Zavrieť

Porady

porucha imunity + imunomodulacna terapia

Dobry den, prosim vas, ma niekto skusenosti s imunomodulac. liecbou? v com spociva, ako dlho trva, aky je ucinok? Od zaciatku roka totizto trpim na opakovane zapaly priedusiek, anginy a takmer kazdy 2. mesiac uzivam ATB. Nie som moc zastancom ATB, nikdy predtym som tak casto chora nebyvala, max. tak chripka raz za 5 rokov, a mozno raz rocne lahsie prechladnutie.Uz som z toho naozaj vycerpana, snazim sa zdravo stravovat, prijimat vela vitaminov,odburavat stres, no stale sa mi choroba vracia, dokonca aj momentalne uzivam penicilin na anginu. "Zlatym klincom" je herpes zoster, ktr. sa mi objavil pred tyzdnom, co len potvrdilo moje dohady o tom, ze nieco s mojou imunitou nie je v poriadku. Po ukonceni liecby mi p.dr. odporucila imun. testy a prip. imunomod. terapiu.S manzelom si velmi zelame 2. babatko, dokonca sme uz zacali na nom aj pracovat (preto ten penicilin), no prave choroba narusila nase plany. Poradi mi niekto? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mala som podobné problémy a skončilo sa to bronchitídou s nábehom na astmu. Samozrejme bola som na liečení v Tatrách. Môj pľúcny ma potom pravidelne preliečoval Bronchovaxonom a stav sa mi zlepšil. Lenže pľúcny lekár išiel do dôchodku a Bronchovaxon mi už nemá kto predpísať, lebo je drahý. Stav sa mi vrátil takmer do pôvodného stavu. Keďže mám herpes každý mesiac, tiež mi raz začas predpíšu nejaké lieky na podporu imunity. Mám pokoj dva mesiace a kolotoč sa opakuje. Je to všetko zo stresov, treba veľa oddychovať a samozrejme skúsiť ponúkanú liečbu. Horšie by nemalo byť, môže byť len lepšie.

    Lueli je offline (nepripojený) Lueli

    Lueli
    Ahoj, začni pomaly voľne-dostupnými liekmi na podporu imunity. Mne na stavy podobné tvojim pomohlo toto: imunoglukán v tabletkách a laktobacily v tabletkách po 1 denne. Homeopatikum Euphorbium compositum (nosný sprej) 3-4xdenne - ten zaberie na hlieny, ktoré stekaním spôsobujú všetky tie bolesti hrdla, angíny ap. Ešte užívam homeopatikum Rhinallergy, 3xdenne.
    Tiež mi dlho trvalo, kým som si priznala, že to treba riešiť. My sme našťastie stihli 2.dieťatko ešte pred týmito nepríjemnosťami..

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja som prekonal podobny problem. Pozri na http://www.porada.sk/t52932-p3-intimny-problem.html moj prispevok c. 25.

    Mozno budem mnohym smiesny, ale cesnak, cibula (pozor na zaludok pri vacsich mnozstvach) a prirodne preparaty ako propolis a Echinaceove kvapky dokazu v takychto chronickych stavoch to, co antrobiotika nedokazu. (Nehovorim teraz napr. o priestrele brusnej dutiny, alebo o nejakych naozaj nebezpecnych infekcnych ochoreniach)

    Samozrejme v mojom pripade to v spominanom pripade nebolo vsetko, ja som bol uz v tak zlom stave, ze mi pomohla iba radikalna hladovka + dalsie hrozne veci. Ale verim, ze to vacsinou netreba aplikovat. Teraz si liecim bezne prechladnutia iba upravou stravy, spankom a spominanymi prirodnymi pripravkami. Konkretne v mojom pripade ak ochoriem, vzdy je tam spustaci mechanizmus stres, ak som v pohode, mozem lizat zmrzlinu spolu s chorym na chripku. Penicilin je sice pomerne "setrne" antibioltikum, ale ja by som ho po skusenostiach na anginu nebral.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Odporucam Beta Glukan 500mg, je ho dostat v lekarnach. Je t v takychto pripadoch najlepsie, co poznam. Tiez mam stresy a sedim v aute, a vedome si pustim klimu na plno, len aby mi nebolo teplo a tak to aj vyzera. Stale som prechladnuta, co som tiez uz roky nebola. ATB neberiem, tiez som zastancom prirodnej lekarne, alebo prirodnych pripravkov, ako je aj tento. Mozno presvedci aj to, ze svagor ho berie na podporu imunity - ma leukemiu a dost je na tom zle. Drzi mu to hladinu bielych krviniek v optimale, aj ked nie ideale. Ked ich chvilu nebral, hned mu vyskocili krvinky na vyskoanske cisla. Takze vrele odporucam.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Este dodam, ak ho nedostanete v lekarni tu 500mg, viem to obstarat, mam kontakt na cloveka, ktory ho dodava nam, pre svagra. Nechcem tu robit reklamu a predaj tiez nerobim. Len pomozem, ked mozem.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    pre Lueli:
    ak máš problém s nádchou, alebo dutinami, skús jesť veľmi štipľavú papriku

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Problém posílení lidské imunity se skládá ze tří částí: a) vyčistění od toxických látek, změnou složení jídla, včetně půstu - viz "Detoxikácia - čo je tabu". b) změna příjmu vitamínů a stopových prvků z potravy - ne syntetických z lékárny. Viz "Velká vitamínová abeceda". Vyloučit antibiotika, zejména penicilín ze své "léčby" (ati-bios = proti-životu), antibiotika nahradí lesní plody - viz příloha. c) při dodržení stravovací filozofie viz text "Prevence stravou" se upraví i pocity únavy, depresí a celkový psychický stav. Jinak na zvýšení imunity z přírodní lékárny doporučuji se podívat na web www.infoturiec.sk/okienkozdravia pasáž gemmoterapia - článek Gemm. a nemoci, případně vyšetření EAV a KS6 Imunostim. Petr
    Naposledy upravil Psycholog : 28.08.07 at 05:55

    porucha imunity + imunomodulacna terapia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.