Zavrieť

Porady

môžem účtovať ako telefónne poplatky?

Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť,

či si môžem dávať do nákladov s.r.o. nákup kupónov O2-telefónne poplatky,aj keď som nezaúčtovala nákup SIM karty, tzn. že firma s.r.o. nemá na seba registrované tel.číslo?
(je to preto,lebo keď sa O2 len rozbiehala,objednalo sa to na meno fyz.osoby konateľa,ešte v marci,nákup SIM karty som vtedy neúčtovala,ale tel.číslo na O2 sa vo firme používa)
zaujíma ma to, či si môžem telefónne kupóny účtovať do nákladov s.r.o. aj v takomto prípade.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môžete mi prosím poradiť,

    či si môžem dávať do nákladov s.r.o. nákup kupónov O2-telefónne poplatky,aj keď som nezaúčtovala nákup SIM karty, tzn. že firma s.r.o. nemá na seba registrované tel.číslo?
    (je to preto,lebo keď sa O2 len rozbiehala,objednalo sa to na meno fyz.osoby konateľa,ešte v marci,nákup SIM karty som vtedy neúčtovala,ale tel.číslo na O2 sa vo firme používa)
    zaujíma ma to, či si môžem telefónne kupóny účtovať do nákladov s.r.o. aj v takomto prípade.
    Ďakujem
    Rozumne to napíš do internej smenice k používaniu mobilných telefónov a môžeš nákup kupónov účtovať na 518.
    Danila Pozri príspevok
    Rozumne to napíš do internej smenice k používaniu mobilných telefónov a môžeš nákup kupónov účtovať na 518.
    Môžeš mi prosím poradiť,ako to tam mám napísať?Dik moc

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Môžeš mi prosím poradiť,ako to tam mám napísať?Dik moc
    Určite si už nejakú internú smernicu písala, pretože v normálne fungujúcej spoločnosti ich je potrebných niekoľko. Do tejto by som po všeobecných pravidlách o telefonovaní vyšpecifikovala práve využívanie mobilov zamestnancami, štatutármi s číslom telefónu a následne s možnosťou nákupu kariet do stanoveného limitu, ktorý by som považovala za daňový výdavok. Všetko nad limit stanoviť ako záväzok zamestnanca s následnou fakturáciou, prípadne inou formou vyúčtovania.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Dobrý deň,ako prosím účtujete poplatok,keď platí klient faktúru od fi T-Mobile priamo v predajni?T-Mobile v hotovosti zinkasuje 25 sk.
    úhradu faktúry účtujem 311/211, poplatok som zaúčtovala na účet 518 AE telefónne poplatky-len som si nie celkom istá,či to je správne.
    Ďakujem za odpoveď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    erika_H Pozri príspevok
    Dobrý deň,ako prosím účtujete poplatok,keď platí klient faktúru od fi T-Mobile priamo v predajni?T-Mobile v hotovosti zinkasuje 25 sk.
    úhradu faktúry účtujem 311/211, poplatok som zaúčtovala na účet 518 AE telefónne poplatky-len som si nie celkom istá,či to je správne.
    Ďakujem za odpoveď.
    Úhradu zrejme účtuješ 321/211 (malý preklep), a poplatok môže byť tiež na 518AE.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    smith Pozri príspevok
    Úhradu zrejme účtuješ 321/211 (malý preklep), a poplatok môže byť tiež na 518AE.
    áno,preklep
    Ďakujem smith.krásny dnik prajem

    môžem účtovať ako telefónne poplatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.