Zavrieť

Porady

Kampaň -právo na život

som len človek
ahojte poraďáci, ak budete mať chvílku času, tak si pozrite stránku www.pravonazivot.sk a zamyslime sa spolu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Je len veľmi smutné, že niečo takéto tu podporujeme od roku 1957...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Katka nehnevaj sa na mňa, ale každý má právo rozhodnúť sa sám a nemyslím, že je to rozhodovanie jednoduché. A tá kampaň je mimoriadne neetická. Pokús sa vysvetliť 5-6 ročnemu dieťaťu, čo to vlastne vidí. Ja to totižto vysvetliť nedokážem. Osobne mám dve deti a som s nimi sama. Štát sa snaží len všetko zákazmi riešiť a narieka ako nám klesá pôrodnosť, ale úprimne nejaké vhodné systematické riešenie na jej zvýšenie veru ešte neposkytol. A pokiaľ to trošku sledujem, trend interupcií klesá.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja osobne si myslím, že každé dieťa sa má narodiť a každý ho má mať rád. Ale je to len môj názor, ktorý nemôžem vnucovať nikomu. Nie som sudca, aby som mohla odsúdiť niekoho, kto sa rozhodne pre interrupciu. Poznám aj také ženy a viem, že výčitky, ktoré majú po celý život sú možno horšie ako trápenie sa s deťmi v zlých podmienkach. Som za adopcie, páčia sa mi hniezda záchrany atď.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Willma, absolútne s Tebou súhlasím, aj ja mám takmer 4-ročné dievčatko a je len otázka času, kedy ten bilbord uvidí a dá mi ťažké otázky. To aby som po meste chodila kanálmi. A čo žena, ktorá takýto zákrok jednoducho musela podstúpiť, sama je z toho aj tak dosť zmätená a keď zbadá to video na portále, to aby rovno navštívila psychiatra!! Kampaň je maximálne neetická!!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Sa mi vidí, že tu bola založená anketa "strany" zainteresovanej na plagáte. Referendum nebude? Asi nie, ale veľká hádka na Porade isto iste.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ďalšia hlúpa téma na porade
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Myslím si, že my to tu nevyriešime a zbytočne sa rozčuľovať , hádať a ničiť si vzťahy, tak to nestojí za to. Veď oni si urobia aj tak ako myslia, že je správne. "Správne" - a to podľa nich, pretože každý človek má iba jednu pravdu a jeden názor a to je ten jeho a ten pokladá za najlepší a najsprávnejší, hoci by aj nebol.
0 0
Skalka Skalka

Skalka je offline (nepripojený) Skalka

Strana, ktorá je zainteresovaná na plagáte by mala odpovedať na jednu veľmi dôležitú otázku: Je ochotná sa o tie nechcené deti starať, je ochotná a schopná dať im lásku? Tu nejde len o interupcie, ale aj o antikoncepciu, ktorú odmietajú a vďaka ktorej je pokles interupcií. Ja som bola s dcérou tiež sama, lebo ísť na interupciu bolo veľmi ťažké rozhodnutie. Svoje rozhodnutie priviesť na svet dieťa som nikdy neoľutovala. Ale má každá žena toľko síl, aby to zvládla? A čo ženy, ktorým interupcia zachráni život. Ona sa musí rozhodnúť medzi smrťou a smrťou. Ktorú smrť si zvolíte? Nikdy nesúďme a neodsudzujme. Snažme sa pochopiť a pomôcť. Snažím sa o to celý môj život. A nepotrebujem k tomu ani každú nedeľu počúvať kázeň od ľudí, ktorí splodili veľa detí a nestarajú sa o ne.
A tá kampaň je strašná a neetická. Myslím, že boli prekročené všetky hranice a niekto by sa mal nad sebou zamyslieť a vstupovať do svojho svedomia a nie do svedomia iného. Každý si nesie životom svoje bremeno a pokiaľ človeku nechceme pomôcť to bremeno niesť, tak mu k nemu nepridávajme a nesme si každý to svoje.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Lion Topoľčany Pozri príspevok
Willma, absolútne s Tebou súhlasím, aj ja mám takmer 4-ročné dievčatko a je len otázka času, kedy ten bilbord uvidí a dá mi ťažké otázky. To aby som po meste chodila kanálmi. A čo žena, ktorá takýto zákrok jednoducho musela podstúpiť, sama je z toho aj tak dosť zmätená a keď zbadá to video na portále, to aby rovno navštívila psychiatra!! Kampaň je maximálne neetická!!
Presne toto som mala na mysli, nielen o materiálne veci tu vždy ide!!!
Tá kampaň je zdrvujúca. Aj keď súhlasím, že niektoré ženy-dievčence dovolenie interrupcií ozaj zneužívajú a nemajú žiadnu výčitku. -A to je smutné.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ja si myslím, že pre žiadnu ženu, prípadne drvivú väčšinu, nie je ľahké vôbec uvažovať o interupcii. Tie, ktoré sa pre ňu rozhodnú, nevidia iné východisko. Sú na to sami, väčšinou sa k tomu pridá tlak, nepochopenie a odsúdenie okolia. V potrate vidia najrýchlejšie a najjednoduchšie riešenie. Som matkou a svoje deti by som nedala za nič. Potraty neschvaľujem, ale ani neodsudzujem. Nie každý má pre materstvo "priaznivé" podmienky. A zákazy nič nevyriešia. Zúfalí ľudia robia zúfalé veci a hľadajú zúfalé možnosti.
Radšej by som viedla kampaň za zodpovednejšie vnímanie sexuality, plánovaného rodičovstva. A ženám, ktoré sa rozhodnú pre interupciu by mala byť poskytnutá pomoc. Mali by vedieť, že na tento problém nie sú samy, že sú aj iné možnosti ako "zabiť" svoje dieťa, riskovať neplodnosť a mať celý život výčitky svedomia.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Načnem to z inej strany.V USA mali veľmi tvrdé protiinterupčné zákony. Asi 15 rokov po ich zmiernení im začala klesať kriminalita mladistvých. Keď to dovediem ad absurdum tak menej nechcených detí okradlo,znásilnilo alebo zavraždilo menej detí, mám,otcov ...
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Nedá mi nereagovať.
Mám žiaľ v rodine prípad už staršej pani, ktorá bola počatá a narodená zo znásilnenia ešte počas vojny...
Celý jej život je veľmi veľmi ťažký, lebo jej vlastná matka nedokázala pri každom pohľade na ňu zabudnúť na tú hrôzu čo ju ako 16 ročné dievča postreto-znásilnenie....Ale v tej dobe nebolo inej cesty.Nikdy jej nedokázala dať lásku takú akú by potrebovalo.Je to smutné ale je to tak. A tak trpeli obe celý život.

Som za to aby ostalo všetko tak ako je, veď interupcie rok od roku klesajú čo je dobre, ale odsudzovať niekoho za to, že sa rozhodol tak ako sa rozhodol a vnútiť mu pocit že je vlastne vrah je prinajmenšom zlé.

Treba naďalej propagovať zdravý a zodpovedný prístup k sexu...tade podľa mňa vedie cesta.
Naposledy upravil plavčík : 06.09.07 at 12:12
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
ešte čosi.... všade sa hovorí že žena ktorá ide na interupciu je "vrah" alebo vykonala smrteľný hriech.....

A čo bola pri tom sama?
Muž nikdy takýto hriech nespácha?
Ani keď znásilní?
Ani keď nie je ochotný ochrany?
ani...ani...
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Neviem ako by povedala aktivistka proti interupcii, keby ju znásinil nejaký delikvent a ona by to nechcené dieťa musela donosiť.
Pred nedávnom ma lekári upozorňovali, že keby som "zostala tehotná" a akokoľvek by som bola veriaca, musela by som postúpiť interupciu a ja s tým súhlasím, pretože lieky ktoré beriem by na tento svet priniesly prinajmenšom dementné dieťa a to by som zase psychicky nezvládla ja aby som sa pozerala na to..........
Som za to aby sa každá žena rozhodla čo je pre ňu správne aj keď viem že rozhodnutie často bolí, lebo každá žena chce byť matkou a mať zdravé deti.
Jedno už mám a som s tým zmierená, vďaka bohu aj za to jedno.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa zapojiť asi tým, že každý z nás má v okolí nejaké skúsenosti aj keď nie osobné ale v rodine či v práci s interupciami. Ja osobne mám sestru, ktorá porodila pred 25 rokmi dcéru s rážštepom podnebia. Aj napriek mnohým vyšetreniam jej nezistili z čoho to vzniklo... V čase keď malo dievčatko 2 roky otehotnela a stále nemala výsledky prečo bolo to prvé dieťa postihnuté a nikto jej nevedel povedať či to druhé bude zdravé. Chystala sa na operáciu s dcérkou a preto šla na interupciu. S malou chodila roky na logopédiu do 68 km vzdialeného mesta, učili ju rozprávať na paličku a ani spočítať sa nedajú kontroly u lekárov a zubných lekárov ktorí sledovali sánku a vývoj reči do 17 rokov. Strach, nervozita a nehovorím o financiach... Napriek tomu potom mala ešte jedno dieťa, našťastie zdravé, ale keď by mala hneď to ktoré jej vzali tak by určite nemohla venovať toľko starostlivosti chorej dcérke. Nech mi nikto nehovorí kde je manžel... Jednoducho niekto potreboval zarábať peniaze. Viete čo? Dodnes sa nezmierila s tým, že na interupciu šla. Keď to niekde počuje hneď ma slzy na krajíčku, takže vždy je to aj o tom, že žena nesie toto bremeno aj keď musí ale nesie ho po celý život. Je to ale jej rozhodnutie a myslím, že v mnohých prípadoch jediné a jedine správne.

