Zavrieť

Porady

Kotol na pevne palivo

Dobrý deň,
chcel by som poradiť ohladom výmeny kotla na pevne palivo, máme teraz etažove kurenie a kotol ETKA U12 ale dostatočne nevykúri celý dom. Viete mi poradiť niečo ohladom kotlov. Aký typ a aký veľký kupiť....ďakujem za všetký odpovede
Usporiadat
Téma je uzavretá.
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

Vedel by mi niekto poradiť aký kotol na drevo je dobrý do rodinného domu? Ďakujem.
0 0
mihol mihol

mihol je offline (nepripojený) mihol

ktcc Pozri príspevok
mam problem stim ze sa mi nedostana tepla voda do posledneho radiatoru mam stari domcek bez poschcodia je to ako vlacik kotol je v pivnici a nam aj cerpadlo co mam robit a ked zapnem cerpadlo tak ide na polovicu mam uzavreti okruch
Problém bude určite v tom, že to nie je hydraulicky vyregulované. To znamená, že prvé radiátory sú prekúrené, a tým pádom tie posledné nedokúrené. Skús na prvých trochu priškrtiť ventil.
0 0
potvorka potvorka

potvorka je offline (nepripojený) potvorka

Kúril som vo viacerých kotloch na pevné palivo - Rymatherm, K-33, Viadrus, Apolo 13, Vigas a Modratherm Zeus - klasika nie splynovací (Slovesnký výrobca v Modre). Ten posledný sa mi osvedčil najviac. Má ho otec aj ja. Odporúčam výkon 35 kw. (kotol je z oceľových plechov nie liatina). Má rýchli nábeh kúrenia. Do 40 minút od zapálenia dosiahne teplotu 60 stupňov. Nutnosťou je dostatočný ťah komína - odporúčam 200mm priemer. Je na ňom jednoduché čistenie a zároveň minimálne. Kúrim len drevom (ale suchým - to znamená, cez leto schlo vonku, od jesene je vo vnútri v pivnici). V porovnaní s ostatnými kotlami čo som mal možnosť použiť, má nižšiu spotrebu paliva. Otec ho má 6 rokov a drží. Mám vykurovanú spiatočku (trojcestný zmiešavač s čerpadlo) + ochrana proti prekúreniu (spätná klapka - znamená vypne čerpadlo a systém ide na samotiaž).
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

To chceš na drevoplyn?
0 0
Achelan Achelan

Achelan je offline (nepripojený) Achelan

Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac
buď máš zle vyregulovanú sústavu, alebo máš všade rovnaké priemery rúr čo vedú rozvod vody...@...alebozavzdušnený systém ... iné možnosti nie su...Achelan
0 0
Achelan Achelan

Achelan je offline (nepripojený) Achelan

Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac
Protherm, Viadrus, Attack, Buderus (Dakon), najčastejšie montované...Achelan
0 0
Achelan Achelan

Achelan je offline (nepripojený) Achelan

Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac
Sú tam príložné termostaty na ovládanie čerpadiel, jeden bude ovládať kotlový okruh -spodné čerpadlo a nastaviť ho na 60st.C a druhý je na domový okruh a nastaviť ho na70st.C. Eště regulátor (v zadnej časti kotla) ktorý cez retiazku ovláda klapku sania vzduchu nastavte na 90st.C. a na panele kotla nastavte kolečkom 85st.C a nemal by byť problém.
0 0
Achelan Achelan

Achelan je offline (nepripojený) Achelan

Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac
výkon kotla = súčet výkonov jednotlivých radiatorov v kW + nejaká rezerva (aj v rúrach je voda)
0 0
Achelan Achelan

Achelan je offline (nepripojený) Achelan

Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac
myslím si, že máš silný kotol na sústavu, ktorú máš vdome a preto rýchlo vyhorí alebo kúriš palivom, ktoré má malú výhrevnosť a tým sa kotol viacej otvára aby dal viacej výkonu a kyslík podporuje horenie...Achelan
0 0
akh akh

akh je offline (nepripojený) akh

Dobry vecer! Mozete mi poradit- chcem kupit kotol Viadrus 5 clankovy- bude stacit na vykurenie cca 160 stvorakov, lebo kurenar mi povedal, ze 6 clankov je vela a budem mat problem s prebitocnym teplom. A este na co sluzi v tych kotloch pridavny rost, ktory sa kupuje extra? Vdaka
0 0
pavfut pavfut

pavfut je offline (nepripojený) pavfut

ako kurit v peci atmos, aby paliv(drevo) vydrzalo co najdlhsie, pretoze mne vydrzi max 4 hodiny, dakujem za odpoved....
0 0
lubomir999 lubomir999

lubomir999 je offline (nepripojený) lubomir999

Citam tu o samom Viadrusu ale skorej by som siel do STROPUVY . Je to genialny kotol na tuhe paliva spaluje veskere tuhe paliva .Osobne mam tento kotol doma a nemam s nim ziadne problemy mozem len vrelo odporucat .dlha doba horenia jedneho nalozenia je genialna
0 0
lubomir999 lubomir999

lubomir999 je offline (nepripojený) lubomir999

podla mna kotol STROPUVA
0 0
malavec malavec

malavec je offline (nepripojený) malavec

Dobry den, chcel by som sa spytat. Byvam v starsom rodinnom dome, chcel by som kupit kotol na tuhe palivo a neviem sa rozhodnut aky. Protherm Bobor 20 alebo Viadrus hercules 4-clankovy. Vykurovacia plocha je cca 100m2.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Teraz som riešil nejaký problém a objavil som novinku vložku na pelety do kotlov rôznych typov, vyzerá to na prvý pohľad rozumné riešenie (atmos, attack to ponúkajú)
0 0
lubomir999 lubomir999

lubomir999 je offline (nepripojený) lubomir999

ja by som kazdopadne bral do uvahy aj kotol STROPUVA bud S10 alebo S10U
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
lubomir999 Pozri príspevok
ja by som kazdopadne bral do uvahy aj kotol STROPUVA bud S10 alebo S10U
Vykašli sa na inzerciu toho zázraku. Zachvíľu začneš tvrdiť, že do toho kotla stačí naložiť na jeseň a bude kúriť bez prikladania až do jari, lebo ukrajinský vševedko tam nenápadne primontoval blok z Čerbobylu...
0 0
Achelan Achelan

Achelan je offline (nepripojený) Achelan

Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac
malavec Pozri príspevok
Dobry den, chcel by som sa spytat. Byvam v starsom rodinnom dome, chcel by som kupit kotol na tuhe palivo a neviem sa rozhodnut aky. Protherm Bobor 20 alebo Viadrus hercules 4-clankovy. Vykurovacia plocha je cca 100m2.
Záleží na: typ radiatorov, množstvo radiatorov, výkon radiatorov, aký rozvod rúr máš - priemery, či máš poschodie alebo nie, z akého materiálu máš dom postavený, či je zateplený, aký objem vzduchu v miestnostiach budeš vyhrievať...takže rozhodnúť sa medzi týmito dvomi kotlami pre mňa je utópia, keď nepoznám nič bližšie a 100 m2 je dosť široký pojem
0 0
smido smido

smido je offline (nepripojený) smido

Ja osobne VIADRUS nedoporučujem.mám ho namontovaný siedmy rok a určite ho budem menit.Ten kotol kuri pánu bohu do okien a jediná jeho výhoda je jeho životnost.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať