Zavrieť

Porady

odstupné a rodičovská dovolenka

Chcem sa len ujistiť, zamestnanec má manželku na rodičovskej dovolenke, ale v roku 2004 jej zaslali na bežný účet odstupné (až po roku, tá firma je nejaká divná). Odstupné zarátam do príjmu manželky, takže nezdaniteľná časť bude: 80.832 - odstupné = x, a x uplatním ako zníženie ZD. Myslím správne?

a ešte niečo, vôbec nemá o tom potvrdenie, len výpis z účtu, že jej tie peniaze tam prišli. Stačí ak mi doloží ten výpis????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Potvrdenie by mala mat. Mala by si vyziadat potvrdenie o prijme za rok 2004 od pravneho nastupcu firmy. Ak to bolo vyplatene v januari 2004 mohol to byt este prijem za rok 2003. Nedostala aspon vyplatnu pasku? Ak nedonesie ziaden doklad, konzultovala by som to s DÚ - aby nahodou nevznikol nedoplatok na dani. Kedze je uz po 15.2.2005 malo by byt robene danove priznanie a nie rocne zuctovanie. Rocne zuctovanie sa moze robit vtedy ak do 15.2. poziada a predlozi vsetky doklady. Ak nie - musi byt danove priznanie.

    silveco je offline (nepripojený) silveco

    silveco
    Je odstupné vyplatené zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru v roku 2005 danovým nákladom zamestnávatela? a je povinnost z odstupného odvádzat všetky fondy??,,vdaka,,,,,,,

    Romana je offline (nepripojený) Romana

    Romana
    somij
    Potvrdenie by mala mat. Mala by si vyziadat potvrdenie o prijme za rok 2004 od pravneho nastupcu firmy. Ak to bolo vyplatene v januari 2004 mohol to byt este prijem za rok 2003. Nedostala aspon vyplatnu pasku? Ak nedonesie ziaden doklad, konzultovala by som to s DÚ - aby nahodou nevznikol nedoplatok na dani. Kedze je uz po 15.2.2005 malo by byt robene danove priznanie a nie rocne zuctovanie. Rocne zuctovanie sa moze robit vtedy ak do 15.2. poziada a predlozi vsetky doklady. Ak nie - musi byt danove priznanie.

    potrvdenie mi nakoniec priniesol, takže som znížila nezdnaniteľnú časť na manželku o úhr podľ.potvrdenia, ale teraz sa chcem spýtať, či aj manželka máj podať daňové prizananie, celý rok poberala rodičovský príspevok+má toto potvrdenie kde úhr je 48.234 a zrazené preddavky 9.165, môže si uplatniť nedzaniteľnú časť a tým pádom požiadať o vrátenie preplatku 9.165 aj keď vlastne celý rok nepracovala????

    ďakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Musí si urobiť ročné zúčtovanie dane alebo daňové priznanie. Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku.

    odstupné a rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.