Zavrieť

Porady

co s bielkami?

Ahojte,
pri priprave roznych maskrt (rozne kremy, zmrzlina...) mi niekedy ostavaju z vajicok bielka, lebo do receptu idu len zltka. Mate nejake napady, ako take zvysne bielka spracovat - teda nejake recepty, kde idu LEN BIELKA?
Vajickovu polievku nemame radi. Zatial tie bielka riesim tak, ze z nich urobim sneh a dam do kysnuteho cesta (na sisky).
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Ak mi zostanú bielka dám ich do mrazničky, potom ak pečiem žemľovku alebo ryžový nákyp, pridám rozmrazené bielka a vyšľahám sneh a máme bohatšiu penu. Zo samotných bielkov sa dá upiecť aj piškotové cesto, len treba dať dve bielka za jedno vajce.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Mne sa niečo také nemôže stať, že by ostali, môj syn z nich pohotovo vždy napečie pusinky.

    gabriska je offline (nepripojený) gabriska

    gabriska
    Presne tak, zo zvysnych bielok je najjednoduchsie urobit pusinky, staci vyslahat nad parou s prask. cukrom, pripadne pridat kokos, alebo orechy, lyzickou klast na plech a dat na par minut zapiect do rury... a pochutka je na svete :-)))
    Co sa tyka mnozstva a pomeru, mozes kludne od oka, resp. pozri niekde na nete, urcite niekde najdes strucny recept. Dobru chut !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.