Zavrieť

Porady

Digitalny fotoaparat - môže sa dať do nákladov?

Možem si dať nákup digitálneho fotoaparatu + prípadné príslušenstvo k nemu (pamäť.karta, púzdro,...) do nákladov ako výdavok odpočítateľný od základu dane?
Usporiadat
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Veľmi záleží na tom v akej oblasti podnikáš a či to dokážeš obhájiť pred daňovou kontrolou,
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

a aký máš predmet podnikania?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ak si budes vediet pri kontrole obhajit pouzivanie fotoaparatu na firemne ucely, nevidim v tom problem.
fotograf - myslim ze bez diskusie
obchodnik - napriklad nafotenie tovaru pre internetovy obchod

EDIT - vidim ze uz ma viaceri predbehli
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Ano môžeš, ak slúži na dosiahnutie príjmov--ak jeho používanie slúži napriklad na zdokumentovanie postupu stavby pre stavebnú firmu . I iné príklady by sa dali uviesť. Priamo do výdavkov ovplyv. základ dane ,ak je jeho cena nižšia ako 30 000 Sk.
0 0
speedy_vw speedy_vw

speedy_vw je offline (nepripojený) speedy_vw

hlavný príjem z mojej činnosti pozostáva zo sprostredkovateľskej činnosti v oblasti stavebníctva, sprostredkovanie dopravy + autodoprava.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

V Tvojom prípúade by som to do VOZD nedávala
0 0
speedy_vw speedy_vw

speedy_vw je offline (nepripojený) speedy_vw

karpis Pozri príspevok
V Tvojom prípúade by som to do VOZD nedávala

a ak by som to obhajoval takto: pri sprostredkovateľskej činnosti v danej oblasti stavebníctva chodím po realizáciách stavieb - nafotit nejake dokumentácie z aplikácie daných výrobkov a tovarov?
+ po stavebninách a pod. kde potrebujem nejak zdokumentovať naprezentovanie, reklamu a pod. k daným výrobkom a tovarom?
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

No neviem nech sa vyjadria ostatný ja by som to nedala do VOZD
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

speedy_vw Pozri príspevok
a ak by som to obhajoval takto: pri sprostredkovateľskej činnosti v danej oblasti stavebníctva chodím po realizáciách stavieb - nafotit nejake dokumentácie z aplikácie daných výrobkov a tovarov?
+ po stavebninách a pod. kde potrebujem nejak zdokumentovať naprezentovanie, reklamu a pod. k daným výrobkom a tovarom?
Ja by som to takto uznala...ale nevylučujem, že kontrola môže žiadať napr. fotodokumentáciu, ktorú si nafotil...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

No tak to budú určite žiadať. A musí toho byť hodne a pravidelne dopĺňané. Nie len jeden nejaký akože katalóg. Už som sa s týmto stretla a pri DK to neprešlo.
0 0
mastaf mastaf

mastaf je offline (nepripojený) mastaf

No neviem... Ja by som tých daňovákov ukecávala, pretože foťák sa dá ,podľa mňa, obhájiť pri kontrole. Napríklad, skúste vybaviť takú reklamáciu pri zlom dodaní tovaru alebo služieb bez príslušnej fotodokumentácie. My sme mali podobných prípadov habadej a fotky stále zabrali.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja by som ho zahrnula - pri sprostredkovaní o to viac. Klient, ktorý má predbežný záujem o napr. nehnuteľnosť, ale ešte nemá konkrétnu predstavu, si predsa z mojich fotiek môže vybrať.
A v neposlednom rade - katalóg z digi fotiek? Môžem síce uchovávať nejaké dáta v elektronickej forme, ale nebudem predsa vyhadzovať peniaze za skutočné fotografie pre nejakú kontrolu, ktorá možno - možno niekedy dojde...
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

Ja by som to jednoducho odpisala.
Dokonca som si ja mohla odpisat od dani listky do opery a poplatok na golfovy green, podnikam ale v oblasti chem. priemyslu. Uviedla som, ze som bola s obchodnym partnerom
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
CarminaBurana Pozri príspevok
Ja by som to jednoducho odpisala.
Dokonca som si ja mohla odpisat od dani listky do opery a poplatok na golfovy green, podnikam ale v oblasti chem. priemyslu. Uviedla som, ze som bola s obchodnym partnerom
Iný kraj, iný mrav a taktiež daňová správa.
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

Neboli by na Slovensku taky zhovievavy?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

CarminaBurana Pozri príspevok
Neboli by na Slovensku taky zhovievavy?
...si píš, že neboli... Tak by odtiaľ vyhodili tieto doklady, až by ich zastavil iba golfový green... a to myslím vážne
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

Uiii. A ja som vzdy bola presvedcena, ze nemecky fiskus je ten najhorsi. Su slovenske danove urady skutocne take "narocne" ?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

CarminaBurana Pozri príspevok
Uiii. A ja som vzdy bola presvedcena, ze nemecky fiskus je ten najhorsi. Su slovenske danove urady skutocne take "narocne" ?
dovolím si tvrdiť, že v "širokom okolí" najnáročnejšie. Alebo z najnáročnejších...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
dovolím si tvrdiť, že v "širokom okolí" najnáročnejšie. Alebo z najnáročnejších...
Môžem porovnávať len s českými a dovolím si tvrdiť, že to bolo sto a jedno. Keď som robila české firmy /vtedy zo začiatku rozdelenia republiky sme mali takmer zhodné zákony/, mala som tam zopár kontrol a boli oveľa benevolentnejší než naši slovenskí.
0 0
speedy_vw speedy_vw

speedy_vw je offline (nepripojený) speedy_vw

evina Pozri príspevok
Ja by som to takto uznala...ale nevylučujem, že kontrola môže žiadať napr. fotodokumentáciu, ktorú si nafotil...

to nie je problem, take dokumentacie naozaj fotievam - len som uvazoval o novom lepsom fotaku. takze myslis ze by to takto preslo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať