Zavrieť

Porady

Prenájom hnuteľných vecí

Osobné auto som dala do prenájmu jednej s.r.o. na dobu neurčitú. Je tento príjem oslobodený od dane? V§9 ods. 1 písm. h) zákona o dani z príjmu sa hovorí o oslobodení príležitostného prenájmu hnuteľných vecí. Je môj prípad "príležitostný prenájom"? Kto platí v tomto prípade daň z motorových vozidiel na toto auto? (podľa mňa by mala s.r.o.) Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak by išlo o príležitostný prenájom, išlo by o príjem podľa 8/1/a. auto ste neprenajali len tak príležitostne, ale .....

    Prenájom máte uzatvorený na dobu neurčitú. Plynú Vám príjmy z prenájmu hnuteľných vecí v pravidelných časových intervaloch, kt. majú charakter príjmov z podnikania podľa par.6/1/b. Mali by ste mať živnostenské oprávnenie.

    Podnikaním sa rozumie - sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

    Príjem z prenájmu má charakter podnikania. V tomto prípade ide o sústavnú činnosť, kt. vykonávate podľa definície podnikania.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Je to podnikanie.
    Ak by si uzavrel zmluvu príležitostne-jednorazovo, že prenajmeš auto na urč. časový úsek - možno mesiac, potom by som to dala ako príjem do par.8.
    Ale ak máte príjmy z prenájmu auta, dostávate zaplatené mesačne, podnikáte, využívate auto na podnikanie.

    Prenájom hnuteľných vecí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.