Zavrieť

Porady

Info o nároku na dovolenku pri skratenom uvazku

Chcela by som Vas poprosit o informaciu v oblasti vypoctu dovolenky. Pracovnik nastupil 1.1. a do 31.8. mal u nas uvazok 0,2. Dohodli sme sa, ze tyzdenny pracovny cas bude mat 7,5 hod., ktory odpracuje stale v piatok v tyzdni, cize dokopy ma odpracovanych 34 dni. Z tohoto dovodu mame nezrovnalosti v tom, ze narok na dovolenku ma pracovnik az po odpracovani 22 dni a preto ma narok iba na par hodin. Som toho nazoru, ze jej patri dovolenka za 8 mesiacov tj., ze ja by som pocitala 20 dni zo zakona + 5 dni kolektivna zmuv je dokopy 25 dni naroku na dovolenku za cely rok. Neviem, ci sa to spravne pocita 25 dni : 12 mesiacov x 8 mesiacov je spolu 17 dni (po 1,5 hodin) cize v hodinach je to 25,5 hodin. : 7,5 hodin-1 den pracovny...spolu by mala narok na 3,5 dna...
Dufam, ze ma niekto aj pochopil co som chcela vyjadrit s tym zdlhavym opisom, ale ak ano...prosim o rychlu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    matematika: 25 :12 x 8 = 16,67 x 0,2 = 3,33
    malo by to sedieť

    alebo ináč:
    ak odpracuje celý rok, mala by mať dovolenku 5 piatkov

    nie som mzdárka, dúfam, že som niečo nepototo :-)
    Naposledy upravil kukučka : 06.09.07 at 19:58

    Info o nároku na dovolenku pri skratenom uvazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.