Zavrieť

Porady

SZCO bez zamestnancov DDP a od pol. na manzelku

Dobry den,


Prosim Vas poradte mi. Ako SZCO ( nemam zamestnancov ) som podpisal zmluvu o DDP. Prispevky na DDP som platil z podnikatelskeho uctu, ale uctoval som to ako nedanovy vydavok. Teraz vsak neviem kam mam v DP B napisat sumu odpocitatelnu ako prispevok na DDP.

Niekto mi poradil, ze to mam dat ako naklad a uctovat ako POISTNE. Neviem co teraz, mam to preuctovat, alebo to niekam dopisat ?

A este jedna vec:
Manzelka bola:
1-8 materska ( teda poberala rp 3780 )
9-10 urad prace
10-12 zivnost
ku tomu vsetkemu jej este zamestnavatel vyplatil odstupne ked ju po materskej vyhodil :-(

a teraz problem. Celkova suma jej prijmov je cca 47 000 ( nemam to presne zratane ) kolko mam na nu vlastne odpocitatelnu polozku ? Mam vraj zaratat aj prijmy z uradu prace ?

Dakujem velmi pekne za rady....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    príjmy z úradu prace sú oslobodené od dane podla paragrafu 9, a odpocitatelna položka je 80832-47000 rozdiel.

    joiner je offline (nepripojený) joiner

    joiner
    Dik, ale stale neviem ci vlastne prispevok z uradu prace patri do vlastneho prijmu manzelky alebo nie ?
    Na danovom urade mi na to nevedeli odpovedat. Ja uz neviem kde sa to da dozvediet ked danovy urad na toto nevie odpovedat...

    Pomozte prosim....

    Palo

    joiner je offline (nepripojený) joiner

    joiner
    Dik,


    ale stale neviem ci sa rata prispevok z UP do vlastnych prijmov, alebo nie. Niekto tvrdi, ze ano, niekto tvrdi ze nie....

    Prosim pomozte mi
    Dakujem

    JFJD je offline (nepripojený) JFJD

    JFJD
    Mne zasa na DÚ povedali,že podpora v nezamestnanosti sa odrátava od 80 832 ( dokonca mi povedali,že aj PN-ka sa ráta do príjmov, tak že sa tiež odrátava ) a to ma už tak zmagorili, že radšej ešte chvíľu počkám. Vo včerajšom denníku SME mali dačo otom písať, ale nestihla som si ho kúpiť. Zdravím všetkých.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    podpora v nezamestnanosti sa z hladiska manzelky samozrejme nedani, ale z hladiska manzela JE to prijem manzelky a do prijmu sa zaratava. Hovorili to na skoleni :-) A taktiez sa do manzelkinho prijmu rataju aj vsetky ine prijmy, ktore su sice oslobodene, ale su prijmom, napriklad: Prijem z predaja nehnutelnosti, z prenajmu, uroky na vkladnych knizkach a ine uroky, prijem z predaja dlhopisov a inych cennych papierov, vsetky penazne aj nepenazne vyhry, teda nie iba tie vyhry,m ktore sa dania, ale aj ked vyhrala 100,-Sk styri rohy na bingu ;-))) a to uz ozaj neviem,ako chcu dokazat :-).

    Do prijmu nejdu statne davky, ako je napriklad rodicovsky prispevok a riadna materska a pridavky na dieta.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    aha,a DDP. Cez rok by si ho mal uctovat ako vydavok neovplyvnujuci zaklad dane a vykazat zisk bez DDP. Pretoze nejde do nakladov automaticky, ale az po splneni urcitych podmienok. Cize najprv ho davas ako osobnu spotrebu a ked overis, ze mas narok, tak cez danove priznanie to das ako pripocitatelnu polozku, ktora znizuje zaklad dane, na riadok 42 .

    joiner je offline (nepripojený) joiner

    joiner
    Aha,

    dakujem velmi pekne, akurat mi vyslo, ze vdaka "blbemu" uradu prace mi teraz danova povinnost presiahla 20 000 a mozem sa pripravit na sponzoring danoveho uradu.....

    Na DDP mozem tusim odpisat za rok 2004 10% prijmov nie ?

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    joiner
    Aha,

    dakujem velmi pekne, akurat mi vyslo, ze vdaka "blbemu" uradu prace mi teraz danova povinnost presiahla 20 000 a mozem sa pripravit na sponzoring danoveho uradu.....

    Na DDP mozem tusim odpisat za rok 2004 10% prijmov nie ?
    Prechodné ustanovenia ZDP
    35) Na účely vyčíslenia základu dane podľa § 5 a 6
    tohto zákona možno v zdaňovacom období roka 2004

    odpočítať príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie,

    ktorý zaplatí daňovník s príjmami podľa § 5 alebo

    § 6 v roku 2004, a to najviac vo výške a spôsobom podľa

    zákona č. 366/1999 Z. z. o daniach z príjmov v znení

    neskorších predpisov.

    A to je max. 24000,- Sk za rok.

    SZCO bez zamestnancov DDP a od pol. na manzelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.