Veď len si zoberte tu rodinu čo tancovala Viki Rákova na ich strechu... Sama povedala, že je to nezodpovednosť mať 11 detí a nedať im čo potrebujú. Základné bývanie, hygienické podmienky a vzdelanie. Pripájam sa, že človek ma mať toľko deti koľko môže vychovať.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Ženy, ktoré sa musia podrobiť takému niečomu ako je interrupcia, majú čo robiť so sebou, so svojou psychikou. Niekedy to stojí veľa síl a úsilia jej samej aj jej celého okolia. Pri veľkej pomoci najbližších sa s tým možno po niekoľkých rokoch ako-tak vyrovnala... Teraz ide po ulici a vidí takýto bilbord. Niekto ju nazýva vrahyňou? Vrahyňou malého bezbranného človiečika? Hádam si tí aktivisti myslia že to takýmto ženám pomôže??? Pretože chodia na interrupciu aj ženy, ktoré jednoducho musia či chcú alebo nechcú, bez toho aby sa mohli rozhodnúť ony samy. Nielen ženy, ktoré prídu k ´tomu´ani nevedia ako a zákrok je ich spontánne rozhodnutie...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Neviem, aké máte skúsenosti s názormi na interupciu z vášho okolia, ale ja sa najčastejšie stretávam s odsudzovaním interupcie od starých žien a mužov, ktorí možno na sex len spomínajú, alebo mladučkých slečien, ktoré nemajú ani potuchy o pôrode a zodpovednosti za deti. A farár. Podľa môjho názoru by miesto zákazu interupcie každá žena, ktorá je rozhodnutá ísť na interupciu, v rámci vyšetrenia mala absolvovať aj psychologičku, s ktorou by určite lepšie prehodnotili, či ísť alebo neísť na interupciu.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Nesúhlasím s interupciou, ale neodsudzujem ženy, ktoré sa takto rozhodli. Veď, ktorá žena môže mať viac zlomené srdce ako tá, ktorá sa rozhodla o nebytí svojho dieťatka. Ona sama si nesie následky celý život. Kampaň je veľmi neetická, k deťom veľmi surová, môže im veľmi narušiť detské sníčky. Autorom tejto kampane by som odkázala, že existujú aj deti, ktoré sa narodili a sú veľmi všímavé. Prečo ich desíme týmito bilboardmi?
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Bol som sa pozrieť na spomýnanú stránku... Názory???
v jednom sa píše, že by sa malo za interupciu platiť nie 7 ale 150 tisíc....
Po prvé ak by sa za ňu toľko platilo tak by to bolo už v poriadku???
Po druhé, práve sociálne slabšie rodiny, ktoré nemajú možnosť vychovať viacero detí by si to nemohli dovoliť a rodilo by sa viac a viac bezdomovcov...
Takže o čo tu ide?

Treba zvýšiť osvetu aby sa vôbec zabránilo nechcenému tehotenstvu a touto kampaňou sa to nedosiahne, lebo aktivisti tejto kampane teraz sú proti interupcii, potom budú proti kondómom, potom proti antikoncepcii ako takej a potom......budú nás upaľovať na hranici, lebo oni sú tí "praví" a jediní čo majú patent na všetko.

Som veriaci...teda aspoň do teraz ale to čo sa v posledných mesiacoch vraví na kázňach ma od kresťanstva odrádza a to nemyslím len interupcie.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Myslím, že väčšina z nás, súdiac podľa predchádzajúcich príspevkov máme rovnaký názor. A to, že neschvaľujeme potraty, ale ako normálni, inteligentní ľudia vieme pochopiť, že sa človek môže ocitnúť v situácii, kedy toto riešenie pokladá za jediné východisko.
Škoda, že sa opäť potvrdilo ako už neraz, že najviac o diskutovaných témach rozprávajú a kážu ľudia, ktorí nikdy neboli v núdzi, ktorí nikdy nezažili situácie, keď nevedeli "kudy-kam". Potrebovali pomoc a pomoc neprichádzala.
Ako zástancovia života by mali byť aj zástancami ľudí, mali by byť tolerantnejší a pomáhať tým,ktorí to najviac potrebujú. Veď každá minca má dve strany. A netreba byť slepý a hluchý, nevidieť vpravo, vľavo.
Naposledy upravil Marti.ka : 06.09.07 at 13:21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať