Zavrieť

Porady

odškodnenie pracovného úrazu

Zdravím všetkých poraďákov. Neriešili ste náhodou prípad odškodnenia pracovného úrazu? Vo firme jeden zamestnanec utrpel ťažký pracovný úraz. Sociálna poisťovňa mu vyplatila maximálnu čiastku 240 000,- sk, súd však vydal rozhodnutievyplatiť mu odškodné vo vyššej čiastke. Tento rozdiel mu vyplatila firma, samozrejme aj súdne trovy a trovy právneho zastúpenia. Je toto odškodnenie a ďalšie poplatky s týmto prípadom spojené daňovo uznané náklady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Kde ste múdre hlavičky? Jedná sa o dosť vysokú sumu. Nie som si istá, či ak
    je to rozhodnutie súdu, či to môže byť daňovo uznané? Vo výroku súdu bolo konštatované, že k pochybeniu pri dodržaní zákonov došlo tak zo strany zamestnávateľa ako aj zamestnanca, takže čo myslíte? Je to daňovo uznané alebo nie?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Dobré ráno všetkým, nikto takýto prípad neriešil? Skúste so mnou uvažovať. Nemôže sa to považovať ako za nejakú sankciu za nedodržanie všetkých bezpečnostných predpisov?

    karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

    externé účtovníctvo karcoolka1
    Môj názor:
    Daj si otázku, ako účtuješ pokutu za DPH?, pokutu za daň z MV? ... tak by som účtovala aj toto.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Je to predsa len veľká suma, tak váham. Ale akosi mi to vychádza na nedaňový náklad.

    odškodnenie pracovného úrazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.