.Kasa,kancelária aj vchodové dvere s mrežami boli zamknuté.Zistila som od strážnej služby,že pol hodinu po mojom odchode sa kolega s ktorým som v sobotu pracovala, vrátil so zámienkou, že musí kŕmiť psov.Bol to pre mňa šok,pretože neoprávnene vlastnil klúče.Taktiež som sa dozvedela,že vstupoval do objektu viackrát mimo pracovnej doby.Kolega-skladový robotník sa mi priznal po pohovore,že si dal spraviť klúč,ale len od vonkajšej brány.Nikto mu však nedal klúče,aby si dal spraviť kópiu.Mám podozrenie,že vlasní aj iné klúče,ale to nepriznal.Nikto sme o tom nevedeli.Je nás 8 spolupracovníkov.Peniaze nám záhadne miznú už asi 3mesiace.Oznámila som to nadriadenému.Má právo dať mu neakým spôsobom výpoveď aj keď sme ho priamo nevymákli,že sa vkradol do kancelárie?V kancelárii mimochodom nemá čo hladať.Skladníci majú vyhradené iné miesto na pracovisku,kde sa zdržiavajú.ďakujem za pomoc
    Na toto dobre sluzi obycajny alarm, (uz od 15.000 Sk). Dnes ustredne alarmu bezne dokazu pracovat s viacerymi kodmi. Ty budes mat master kod, ktorym budes moct pridelovat zamestnancom rozne individualne kody. Kedykolvek sa da zo systemu vytiahnut historia pristupov do objektu, kto kedy vchadzal a vychadzal.

    Tie individualne kody si tam mozu vlozit jednotlivo zamestatci po tom, co ty navolis prostrednictvom MASTER prislusny rezim. Zamestnanec si ho v takomto rezime moze zvolit uplne tajne, ani ty ho nebudes vediet. On si ho ale bez pristupu do programovacieho modu (ten mas iba ty) nebude moct zmenit. Mozno to vyzera komplikovane, ale je to uplne jednoduche. Princip je ten, ze kazdy ma svoj kod, ktory nikto iny nepozna. Preto potom v pripade problemov ta historia pristupov sluzi ako jednoznacna identifikacia. V pripade klucov to tak nie je. Moze sa stat, ze kolega kolegovi zoberie na chvilu nepozorovane kluc z kabata alebo zo stola a necha si spravit kopiu. Potom uz nikto nezisti, kedy a akym klucom bol prislusny zamok otvoreny...

    erla je offline (nepripojený) erla

    erla
    ..je to dobrý nápad do budúcna...momentálne musím vyriešiť ako dať výpoveď zamestnancovi,ktorému neverím už ani to ako sa volá...hovorila som aj s políciou,tá s daným problémom nemá nič spoločné,nakolko nedošlo ku vlámaniu.Mám to vraj riešiť ZP.Právnik je momentálne na dovolenke a ja sa chytám každej slamky.Ďakujem každému za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.