Zavrieť

Porady

Súrne - plnená paprika

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím ako robíte plnenú papriku? dnes ju robím a dúfam že mi mäso nevylezie z pariky. Gulky som už dávno vzdala - vždy sa mi totiž rozpadli. V paprike to ako tak drží, ale tŕpnem či to nevylezie! poradte. vdaka.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pomeliem mäsko , pridám surovú ryžu , soľ,vegetu,zomletú jednu cibuľku , korenie a vajíčka , premiešam a naplním papriku .

Medzitým si dám na sporák zovrieť vodu do ktorej dám paradajkový pretlak,bobkový list , celé korenie a 1-2 ks nové korenie ,soľ,cukor . Ak mi všetko zovrie , stíšim oheň na sporáku a vkladám tam naplnenú papriku a poprípade aj guľky , pokiaľ nemám dosť zelenej papriky .Na pomalom ohni varím , pokiaľ paprika nie je uvarená do sklovita .Aj mne vylezie masa z papriky , ale sa mi nikdy nerozvarila .Na koniec spravím zátrepku s vodou zahustím a prilejem trošku šľahačkovej smotany na zjemnenie chuti , dochutím soľou a ešte cukrom ak je treba .


Proste v hrnci nesmie byť divočina ....... t.j. nechať vrieť na stíšenom ohni a dôležité sú vajíčka , aby mäsové guľky držali po hromade.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

DAKUJEM ZA ODPOVED. NO MNE SA GULKY DOTERAZ VžDY ROZVARILI. NIEKTO HOVORí DAT ICH DO STUDENEJ ZáSMAžKY, NIEKTO DO TEPLEJ......ALE VYZERá TO TAK žE VEčERU ASI BUDEME MAť ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
emgeton Pozri príspevok
Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.
Aj to som už počula , ale nikdy som sa nodvážila tak postupovať , takže skúsim , napíš postup .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

emgeton Pozri príspevok
Plnené papriky pečiem v rúre. Sú super.
Ako? len papriky a omáčku robíš zvlášť?
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Zita5 Pozri príspevok
Aj to som už počula , ale nikdy som sa nodvážila tak postupovať , takže skúsim , napíš postup .

Zitka, vážne je to moc dobré ,
PS: toto len dopĺňam čo sa ešte s papričkou dá robiť keď zostane, som to tu len tak šuchla a je to poriadne mimo plnenej papriky - ešte aj opekávam len tak surovú papriku, do ktorej dám na kocočky pokrájanú salámu a keď je do zlatista opečená, tak s rajčinami a uhorkou je mňaaam
Naposledy upravil camelfly : 28.08.07 at 13:23
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Zita5 Pozri príspevok
Aj to som už počula , ale nikdy som sa nodvážila tak postupovať , takže skúsim , napíš postup .
Plním podobne, len dávam málo ryže ( niekedy úplne bež ryže, používam už uvarenú ryžu). Naukladám na mierne vymastený pekáč, pokvapkám ich olejom a pečiem na 220 stC cca 45-60 min. (záleží na veľkosti paprík).
Počas pečenia ich sem tam poobraciam.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

emgeton Pozri príspevok
Plním podobne, len dávam málo ryže ( niekedy úplne bež ryže, používam už uvarenú ryžu). Naukladám na mierne vymastený pekáč, pokvapkám ich olejom a pečiem na 220 stC cca 45-60 min. (záleží na veľkosti paprík).
Počas pečenia ich sem tam poobraciam.
To môže byť mňam
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

evina Pozri príspevok
Ako? len papriky a omáčku robíš zvlášť?
Zvlášť. Takú super paradajkovú - tú robí manželka.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

TOTO MI PRIPOMINA AKO NAM V SKOLSKEJ JEDALNI DAVALI UPEčENé GULKY Z PEKáčA......MôžEM TAK DAT AJ GULKY?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

emgeton Pozri príspevok
Zvlášť. Takú super paradajkovú - tú robí manželka.
Ja robím tiež z paradajok nie pretlaku, ale to pečenie v trúbe ma nenapadlo-pripomína mi to balkánsku kuchyňu . vyskúšam
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

JA DAVAM NAMIESTO PRETLAKU 100% RAJčINOVý DžúS. AJ POLIEVKU ROBíM Z NEHO.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
emgeton Pozri príspevok
Plním podobne, len dávam málo ryže ( niekedy úplne bež ryže, používam už uvarenú ryžu). Naukladám na mierne vymastený pekáč, pokvapkám ich olejom a pečiem na 220 stC cca 45-60 min. (záleží na veľkosti paprík).
Počas pečenia ich sem tam poobraciam.
No určite najbližšie plnenú papriku vyskúšam aj ja na plechu ..... potom napíšem aká bola , či zistím rozdiel medzi varenou alebo pečenou .

Mňam , už teraz by som si dala , dobrá téma .
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Ja najskôr uvarím mäso, to potom pomeliem, pridám uvarenú ryžu, vajíčko - surové, osolím, okorením podľa chuti. Plním papriky - pre manžela, urobím guličky - pre deti a toto dám na pár minút zavariť do paradajkovej omáčky, ktorú varím zvlášť. Keď som pripravovala mäsovú zmes so surového mäsa, vždy sa mi guličky rozvarili.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zita5 Pozri príspevok
No určite najbližšie plnenú papriku vyskúšam aj ja na plechu ..... potom napíšem aká bola , či zistím rozdiel medzi varenou alebo pečenou .

Mňam , už teraz by som si dala , dobrá téma .
NAOZAJ MNAM. JA SOM NA NU DOSTALA CHUT AKO MI SUSEDA POVEDALA žE JU ROBILA V SOBOTU. A žE AKO JU ROBIM JA LEBO JEJ SA GULKY VžDY ROZVARILI. MNE TIEž! ODVTEDY ROBíM PAPRIKU......AKO TEDA MAM ROBIT GULKY NA TOM PEKAčI?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Pohar Pozri príspevok
NAOZAJ MNAM. JA SOM NA NU DOSTALA CHUT AKO MI SUSEDA POVEDALA žE JU ROBILA V SOBOTU. A žE AKO JU ROBIM JA LEBO JEJ SA GULKY VžDY ROZVARILI. MNE TIEž! ODVTEDY ROBíM PAPRIKU......AKO TEDA MAM ROBIT GULKY NA TOM PEKAčI?
Podobne ako papriku, neviem v čom to je, ale mne sa moc nerozpadajú. Musím porozmýšlať, čo všetko tam dávam. Ja som taký kuchár, čo má problém si spomenúť na všetky suroviny, kým ich netreba zmiešať dokopy.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Robím guľky aj papriku tak ako vyššie písali, len ich dam do vriacej osolenej vody, nechám variť, potom ich vyberiem a z vývaru urobím omáčku,dám zápražku, paradajkový pretlak, dochutím a vložím späť guľky aj papriku.Už nevarím.Guľky sa tak nerozvaria.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja si uvarím 1 sáčok ryže, nechám vychladnúť, zmiešam s pomletým surovým mäsom, osolím, okorením, pridám 1 vajce. Zmesou naplním papriky + urobím guľky a tie vložím do vriacej redšej hotovej ochutenej paradajkovej omáčky a nechám variť, kým mi paprika "neovädne". Sem-tam jemne pomiešam, aby sa guľky a papriky neprilepili o dno. Nikdy sa mi nerozvarili a to ma vôbec varenie nebaví Ja som taká kuchárka....uvariť , čo najrýchlejšie, nech mám pokoj
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

DAKUJEM VšETKýM žE MI PORADILI. TAKžE PAPRIKA SA DOVáRA, VšETKO JE OK, MANžELA A DCERU čAKá SUPER VEčERA..... EšTE MI POVEDZTE KOLKO TO VARíTE JA Už 55 MIN. KOLKO EšTE?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať