Zavrieť

Porady

mzdy a evidencia zavazkov

juj asi mam problem. nedavala som mzdy pocas roka do evidencie zavazkov....chcem sa spytat, musia by t mzdy v evidencii zavazkov, alebo staci, ak mam zvlast evidenciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No, neviem, čo je to zvláštna evidencia (evidencia miezd ?), v každom prípade by sa asi mali objaviť vo výkaze o majetku a záväzkoch.

    Matka je offline (nepripojený) Matka

    Matka
    cize musia. uf! vediem si evidenciu miezd v programe OLYMP - co je mzdovy program. nestacilo by, keby som do zavazkov rucne pridala sumu miezd za rok 2004 a evidenciu miezd (z olympu) len prilozila k zavazkom, alebo je treba dopodrobna rozpisat mzdy za jednotlive mesiace a presne datumovo aj zaradit?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Neviem, ako funguje Olymp, ale ešte by som tam dala aj záväzky voči poisťovniam a DÚ, prípadne iným inštitúciám, ak majú zamestnanci nejaké zrážky. Ja osobne to evidujem v knihe zaväzkov z každej výplaty (resp. program mi to pri zaúčtovaní miezd zaeviduje sám).
    Naposledy upravil Ľuba : 17.02.05 at 13:06

    Matka je offline (nepripojený) Matka

    Matka
    Ľubka a myslis teda ze to musim teraz spatne vsetko zaradit medzi zavazky?polozkovite?alebo bude teda stacit ak spravim napr. za mesiac januar bol zavazok mzdy+poistovne+DU napr. 100 000 a na toto miesto si v evidencii zavazkov (v sanone pripnem prilohu z Olympu, kde bude presne do podrobna vycislene mzdy, poist., DU...+sumar?)

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Povedala by som, že tak, aby si pri prípadnej kontrole vedela vysvetliť, čo tá suma vo výkaze znamená. Možno, že by im stačila aj ta príloha z Olympu, ale určite by som to urobila aspoň za každý mesiac zvlášť.

    Matka je offline (nepripojený) Matka

    Matka
    ved tak som to myslela za kazdy mesiac zvlast. dakujem pekne za radu, idem sa do toho pustit

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Podľa postupov účtovania pre JÚ a zákona o účtovníctve §15 ods.4 c) až g) má kniha záväzkov obsahovať najmä údaje o ... záväzkoch dane z príjmov, ... záväzkoch voči Sociálnej a príslušnej zdravotnej poisťovni. Takže, takto.
    Tak ja napríklad mzdy nedávam zvlášť do záväzkov. Ale v ALFE kde spracovávam účtovníctvo v peňažnom denníku sa špecifikujú mzdy, odvody atď a tie sa potom ukážu vo výkaze o majetkoch a záväzkoch tak si myslím, že je to vporiadku.
    Neviem v akom programe účtuješ, ale myslím že to už teraz člení skoro každý.

    Matka je offline (nepripojený) Matka

    Matka
    marcelaStanakova
    Tak ja napríklad mzdy nedávam zvlášť do záväzkov. Ale v ALFE kde spracovávam účtovníctvo v peňažnom denníku sa špecifikujú mzdy, odvody atď a tie sa potom ukážu vo výkaze o majetkoch a záväzkoch tak si myslím, že je to vporiadku.
    Neviem v akom programe účtuješ, ale myslím že to už teraz člení skoro každý.
    ved prave ja uctujem tiez v alfe. Tiez v penaznom denniku clenim vydavky na mzdy do kolonky MZDY. ale zaskocilo ma, ze to musi obsahovatevidencia zavazkov, ze to vyplyva zo zakona. som z toho mierne zmatena, lebo neviem, ci to treba v alfe mat normalne aj v zavazkoch a potom z penazneho dennika priradit platbu k danemu zavazku... co myslis?

    blazru je offline (nepripojený) blazru

    blazru
    Tiež ma zaujal tento problem, pretože ani ja nedavam mzdy zvlášť do záväzkov, a neviem či je to spravne. Účtujem v JÚ v programe MRP. V programe Mzdy a personalistika je možnosť vyexportovať dáta priamo do peňažneho denníka, nie do ostatných záväzkov. Prosím poradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.