Zavrieť

Porady

Povinnosť krátiť DPH koeficientom

Dobry den.
Vie mi niekto poradiť.... učtujem v jednoduchom účtovnictve podnikatela, ktorý prevadzkuje pohostinstvo-má tržby z predaja tovaru, ma tržby z prevadzkovania automatov-percentuálny podiel, ktoré ma umiestnené v pohostinstve a má tržby z prenájmu nehnutelnosti.Stal sa platcom DPH a má povinnosť kratit dan na vstupe koeficientom.

Povinnosť krátit dan sa týka aj DPH na vstupe s nákupov tovaru ktorý predáva v pohostinstve , alebo kráti koeficientom len DPH z energii, PHM,sluzieb a nákupov ktoré sa týkaju aj príjmov s DPH aj príjmov bez DPH? .... toto mi vobec nie je jasné...

Z výdavkov, ktoré sa týkajú jednoznačne len prenajímaných nehnutelností DPH neuplanuje vobec?... ak som to dobre pochopila
Naposledy upravil SAIVI : 03.09.07 at 07:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dobre si pochopila, nový zákon o DPH 222/2004 upravuje tieto povinnosti tak, že každú faktúru alebo bloček ERP zaradíš do jednej z troch skupín, podľa toho, na čo ten-ktorý nákup použiješ.
    Tovar teda môžeš dať plný nárok na odpočítanie, tam kde sú IBA služby na výstupe oslobodené (nájom), tam si dáš na vstupe nulový nárok a tretia skupina sú tie "aj_aj" nákupy, ktoré idú do krátenia koeficientom
    koeficient si určíš podla dosiahnutých tržieb /mimo témy/
    Naposledy upravil KEJKA : 03.09.07 at 10:37

    Povinnosť krátiť DPH koeficientom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.